Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #6

26 listopada 2015 19:05 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś wczorajszy obiad, czyli zupa ministrone, niestety nie zrobiłam zdjęcia.....bo wygladała rewlacyjne w smaku też.
Kupiłam coś takiego po raz pierwszy w woreczku przeźroczystym były tam róznego rodzju fasole i kasza...oczywiście dodałam warzywka i gotowe.

Zrobiłam 2 dni temu Kim Lan  czyli kapusta pekińska kiszona......mi to jeszcze bardziej smakuje niż nasza kapustka......i robi się prościej.......jest mięciutka, dziś rano jak przekładałam do słoika to się obżarłam  nie mogłam się powstrzymać........
 
Mój PDP był niejadkiem , żadnych musli i owoców...więc kupiłam w DM musli mielone dla dzieci dodję do jogurtu ze swojej roboty , kroje drobno owoce i na to jogurt z musli w lecie na to malinki czy jagódki..... teraz zajada ze smakiem........

Jogurt robię bardzo prosto, przeważnie kupuję mleko sojowe w DM za 0,95 i aktimel lub aktiwia .
Mleko wlewam do słoika i dodaję lyzeczkę z aktimela lub aktywii staiwam przy ciepłym kaloryferze na 4,5 godz czasmi nawet 3 i gotowe......jogurt jest naprawdę pyszny...potem jeszcze miksuję z innymi owocami i mam 2 śniadanie.......
https://lh3.googleusercontent.com/clfNB6JV9_gpP3XdjsYbxoRWH-bvtxKkTkfF8E-LTOA_Ak6x1TU9FNLHZ3XoCItDUj0ysQMpamSVfavQWuT1xubts0_UmwJTTROuxFHli6rnPbRHUUzvaCMN9MI5dFrULfo-dqaxd2sIWFlopJujEEU97xv9I9BRyvIv48CUZV-1xDBAgHK7UPA-2OGJZxG5ieVPHd22lvlCoMoJ1xoMmuujg4QeSUUn6GbEmUQJybiizQT7Qom3bAwfdAfOG9qaiTeG6ZjE4Zje58aeZ53CWcn6iAM1gWhF5sFlXv_dVPZ3uQPPBmP28L9DrwFQL8IEkmNwUzP0NrzqiStVRWH-Q-YqaUSkPzJBuVZowDKYVI2giGa0lXwQi-eaE9FRHoO8M8CG_F8gkirX1B_YHssllvbxwobIXnqo392-bvbjT5VAzo1S9DbCcdVyeC2GhDnVzc9GSRRk97-Nog-be2ysytyxMDaQZXX6nKvX5MLdpKTSPKcrMYsYDQDysBEMw2wcLkmgMHFm-xK3z_NpqnSxiAqJPyGIyo1u3sjDziTD6Hk=w323-h573-no

https://lh3.googleusercontent.com/_6tTP-Fh0JS4-_O2jNO3k-wUcUltgJqxB0aiNBK73w6YY4Oer0TgfTXqawhZuHqXf7Iizd61ggBQ9GfTDcA5t72rd451xBVQ6JtYHgwoAZXobVMaE_jvSaJwL03B2Aa1y2M_7RMq1Oez-CzBZfRq-j34GnESKduGVp1oKGbuu7q1ipIzzlA1ZRQ0tIOkW_fgE4ERF4MM1noXPU79qFJT6sYR07B-wquV99Q9vHWhO7IKXKP2ksuHIVrk2w26MQe3ZgGmrnBLZXVJ6X3yKdjnu3gJpedLETHSIHEctVmdu7AAeLoIYOCYJBo-AikAUuJERP29fL7rynCcCkpK1oX4U1dk07Xbi_68qWZSVMTlYOnAzj0PlfgIT2RS-Nd0MeWLQYdIl30k4ycxAhWXE7rwJDle79QhinexjMMFjg-oG6vKmiiG5gPnzieukd0YhLXzPItZpVcTRKKq-s2NxNr6vdJvdX8Y62JRE-HitMbFDY7cpr-sMFND1Bm4ZBMkxXJKZaS_tYcFcMyt2FUrX2xsxFGmlP89OUaZPutbV8IGCos=w323-h573-no
26 listopada 2015 19:11
Jak się robi Kim Lan?
26 listopada 2015 20:14
michasia

