Na wyjeździe #30

27 listopada 2015 22:09 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

Bywa roznie
Jak lubisz parowke na wigilie to dasz rade:-)
Czasami to jest ucieczka przed ......................chyba samym soba

Rozumiem..i chyba nie wiesz jak bardzo:( Byc może moja nastepna wigilia bedzie taka,...jak jeszcze bedzie świat "normalny::(
27 listopada 2015 22:37 / 6 osobom podoba się ten post
Już teraz Was wspieram. W święta pomyśle o Was, na forum wejdę. Pamietam te pierwsze swieta w de. Mój pierwszy w życiu wyjazd był 2 grudnia - i zostałam na święta, Przeżyłam.
Andrea, jeszcze raz dziękuję, że wtedy byłaś.
27 listopada 2015 23:27 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Bywa roznie
Jak lubisz parowke na wigilie to dasz rade:-)
Czasami to jest ucieczka przed ......................chyba samym soba

Nie ma szans i tak Cię dogoni.
28 listopada 2015 08:28 / 4 osobom podoba się ten post
agama

Cieszyć się czy płakać?
Podpusciłam dzisiaj przepełnioną miłością wywołujac temat typowych dań z jej kraju.No i teraz co tydzień bedzie w soboty gotowała zebym mogła się nauczyć bo cyt.''sam przepis nie wystarczy''
Jutro bedzie musaka?-nie mam pojecia czy dobrze napisałam, a w nastepne soboty inne,tradycyjne,bułgarskie ale nazwy poszły w sina dal.
Może jednak się dogadamy na te 24 dni ?

Nie wiem o co chodzi z "przepelniona miloscia" ale sama potrawa jest b.smaczna .mam ja w swoim menu .Kartofle pokrojone w kostke (mala),mieso mielone podsmozone  (tak jak do bolonskiego) .Wymieszane razem z przyprawami ,zalane"sosem zrobionym samemu ) i do piekarnika .Mi bardzo smakuje ,do tego robie salate .Tak,to jest -musaka tradycyjna .
28 listopada 2015 08:35 / 5 osobom podoba się ten post
''Przepełniona miłością''to moje prywatne określenie przyjaciółki mojej Pdp
Poczytałam o tej musace i faktycznie jak pisała Mleczko korzenie ma greckie z bakłażanem ale jest też wersja bułgarska z ziemniakami właśnie.Wczoraj wieczorem jak już PM(przepełniona miłością:)) wyszła babcia powiedziała że ona też robiła to danie ale z bakłażanami i dopisała do listy zakupów 3 sztuki.
Ciekawe która którą przekona :)
Osobiście nie jadłam żadnej z nich i wolałabym spróbować tej babcinej.
28 listopada 2015 08:40 / 2 osobom podoba się ten post
agama

''Przepełniona miłością''to moje prywatne określenie przyjaciółki mojej Pdp :-)
Poczytałam o tej musace i faktycznie jak pisała Mleczko korzenie ma greckie z bakłażanem ale jest też wersja bułgarska z ziemniakami właśnie.Wczoraj wieczorem jak już PM(przepełniona miłością:)) wyszła babcia powiedziała że ona też robiła to danie ale z bakłażanami i dopisała do listy zakupów 3 sztuki.
Ciekawe która którą przekona :)
Osobiście nie jadłam żadnej z nich i wolałabym spróbować tej babcinej.

 Z baklazanem jest wiecej roboty (dla mnie ) kroje go tez ,ale posypuje sola aby goryczka"splynela " oplukac i dopiero dzialac .
28 listopada 2015 08:56 / 3 osobom podoba się ten post
Kryzys u mojego PDP, wczoraj miał bóle nie do zniesienia, wieczorem ok 20.00 dzwoniliśmy po siostrę Paliativ, zaaplikowano morfinę. Jeszcze o 24.00 PDP wstawał i do toalety chciał, wypróżnił się. Teraz prawie bez kontaktu ...
28 listopada 2015 09:02 / 2 osobom podoba się ten post
Gosiap

Kryzys u mojego PDP, wczoraj miał bóle nie do zniesienia, wieczorem ok 20.00 dzwoniliśmy po siostrę Paliativ, zaaplikowano morfinę. Jeszcze o 24.00 PDP wstawał i do toalety chciał, wypróżnił się. Teraz prawie bez kontaktu ...

Nie, nie podoba mi się. Dałam plusika na znak, że rozumiem i współczuję.
Trzymaj się.
28 listopada 2015 09:04 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

Kryzys u mojego PDP, wczoraj miał bóle nie do zniesienia, wieczorem ok 20.00 dzwoniliśmy po siostrę Paliativ, zaaplikowano morfinę. Jeszcze o 24.00 PDP wstawał i do toalety chciał, wypróżnił się. Teraz prawie bez kontaktu ...

Gosia , co tu napisać? sił Ci zyczę .
28 listopada 2015 09:05 / 7 osobom podoba się ten post
Ja się pakuję (na razie w myslach) w drugą stronę.
3.12 wyruszam do De. Jednak tym razem króciuteńkie zlecenie,bo 3 tygodnie (w sumie nawet niecałe) i tuż przed Świętami zjeżdżam do domu.
Za to-jeśli wszystko dobrze się ułoży 27.12 wyruszę znów do De,więc Sylwester zapowiada się  w pracy.
28 listopada 2015 09:06 / 3 osobom podoba się ten post
Gosiap

Kryzys u mojego PDP, wczoraj miał bóle nie do zniesienia, wieczorem ok 20.00 dzwoniliśmy po siostrę Paliativ, zaaplikowano morfinę. Jeszcze o 24.00 PDP wstawał i do toalety chciał, wypróżnił się. Teraz prawie bez kontaktu ...

Gosia niedobrze się dzieje.Silną jesteś to wiem,więc Trzymaj się.
28 listopada 2015 10:53 / 2 osobom podoba się ten post
Już wiem,że nie będzie mi dane spróbowanie musaki z bakłażanem:(Pdp rano zmieniła zdanie.A dlaczego?Bo wczoraj przyjaciółka nie mówiła nic o tym warzywie to może być zła
28 listopada 2015 11:26 / 5 osobom podoba się ten post
agama

Już wiem,że nie będzie mi dane spróbowanie musaki z bakłażanem:(Pdp rano zmieniła zdanie.A dlaczego?Bo wczoraj przyjaciółka nie mówiła nic o tym warzywie to może być zła:-)

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Teraz musisz do Grecji jechać na degustację. Tam robią najlepszą I koniecznie popij UZO
28 listopada 2015 11:32 / 1 osobie podoba się ten post
A ja mam wolne - zjemy obiad i letę * troche polatać U nas pada deszcz 7 st. na plusie, nie mam kurtki deszczówki ale corka pdp przytargała. Idę trochę sie dotlenić z wolnym mam tu róznie. Jestem uzalezniona od córki pdp. jak wroci z pracy mogę iść. Tylko ,że nie zawsze mi sie juz wtedy chce.

Miłego popołudnia. Trzymajcie się.
28 listopada 2015 11:41 / 6 osobom podoba się ten post
Poznałam dzisiaj córkę pdp. Niezbyt dobrą opinię jej wystawiła poprzedniczka, ogrodnik też. Zobaczymy jak to będzie. Chciałabym dzisiaj wybrać sobie wolne i gdzieś przepaść ale przy takiej mokrej pogodzie odechciewa się chodzenia. Wstałam dzisiaj niekumata może się rozkręcę powoli. Miłej pracy dziewczyny albo wesołego wolnego.