Minijob a kindergeld

02 kwietnia 2014 13:57
Dziewczyny proszę o poradę.Dostałam dziś info z polskiej firmy z której tu pracuję,że na zatrudnieniu mini job kindergeld nie przysługuje, dopiero na midijob.Jestem w szoku, bo przeszukując internet na nic takiego nie trafiłam.Czy któraś z was składała wniosek o dofinanowanie dziecka,przy takiej formie zatrudnienia?. Drugie pytanie, (pomijam milczeniem,że mi wciskano,że w Niemczech nie ma obowiązku meldunkowego, a wiem że jest i to po 7 dniach pobytu)..ale czy firma może zameldować w Niemczech w związku z pracą bez konkretnego adresu? Tak też mi powiedziano, w związku z tym poprosiłam o przesłanie  kopii tegoż zameldowania do mnie, bo pierwsze słyszę o czymś takim.Może mi ktoś rozjaśnić w głowie? Byłabym wdzięczna. Poza tym przy minijob nie dostanę niemieckiego Ekuz, bo składki są za małe tylko mam jakieś ubezpieczenie turystyczne.A ja tu chcę zostać na dłużej niż zwykle bywa turysta i to wszystko dla mnie jest pokrętne jakieś. Bardzo proszę o pomoc.
02 kwietnia 2014 14:14
Polneta

Dziewczyny proszę o poradę.Dostałam dziś info z polskiej firmy z której tu pracuję,że na zatrudnieniu mini job kindergeld nie przysługuje, dopiero na midijob.Jestem w szoku, bo przeszukując internet na nic takiego nie trafiłam.Czy któraś z was składała wniosek o dofinanowanie dziecka,przy takiej formie zatrudnienia?. Drugie pytanie, (pomijam milczeniem,że mi wciskano,że w Niemczech nie ma obowiązku meldunkowego, a wiem że jest i to po 7 dniach pobytu)..ale czy firma może zameldować w Niemczech w związku z pracą bez konkretnego adresu? Tak też mi powiedziano, w związku z tym poprosiłam o przesłanie  kopii tegoż zameldowania do mnie, bo pierwsze słyszę o czymś takim.Może mi ktoś rozjaśnić w głowie? Byłabym wdzięczna. Poza tym przy minijob nie dostanę niemieckiego Ekuz, bo składki są za małe tylko mam jakieś ubezpieczenie turystyczne.A ja tu chcę zostać na dłużej niż zwykle bywa turysta :-) i to wszystko dla mnie jest pokrętne jakieś. Bardzo proszę o pomoc.

minijob to formalnosc tylko nie ma ubezpieczen w niemcach.meldunek musi byc i konto w banku bo tam jase musi pracodawca przelac.pracodawca czyli rodzina ktora ci placi i u ktorej zameldowana jeste.miniob to teraz 450 e.ubezpieczenia trzeba samemu wykupic
02 kwietnia 2014 14:17 / 1 osobie podoba się ten post
Polneta

Dziewczyny proszę o poradę.Dostałam dziś info z polskiej firmy z której tu pracuję,że na zatrudnieniu mini job kindergeld nie przysługuje, dopiero na midijob.Jestem w szoku, bo przeszukując internet na nic takiego nie trafiłam.Czy któraś z was składała wniosek o dofinanowanie dziecka,przy takiej formie zatrudnienia?. Drugie pytanie, (pomijam milczeniem,że mi wciskano,że w Niemczech nie ma obowiązku meldunkowego, a wiem że jest i to po 7 dniach pobytu)..ale czy firma może zameldować w Niemczech w związku z pracą bez konkretnego adresu? Tak też mi powiedziano, w związku z tym poprosiłam o przesłanie  kopii tegoż zameldowania do mnie, bo pierwsze słyszę o czymś takim.Może mi ktoś rozjaśnić w głowie? Byłabym wdzięczna. Poza tym przy minijob nie dostanę niemieckiego Ekuz, bo składki są za małe tylko mam jakieś ubezpieczenie turystyczne.A ja tu chcę zostać na dłużej niż zwykle bywa turysta :-) i to wszystko dla mnie jest pokrętne jakieś. Bardzo proszę o pomoc.

