Podopieczny czy podopieczna - co lepsze?

14 grudnia 2013 17:07

Zakładam ten temat, przenosząc offtopowe posty z innego wątku, gdzie nie pasowały.

14 grudnia 2013 11:17
ulencja

Gośka tylko ubierz się w jakąś kolorową bluzkę nie czarną bo będą Ci robić zdjęcie i mi babka powiedziała, żebym ubrała właśnie jakąś kolorową bluzkę bo się wygląda "radośniej" :)

Ciekawa teoria.
Wysłałam swoją fotkę właśnie w czarnej bluzce /bo ją lubię/ i jakoś nie miałam problemów z akceptacją mojej kandydatury przez rodziny :))
Moim skromnym zdaniem, bluzka w ciapki lub intensywnym kolorze, odwraca uwagę patrzącego od twarzy na fotce.
Natomiast naturalny uśmiech jest jak najbardziej wskazany. 
14 grudnia 2013 11:48
nianta

Kurczę, zaczęłam się denerwować, bo już 3 raz dostałam propozycję, po czym po dwóch godzinach dostaję odpowiedź,że opiekunka chce zostać dłużej, albo rodzina zrezygnowała z usług agencji... nie ukrywam, iż jest to powód mojej frustracji... a tak w ogóle to jakie macie doświadczenia w opiece przy mężczyźnie ? Bo cały czas mam jakieś straszne opory dotyczące wyjazdów do panów...
pozdrawiam wszystkich :)

Tak czasem się zdarza, nie bierz tego do siebie. Będą inne propozycje. Co do panów , to nie mam zbyt duzego doświadczenia, ale wiel opiekunów/ek wypowiadało  się, że są lepszymi i łatwiejszymi Pdp. Uważam , ze tu nie ma reguły. To wszystko zależy czy zgrasz się z danym Pdp.
14 grudnia 2013 12:40
Ja pozwole sobie odpowiedziec ,miałam doswiadczenie w opiece z panami,troche sie wstydza ale sa mniej wymagajacy.......chociaz zdazył sie taki jeden pedant,ktory wielki nacisk kładł na porzadek w domu
14 grudnia 2013 13:06 / 3 osobom podoba się ten post
anna233

Ja pozwole sobie odpowiedziec ,miałam doswiadczenie w opiece z panami,troche sie wstydza ale sa mniej wymagajacy.......chociaz zdazył sie taki jeden pedant,ktory wielki nacisk kładł na porzadek w domu

mialam  jak do tej pory 3 panie i  4 panow ! wow takie szczescie ze panowie cala 4-ka doktorowie:):):):) i mam porownanie ) otoz wole PANOW!!!!!!! owiele lepiej pracuje mi sie z nimi! nie sa upierdliwi :) pomimo swoich 90 latek bardzo ale to bardzo inteligentni!  chociaz ten teraz to taki uzurpator troszke :) ale juz go ustawilam :):):):) powiem szczerze nie zamienilabym sie na babcie:):):)
14 grudnia 2013 16:05
beata

mialam  jak do tej pory 3 panie i  4 panow ! wow takie szczescie ze panowie cala 4-ka doktorowie:):):):) i mam porownanie ) otoz wole PANOW!!!!!!! owiele lepiej pracuje mi sie z nimi! nie sa upierdliwi :) pomimo swoich 90 latek bardzo ale to bardzo inteligentni!  chociaz ten teraz to taki uzurpator troszke :) ale juz go ustawilam :):):):) powiem szczerze nie zamienilabym sie na babcie:):):)

a ja właśnie nie umiem się przełamać.. i nie wiem czy bardziej się boję czy coś innego. Tak normalnie, w życiu to lepiej dogaduję się z facetami, a do opieki- jak słyszę o ofercie do mężczyzny, to aż drętwieję...
14 grudnia 2013 16:12 / 5 osobom podoba się ten post
nianta

a ja właśnie nie umiem się przełamać.. i nie wiem czy bardziej się boję czy coś innego. Tak normalnie, w życiu to lepiej dogaduję się z facetami, a do opieki- jak słyszę o ofercie do mężczyzny, to aż drętwieję...

