50 euro na tydzień - zakupy dla opiekunki i podopiecznego

05 września 2015 21:54 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Podejrzałem temat: co gotujesz na obiad. I wiem, dlaczego 65 EUR na tydzień dla dwóch osób to kwota wystarczająca.

Nie ma się tu dla kogo wysilać i produkować:)W sensie,ze nikt tego nie doceni to i po co?Preferuję prosto i szybko:)Nie piekę też ciast.Mięso ,wędliny i PDP i ja jemy nomalnie ,ryby też:)Wg mnie to taka standardowa kwota.Nie za duzo,nie za mało,wystarczająco.:)
05 września 2015 22:02 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Nie ma się tu dla kogo wysilać i produkować:)W sensie,ze nikt tego nie doceni to i po co?Preferuję prosto i szybko:)Nie piekę też ciast.Mięso ,wędliny i PDP i ja jemy nomalnie ,ryby też:)Wg mnie to taka standardowa kwota.Nie za duzo,nie za mało,wystarczająco.:)

Tu gdzie jestem nie ma ograniczeń.Dali mi kartę, kupuję i płacę ile potrzeba.Tylko rachunki wklejam w jakiś kajet. Ale na pewno wyjdzie więcej niż 100 EUR. na tydzień/2 osoby/.
05 września 2015 22:05 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Nie ma się tu dla kogo wysilać i produkować:)W sensie,ze nikt tego nie doceni to i po co?Preferuję prosto i szybko:)Nie piekę też ciast.Mięso ,wędliny i PDP i ja jemy nomalnie ,ryby też:)Wg mnie to taka standardowa kwota.Nie za duzo,nie za mało,wystarczająco.:)

Kurczę, a ja 50 wydaję w sumie na siebie i też preferuję prosto i szybko :D.

Mam wrażenie, że bardzo ciężko byłoby mi się zmieścić w 65 euro na dwie osoby :/.
05 września 2015 22:05 / 4 osobom podoba się ten post
Knorr

Tu gdzie jestem nie ma ograniczeń.Dali mi kartę, kupuję i płacę ile potrzeba.Tylko rachunki wklejam w jakiś kajet. Ale na pewno wyjdzie więcej niż 100 EUR. na tydzień/2 osoby/.

To ja nie wiem co Ty gotujesz/jesz/jadacie?
Mnie okolo 60-70 e na tydzień spokojnie wystarcza i też nie mam ograniczeń,
chyba dużo jesz lub wyrzucasz jedzenie?
05 września 2015 22:11 / 5 osobom podoba się ten post
Wydaje mi się, że to trochę dyskusja bez sensu.
Nie zaglądam nikomu do talerza i nie chciałabym, żeby mnie zaglądano, ale wszyscy wiemy, że jadamy róznie. I w domu i w De, i tutaj powinnam skończyć dywagacje na temat :).

05 września 2015 22:12 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Wydaje mi się, że to trochę dyskusja bez sensu.
Nie zaglądam nikomu do talerza i nie chciałabym, żeby mnie zaglądano, ale wszyscy wiemy, że jadamy róznie. I w domu i w De, i tutaj powinnam skończyć dywagacje na temat :).

Masz rację:)))
05 września 2015 22:14 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

Tu gdzie jestem nie ma ograniczeń.Dali mi kartę, kupuję i płacę ile potrzeba.Tylko rachunki wklejam w jakiś kajet. Ale na pewno wyjdzie więcej niż 100 EUR. na tydzień/2 osoby/.

Nie uważam ,ze te 65 to duzo,ale tez i nie strasznie jakos mało-wystarcza.Dodam jeszcze ,ze słodyczy też nie kupuję:)100 pewno też bym wydała:)Ale wydałam tyle właśnie, ile wydałam i nie schudłam:):):):):):)PDP tez nie:):)
05 września 2015 22:17
kasia63

Nie uważam ,ze te 65 to duzo,ale tez i nie strasznie jakos mało-wystarcza.Dodam jeszcze ,ze słodyczy też nie kupuję:)100 pewno też bym wydała:)Ale wydałam tyle właśnie, ile wydałam i nie schudłam:):):):):):)PDP tez nie:):)