Wpisz w wyszukiwarke proste hasło"komu przysługuje kindergeld" poczytałam przed chwilą jest podany adres do prawnika Polaka -  wykorzystaj.Wiesz, najlepiej jak sama sprawdzisz nie licz na agencje.
02 kwietnia 2014 14:27
Dziękuję mleczko zaraz poczytam. Przy rekrutacji agencja mamiła umową o pracę i składkami emerytalnymi. Jest to agencja o niby dobrej opinii, ale okazuje się, że to też kolejne z niedomówień.
Na szczęście rodzina bardzo chce, abym została na dłużej i zależy jej na mojej pracy zgodnie z przepisami prawa.
Mnie też to odpowiada.
Pracodawca jest z polski, a rodzina przelewa pieniądze na konto agencji, a oni dopiero mi. Mam konto walutowe w PL

ania52 jak to ubezpieczenia trzeba samemu wykupić? tzn. ubezpieczenie w DE mam sama opłacać? To co płaci rodzina firmie?Przecież przy mninijob też są odprowadzane składki do Minijobcentrale, procentowe ale jednak są.
Chciałam przekonać się jak to jest pracować przez agencję, bo tyle osób tu tak pracuje, ale widzę, żeby być pełnoprawnym pracownikiem w Niemczech z wszelkimi świadczeniami to nie tędy droga
Nie chcę nikogo osądzać, ale ja z tych co chcą dokładnie poznać temat, podstawy prawne itp. bo ja z tych dociekliwych, które chcą wszystko tak jak trzeba.
Co Państwu to Państwu, co rodzinie to też zgodnie z umową, a co mi to też ma być w pełnym zakresie...a nie udajemy że pani trochę pracuje, a my pani trochę płacimy.
02 kwietnia 2014 14:32
Polneta

Dziękuję mleczko zaraz poczytam. Przy rekrutacji agencja mamiła umową o pracę i składkami emerytalnymi. Jest to agencja o niby dobrej opinii, ale okazuje się, że to też kolejne z niedomówień.
Na szczęście rodzina bardzo chce, abym została na dłużej i zależy jej na mojej pracy zgodnie z przepisami prawa.
Mnie też to odpowiada.
Pracodawca jest z polski, a rodzina przelewa pieniądze na konto agencji, a oni dopiero mi. Mam konto walutowe w PL

ania52 jak to ubezpieczenia trzeba samemu wykupić? tzn. ubezpieczenie w DE mam sama opłacać? To co płaci rodzina firmie?Przecież przy mninijob też są odprowadzane składki do Minijobcentrale, procentowe ale jednak są.
Chciałam przekonać się jak to jest pracować przez agencję, bo tyle osób tu tak pracuje, ale widzę, żeby być pełnoprawnym pracownikiem w Niemczech z wszelkimi świadczeniami to nie tędy droga :-(
Nie chcę nikogo osądzać, ale ja z tych co chcą dokładnie poznać temat, podstawy prawne itp. bo ja z tych dociekliwych, które chcą wszystko tak jak trzeba.
Co Państwu to Państwu, co rodzinie to też zgodnie z umową, a co mi to też ma być w pełnym zakresie...a nie udajemy że pani trochę pracuje, a my pani trochę płacimy.

ja pracowalam na minijobie ale to rodzina byla moim pracodawca i oni mnie meldowali.stad wiem,ze meldunek i konto w niemcach przy tej formie obowiazkowe jest.ubezpieczenia nie mialam oplacanego tylko podatek.ubezpieczenie wykupilam w Polsce na niemcy.nie wiem jak to przez agencje jest,ale z tego co piszesz to jakos to inaczej dlatego nie moge nic w tej kwestii powiedziec.kto ci tego minijoba w niemcach zalozyl?agencja?
02 kwietnia 2014 14:36
tak i to ona mnie "gdzieś" w Niemczech zameldowała??? Poprosiłam o przesłanie wszystkich dokumentów do wglądu.
Najlepiej z rodziną się umówić na minijob w tzw. prywatnej formie tak jak ty to zrobiłaś. Ja mam ubezpieczenie tzw turystyczne też przez agencje wykupione w PL.
No cóż...wszystko małymi kroczkami, rozwojowo trzeba......
02 kwietnia 2014 14:38
Polneta

tak i to ona mnie "gdzieś" w Niemczech zameldowała??? Poprosiłam o przesłanie wszystkich dokumentów do wglądu.
Najlepiej z rodziną się umówić na minijob w tzw. prywatnej formie tak jak ty to zrobiłaś. Ja mam ubezpieczenie tzw turystyczne też przez agencje wykupione w PL.
No cóż...wszystko małymi kroczkami, rozwojowo trzeba......

ja mam ubezpieczenie w aliansie dla opiekunek jest tez tam opcja oc.troche drogie ale warto
02 kwietnia 2014 14:40
acha jak masz meldunek to dostajesz potwierdzenie z ichnego urzedu miasta wpisane gdzie meldunek i od kiedy.ja mam taki papier.agencja powinna ci go dac bo to dla ciebie jest no i dla spokojnosci,ze legalnie jestes i pracujesz
02 kwietnia 2014 15:55

Robert72 i Polneta, czy całe forum musi wiedzieć o Waszej prywatnej korespondencji?

02 kwietnia 2014 16:12
Tez Ci wyslalam, dwa. 
Moderatorze, nie wnikaj, ona ma problemy z netem, bardzo wolny stick.