Pamietaj facet to skarb.Odnosi sie to do PDP ( nie wnikam w zycie prywatne ha ha)  Popatrz na to tak 1 - nie bedzie ci mieszal w kuchni: 2 - nie bedzie chodzil i sprawdzal jak wytarlas kurze : 3 - bedzie dla ciebie milszy bo jestes kobieta: 4 - jesli wymaga mycia zawsze ci pomoze a nie bedzie jak kloda lezal Takich przykladow mozna podac wiecej.Nic strasznego byc u faceta.Bylem u kobiet i facetow i jednak z facetem latwiej sie dogadac
14 grudnia 2013 16:15 / 1 osobie podoba się ten post
beata

mialam  jak do tej pory 3 panie i  4 panow ! wow takie szczescie ze panowie cala 4-ka doktorowie:):):):) i mam porownanie ) otoz wole PANOW!!!!!!! owiele lepiej pracuje mi sie z nimi! nie sa upierdliwi :) pomimo swoich 90 latek bardzo ale to bardzo inteligentni!  chociaz ten teraz to taki uzurpator troszke :) ale juz go ustawilam :):):):) powiem szczerze nie zamienilabym sie na babcie:):):)

jak milo ze wolisz panow ha ha Popieram to co piszesz
14 grudnia 2013 16:15 / 1 osobie podoba się ten post
nianta

a ja właśnie nie umiem się przełamać.. i nie wiem czy bardziej się boję czy coś innego. Tak normalnie, w życiu to lepiej dogaduję się z facetami, a do opieki- jak słyszę o ofercie do mężczyzny, to aż drętwieję...

niewiem kobitko:)ja napisalam swoje zdanie:) chociaz na poczatku rowniez sie obawialam :) czy poradze soie z facetem! wiesz chodzi i o intymosc (pomoc w toalecie itd)jednak poyslalam sobie -przeciez to jest stary biedny czlowiek,a siostry w szpitalach a pracownicy domow opieki! a przeciez mialam ojca ;dziadka ;2 synow i meza:) SAMI FACECI wokol mnie!!!!sprobowalam !rade dalam !! i podtrzymuje to co napisalam wczesniej:) wole dziadkow:):):):):)
14 grudnia 2013 16:26 / 4 osobom podoba się ten post
beata

niewiem kobitko:)ja napisalam swoje zdanie:) chociaz na poczatku rowniez sie obawialam :) czy poradze soie z facetem! wiesz chodzi i o intymosc (pomoc w toalecie itd)jednak poyslalam sobie -przeciez to jest stary biedny czlowiek,a siostry w szpitalach a pracownicy domow opieki! a przeciez mialam ojca ;dziadka ;2 synow i meza:) SAMI FACECI wokol mnie!!!!sprobowalam !rade dalam !! i podtrzymuje to co napisalam wczesniej:) wole dziadkow:):):):):)

Dokładnie PDP to taki sam chlop jak kazdy inny ha ha Z intymnoscia w Niemczech tez jest troszeczke roznie.Oni maja do nas podejscie jak do personelu medycznego ( pozniej jak do domownikow) wiec nie ma zbytnich oporow.Poza tym zdarza sie ze dziadek robi kupe a cala rodzina kibicuje.
14 grudnia 2013 16:44 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Dokładnie PDP to taki sam chlop jak kazdy inny ha ha Z intymnoscia w Niemczech tez jest troszeczke roznie.Oni maja do nas podejscie jak do personelu medycznego ( pozniej jak do domownikow) wiec nie ma zbytnich oporow.Poza tym zdarza sie ze dziadek robi kupe a cala rodzina kibicuje.

hahahahahahah -prawda,prawda z tym kibicowaniem:) a co do reszty jest wlasnie tak jak opisales:)
14 grudnia 2013 16:48
beata

hahahahahahah -prawda,prawda z tym kibicowaniem:) a co do reszty jest wlasnie tak jak opisales:)

Prosze o  dokladniejszy opis tez sie pośmieję.
14 grudnia 2013 16:51
mleczko47

Prosze o  dokladniejszy opis tez sie pośmieję.

Ania :):):) post wyzej:):)
14 grudnia 2013 17:05 / 3 osobom podoba się ten post
beata

Ania :):):) post wyzej:):)

Czytałam, ale nie wiem jak to sie odbywa czy krzycza jak na meczu czy klaszcza czy zaklinaja,bo jak mowi nasze powiedzenie "w kupie siła"
14 grudnia 2013 17:17
Ja mam teraz full serwis , ją i jego . On głównie leży , a babuszka zasuwa cały czas na tym swoim wózeczku , jakby trenowała do jakiegoś wyścigu. A tak poważnie , to ze swojego długoletniego doświadczenia mogę potwierdzić , że do opieki to facet jest 100x lepszy! siup!