Kasiu, średnią wyciągnęłaś?
Wiadomo jak to jest jak zapasy sie kończą to wydaje się więcej,
następnego tygodnia mniej, zależy co w szafkach czy zamrażarce zostaje?
05 września 2015 22:17 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Nie uważam ,ze te 65 to duzo,ale tez i nie strasznie jakos mało-wystarcza.Dodam jeszcze ,ze słodyczy też nie kupuję:)100 pewno też bym wydała:)Ale wydałam tyle właśnie, ile wydałam i nie schudłam:):):):):):)PDP tez nie:):)

Kasiu, nie chciałabym się wpuszczać w tę dyskusję, ale powiedziałabym, że o niczym to nie świadczy :) ;).
05 września 2015 22:24 / 1 osobie podoba się ten post
Renie

Kasiu, średnią wyciągnęłaś?
Wiadomo jak to jest jak zapasy sie kończą to wydaje się więcej,
następnego tygodnia mniej, zależy co w szafkach czy zamrażarce zostaje?

No,mniej więcej-raz ok 60,raz ok 80,róznie to i średnia wyszła 65:)I jak przyjechałam to zamażarka była świeżo zapełniona:)
Miałam juz miejsca gdzie było 50 ,raz nawet na 3 osoby i tez przezyłam-oszczędnie ,ale jednak.Oni,Niemcy w tym temacie w większości to sie wła,śnie na tych 50 na tydzien zatrzymali i nieczęsto jest jak u Knorra  karta czy 100 do dyspozycji.Same zresztą wiecie,ściemniać nie ma co:0No i przeciez sa podukty ,które kupuje się rzadziej.Napisałam raczej informacyjnie bo o tym topik jest.Jednemu będzie mało,drugiemu dużo- co sztela to różnie bywa:)
05 września 2015 22:26 / 1 osobie podoba się ten post
Renie

To ja nie wiem co Ty gotujesz/jesz/jadacie?
Mnie okolo 60-70 e na tydzień spokojnie wystarcza i też nie mam ograniczeń,
chyba dużo jesz lub wyrzucasz jedzenie?

Napisałem jak jest.Nie wyrzucam żadnego jedzenia.Jem tyle, co przeciętny człowiek.Jaki jest powód,że podejrzewasz mnie o kłamstwa?Kupuję świeże ryby,mięso wołowe,chude i wysokiej jakości u rzeźnika.Produkty z półki Bio,nawet kawę mam kupować taką po 7 EUR.I wydałem tyle co napisałem.Nic więcej.Owoce takie tylko na sztuki i nie w marketach,tylko w kiosku z warzywami lub na rynku.Co mi nakazali,tak robię.
05 września 2015 22:27
salazar

Kurczę, a ja 50 wydaję w sumie na siebie i też preferuję prosto i szybko :D.

Mam wrażenie, że bardzo ciężko byłoby mi się zmieścić w 65 euro na dwie osoby :/.

Mi też.
05 września 2015 22:28
Knorr

Napisałem jak jest.Nie wyrzucam żadnego jedzenia.Jem tyle, co przeciętny człowiek.Jaki jest powód,że podejrzewasz mnie o kłamstwa?Kupuję świeże ryby,mięso wołowe,chude i wysokiej jakości u rzeźnika.Produkty z półki Bio,nawet kawę mam kupować taką po 7 EUR.I wydałem tyle co napisałem.Nic więcej.Owoce takie tylko na sztuki i nie w marketach,tylko w kiosku z warzywami lub na rynku.Co mi nakazali,tak robię.

Nikogo nie podejrzewam o kłamstwa.
Bardzo dobrze robisz :)
05 września 2015 22:28 / 1 osobie podoba się ten post
Chyba jest oczywiste,że koszt zależy od miejsca zakupu. Lidl, Rewe, Aldi jest zdecydowanie tańszy aniżeli np Edeka
05 września 2015 22:28
Chyba jest oczywiste,że koszt zależy od miejsca zakupu. Lidl, Rewe, Aldi jest zdecydowanie tańszy aniżeli np Edeka