Promedica24 Zobacz profil firmy

Zarobki
5 / 5
Warunki umowy
5 / 5
Jakośc obsługi
5 / 5
Dopasowanie oferty
5 / 5
Liczba oddziałów
5 / 5
16 lipca 2015 21:25

Rekrutacja, bluzgi, ban! Moderator

19 lipca 2015 09:04
hej, hej, ja tez pracuje w Promedica 24 , jakby ktos chcial sie podzielic informacjami o tej firmie zapraszam....
28 lipca 2015 19:14
Muszę uczciwie pochwalić firmę za pomoc medyczną, w niedzielę zglosiłam problem do ubezpieczyciela idzisiaj już po wizycie, bezgotowkowo:)to na plus. Chociaż i tak zamierzam się rozstać:(
20 sierpnia 2015 21:15
Do Anglii szukają opiekunek ,przeszkolą,podpiszą umowę i pracy nie ma.Po co dalej szukają opiekunek ,jak nie zapewnili pracy tym ,które czekają przeszkolone od czerwca.Czy to praca dla tych którzy szkolą i biorą dotacje za szkolenia.Jest to informacja z pierwszej ręki.
02 września 2015 20:58 / 2 osobom podoba się ten post
Ja pracuję w Promedice od 1,5 roku. W sumie jestem zadowolona, chociaż wolałabym mieć płacony pełny ZUS. Zarobki dość niskie jak na taką pracę i w porównaniu z konkurencją. No są uzależnione od stopnia znajomości języka, co jest dyskusyjne, ale w innych agencjach jest podobnie. Opieka koordynatorów ok. Też mam szczęście, bo nie trafiam na osoby totalnie leżące. Myślę jednak o zmianie agencji właśnie ze względu na zarobki.
04 września 2015 20:29
BasiekR

Ja pracuję w Promedice od 1,5 roku. W sumie jestem zadowolona, chociaż wolałabym mieć płacony pełny ZUS. Zarobki dość niskie jak na taką pracę i w porównaniu z konkurencją. No są uzależnione od stopnia znajomości języka, co jest dyskusyjne, ale w innych agencjach jest podobnie. Opieka koordynatorów ok. Też mam szczęście, bo nie trafiam na osoby totalnie leżące. Myślę jednak o zmianie agencji właśnie ze względu na zarobki.

Basia.Jeśli znasz komunikatywnie niemiecki,to negocjuj podwyżkę.Jeśli nie ,to zmieniaj firmę ,gdzie możesz prawdopodobnie zyskać.Powodzenia .
06 września 2015 21:54
Witam a jesli przeszlam rozmowe kwalifikacyjna przez telefon i zapraszaja mnie do siebie to na miejscu tez wypytuja w j. niemieckim chodzi mi o promedice 24 .I czy dlugo sie czeka na pierwszy wyjazd.
06 września 2015 22:03
ewasw3

Witam a jesli przeszlam rozmowe kwalifikacyjna przez telefon i zapraszaja mnie do siebie to na miejscu tez wypytuja w j. niemieckim chodzi mi o promedice 24 .I czy dlugo sie czeka na pierwszy wyjazd.

Jak byłam podpisywać umowę to też przechodziłam rozmowę kwalifikacyjną, a na wyjazd czekałam około tygodnia.
07 września 2015 16:00

Regulamin! Na forum w dziale z opiniami piszemy opinie, a nie domniemania. Moderator

07 września 2015 16:33
Dziękuję wam koleżanki za podpowiedzi ale nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa .Jeśli podpisze umowe-zlecenie a mam komornika to chyba zabiera wszystko jeśli tak to jestem w czarnej.....Chyba że jest jakieś wyjście z sytuacji.Mam bardzo trudną sytuacje rodzinna i finansowa zostalam z dlugami sama no i ty dlugu ale musze jakos dac rade no ale nie wiem jak to ugryżć ja już dlugo splacalam komornika i teraz czas na mojego byłego a że on nie ma jak mu sciagac to sie czepia mnie.Prosze o wyrozumialosc ja nie unikam splaty ale narazie musze troche stanąć na nogi.Jeśli macie jakies podpowiedzi to prosze o pomoc.
07 września 2015 21:06
ewasw3

Dziękuję wam koleżanki za podpowiedzi ale nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa .Jeśli podpisze umowe-zlecenie a mam komornika to chyba zabiera wszystko jeśli tak to jestem w czarnej.....Chyba że jest jakieś wyjście z sytuacji.Mam bardzo trudną sytuacje rodzinna i finansowa zostalam z dlugami sama no i ty dlugu ale musze jakos dac rade no ale nie wiem jak to ugryżć ja już dlugo splacalam komornika i teraz czas na mojego byłego a że on nie ma jak mu sciagac to sie czepia mnie.Prosze o wyrozumialosc ja nie unikam splaty ale narazie musze troche stanąć na nogi.Jeśli macie jakies podpowiedzi to prosze o pomoc.

