Wyłowione z sieci 2

10 października 2015 19:26
https://campagin_de.trade.gov.pl/de
 Fajna reklama Polski
10 października 2015 19:37
Wyłowione na naszym forum:)
Uczestnik "jedorboko5"-jakieś biuro ,zatroskane naszym czasem/nie wiem czy tym zmarnowanym czy tym,którego mamy za mało lub za dużo/ i dodatkowo zmieniające geografii Polski:)Wg w/w Katowice są w Dolnośląskim:):):):)Taka ciekawostka:):)
10 października 2015 19:42 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

https://campagin_de.trade.gov.pl/de
 Fajna reklama Polski

Dorota leniuchu - nie mozesz na zielono
10 października 2015 19:44 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Zgodnie z dyrektywą UE pracowników delegowanych powinny obowiązywać przepisy kraju, w którym pracują, dotyczące m.in. godzin pracy, minimalnego wynagrodzenia, minimalnej liczby płatnych dni wolnych czy norm BHP. Przepisy jednak czasem są łamane i obchodzone, a nierzadko pracownicy delegowani, szczególnie ze wschodnioeuropejskich krajów UE, pracujący za niższe stawki niż pracownicy miejscowi, uważani są w krajach przyjmujących za nieuczciwą konkurencję.
Cytat z z powyższego artykułu.

Link MeryKy dotyczy pracowników-osób pracujących na umowę o  pracę. Opiekunki mają zazwyczaj umowę zlecenie, więc nie dotyczy.
Pisałam o tym w poscie , ale został usunięty. Nie rozumiem dlaczego?
10 października 2015 21:02 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

Dorota leniuchu:-) - nie mozesz na zielono:-)

na zielono to mogę zobaczyć czasem coś innego ta reklama jest nadawana codziennie ARD albo ZDF ok 19, pod tym linkiem są tylko dane odnośnie Polski
10 października 2015 21:04
kasia63

Wyłowione na naszym forum:)
Uczestnik "jedorboko5"-jakieś biuro ,zatroskane naszym czasem/nie wiem czy tym zmarnowanym czy tym,którego mamy za mało lub za dużo/ i dodatkowo zmieniające geografii Polski:)Wg w/w Katowice są w Dolnośląskim:):):):)Taka ciekawostka:):)

Bij zabij ja też zawsze pokręce Górny Śląsk z Dolnym. Bo też jest odwrotnie, najpierw Dolny niżej Górny
10 października 2015 21:18 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Bij zabij:-) ja też zawsze pokręce Górny Śląsk z Dolnym. Bo też jest odwrotnie, najpierw Dolny niżej Górny:-(

W podstawówce miałam pania od geografii ,która za "niżej" lała wskaźnikiem po łapach......Było to na Dolnym Śląsku,we Wrocławiu,czy na południowym zachodzie kraju:):):):)Hihi hi
14 października 2015 17:31 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Bij zabij:-) ja też zawsze pokręce Górny Śląsk z Dolnym. Bo też jest odwrotnie, najpierw Dolny niżej Górny:-(

Górny, to Katowice
Dolny Wrocław
14 października 2015 18:00
Ona_Lisa

Górny, to Katowice
Dolny Wrocław :-)

Więc nadal jestem śląskim analfabetą
14 października 2015 18:02
dorotee

Więc nadal jestem śląskim analfabetą:placz3:

A, zaraz analfabetą, Dorota, nie mów tak. Teraz zapamiętasz .i Ok.
24 października 2015 14:16 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,105806,11108534,10_najbardziej_depresyjnych_zawodow.html

Ale to już było! Dawno...dawno temu...  barbarella zapodała linka:     http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/129/wylowione-z-sieci---przeczytajcie/post_id/page/41
24 października 2015 16:40 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wygrzebane,a obejrzane w TVP INFO właśnie.O zmianie czasu.
Pierwszy raz
wprowadzili ją Niemcy w czasie I wojny światowej w 1916,żeby zaoszczędzić na zużyciu energii.
W Europie zmiany czasu nie przeprowadzają tylko Białoruś,Rosja/od 2006 r. kiedy to prezydent Miedwiediew powiedział w uzasadnieniu m.in. cyt."biedne krowy nie zrozumieją dlaczego kobiety przychodzą je doić godzinę później" i Islandia.
W Polsce do 1995 zimowy czas był zmieniany w ostatni weekend września.Dzis zmiany czasu w EU są uregulowane dyrektywami:)
Przeprowadzana dwa razy w Polsce zmiana czasu jest bardzo kosztowna i skomplikowana. Na przykład, w transporcie kolejowym przy odwoływaniu czasu letniego pociągi pasażerskie, które są na trasie w chwili przestawiania zegarów, muszą wydłużyć postój o co najwyżej godzinę na najbliższym posterunku ruchu lub punkcie ekspedycyjnym, na którym mają postój handlowy, aby jechać dalej zgodnie z rozkładem jazdy. Natomiast przy wprowadzaniu czasu letniego wszystkie pociągi, które są na trasie w chwili przestawiania zegarów, są opóźniane o co najmniej godzinę. Przestawienie czasu z letniego na zimowy sprawia kłopoty również w transporcie lotniczym oraz systemach informatycznych (kłopoty przeliczania przy przechowywaniu i wyświetlaniu czasu w zależności od pory roku). Aby uniknąć problemów, banki z reguły na ten czas całkowicie blokują dostęp do swoich produktów.To dlatego w ten weekend dostęp do kont wirtualnie większosci polskich banków jest niemożliwy.
Ale ta godzinka dłużej jutro-bezcenna:):):):)
24 października 2015 18:14 / 1 osobie podoba się ten post
No musimy tylko jeszcze przekonać pdp żeby nie powstawali wg starego czasu....