Komornik może zająć wynagrodzenie z umowy-zlecenia tylko wtedy gdy ta jest jednorazowa.
Ale nasza umowa jest z reguły powtarzalna,



Zajęcie wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia przez komornika

 w sytuacji, gdy wypłata wynagrodzenia z umowy zlecenia charakteryzuje się powtarzalnością, zatem zleceniobiorca co miesiąc uzyskuje z tego tytułu pieniądze i stanowi to źródło jego utrzymania, to wówczas zleceniodawca nie może przekazać całego wynagrodzenia komornikowi. W takim przypadku ma zastosowanie zasada dotycząca potrąceń komorniczych z wynagrodzenia otrzymywanego ze stosunku pracy. Jest to zgodne z art. 833 par.1 i 2 kodeksu postępowania cywilnego w związku z art. 87 par. 1 pkt 1 i 2 kodeksu pracy. Tak też orzekł Sąd Najwyższy, w uchwale z dnia 17 grudnia 1981 r. (sygn. akt. III CZP 32/81): „Kwoty pobrane z tytułów wymienionych w art. 833 § 2 k.p.c. podlegają egzekucji z ograniczeniem wynikającym z odpowiedniego zastosowania art. 829 pkt 5 k.p.c.”
 
Należy zatem przytoczyć, iż zgodnie z Kodeksem pracy z wynagrodzenia za pracę - po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych - podlegają potrąceniu tylko następujące należności:

  sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych,
  sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne,
  zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi,


  kary pieniężne przewidziane w art. 108 kodeksu pracy.

 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, potrąceń dokonuje się w kolejności podanej powyżej. Potrącenia mogą być dokonywane w następujących granicach:

  w razie egzekucji świadczeń alimentacyjnych - do wysokości trzech piątych wynagrodzenia,
  w razie egzekucji innych należności lub potrącania zaliczek pieniężnych - do wysokości połowy wynagrodzenia.

 
Potrącenia, o których mowa powyżej w punktach: 2 i 3, nie mogą w sumie przekraczać połowy wynagrodzenia, a łącznie z potrąceniami, o których mowa powyżej w punkcie pkt 1 - trzech piątych wynagrodzenia.

A czy sprawdziłaś czy twój dług nie jest już przeterminowany? Często tak bywa, ale dłużnik nie wie o tym.
Może warto skierować do sądu rejonowego sprzeciw wobec zapłaty ?  to da też trochę czasu.

Życzę Ci powodzenia w regulowaniu tych długów. Ciężkie to bardzo sprawy

07 września 2015 21:25
czyli podsumowując- jeśli nie chodzi o alimenty komornik z umowy- zlecenia może wziąść maksymalnie do 50 procent.

Ale masz jeszcze inne możliwośći:
- wnieść protestwobec zaplaty do sądu,jeśli jest cień nadziei, że dług jest przeterminowany albo odsetki za wielkie,
- złożyć wniosek do komornika o rozłożenie długu na raty, wtedy komornik otrzyma np. 1000zł, ale oczywiście trzeba się potem trzymać planu spłat,
- najlepiej dogadać się ze swoim wierzycielem, podpisać z nim ( zapewne jakiś bank) nową ugodę za plecami komornika( zyskasz conajmniej 15 procent), wierzyciel powinien wycofać tytuł wykonawczy od komornika.
Powodzenia
08 września 2015 18:40

Przeczytaj regulamin forum, bo po kolejnym tego typu wpisie usunę Twoje konto. Moderator

01 października 2015 21:55 / 1 osobie podoba się ten post
witam panie i panow z promedica.....;-)
01 października 2015 21:56 / 1 osobie podoba się ten post
jak widze znowu narzekania....ja tam zadowolony jestem ...