Ciasto: 
- 200gr mąki
- 1 jajko
 -1/3 łyzeczka soli
- 100gr. masła
2łyzki wody
wszystko zagniatam i na 30min. do lodówki w tym czasie robie farsz: szpinak przesmażam z czosnkiem dodaje sól, pieprz gałke muszkatałową/ jak nie masz to tez nic/ tak az woda odparuje.Dzisiaj dodałam szynkę. Forme wyłozyłam ciastem , nakłuwam widelcem i obciążyłam grochem/ na to ciasto wykładam papier do pieczenia i wsypuje groch alboco masz /fasola/ i do nagrzanego piekarnika do 190st. na 15 min. wyjmuję i wykładam szpinak i szynke i zapiekam 10 min. wyjmuje. roztrzepuje jedno lub 2 jaja ze śmietaną/ 3/4szkl. i starty ser i tym polewam na wierz, pieke 35min. w tem.180st, skomplikowane ? chyba nie:-) oczywiscie groch z papierem zabieram ale takiej wytrawnej kucharce to nie powinnam pisac:czerwieni sie:

haha,dzieki Basiu,glownie chodzilo mi o farsz do tarty,bo sam spod juz robilam.Jak pracowalam w ubieglym roku w Lipstad to moja PDP kupowala goraca tarte w barze z eko jedzeniem,byly przepyszne,rozne smaki.Ja jeszcze nie znalam jezyka niem.wiec sie nie moglam dopytac o szczegoly.A 1 cala tarta kosztowala 21 E,dla mnie to byl szok cenowy:)
26 listopada 2015 21:06 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Makaron spagetti. Dodatki to: cebula, marchew, czosnek, pomidory, krewetki oraz jasny sos ziołowy. Posypałem to natką pietruszki. 
Fanta limonkowa na koniec.

Wkońcu się doczekałam wytrawnych obiadówkrewetki mrożone kupujesz czy świeże?
26 listopada 2015 21:22 / 2 osobom podoba się ten post
Marta

Jak się robi Kim Lan?

ty nie wiesz jak to sie robi ???????




ja nawet nie wiem co to jest 
26 listopada 2015 21:39 / 1 osobie podoba się ten post
ok dzieki
ale jak danie popisowe to tylko ryz ( dlugi czy krotki) to dzieki ale nie 
26 listopada 2015 21:45 / 1 osobie podoba się ten post
26 listopada 2015 22:29 / 3 osobom podoba się ten post
Marta

Jak się robi Kim Lan?

Ja to robię w bardzo prosty sposób,
Wieksza kapusta pekińska, jedna dwie papryki kolor.  2.3 zabki czosnku niekoniecznie, 2 ostre papryczki sól, jakieś zioła obcjonalnie i woda.
wszysko kroisz mieszasz i na końcu dodajesz wody aby przykryć...do garnka w ciepłe miejsce na 2 ,3 dni sprawdzać ukiszenie i przemieszać raz dziennie.

Można dodawać też inne warzywa jak rzodkiew ,cebula ale mi bardziej smakuje prostsze......jeśli ktoś uwielbia kiszonki to jest super, acha kroienie jest też dowolne.
26 listopada 2015 22:37 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Wkońcu się doczekałam wytrawnych obiadów:brawo1:krewetki mrożone kupujesz czy świeże?

Nie no mrożone królewskie te duże. Swieżych tu nie ma, niestety.
26 listopada 2015 22:42 / 3 osobom podoba się ten post
Marta

Jak się robi Kim Lan?

Tu byłaś najblizej:)
Kuraki w papirusie bardzo smaczne,soczyste,nie wyschnięte::)Trzeba tylko pilnować ,żeby gaz nie był za duzy bo papier sie przypala.

Surówka dzisiejsza:ogórek kiszony i pomidor ,oba bez skórki-w grubsza kostkę,czosnek-1 ząbek duzy posiekany drobniutko,tochę zielonej pietruszki i koperku,sól i cukier-ociupinkę,pieprz.Wszystko wymieszac  i przed samym podaniem odlac nadmiar płynu i dodac 1-2 łyzki jogurtu greckiego albo śmietany.Czasem do takiej kombinacji dorzucam jeszcze groszek z puszki lub starte jabłko,albo obia te składniki.

Zupa jutrzejsza::)Lubię je nazywać "śmieciuszki" bo robię z tego co mam pod ręką i improwizuję w trakcie:)
Pierś kurza spora,mrożonka "włoszczyzna"/por,seler,marchew,pietruszka/,1 marchewka starta-zapomniałam o niej:),czerwona papryka sztuk 3 pokrojona w większą kostkę,ziemniaki 6-8 średnich w kostkę - wrzucam jak pozostałe miękkie,nie lubię rozciapanych:)Do tego kostki rosołowe 4 ,listek laurowy ,4 ziaenka ziela ang,pieprz też 4.zielenina związana nitką bawełnianą/pietruszka i maggi/Wyciagam ja potem dla psa bo lubi:)Bez nitki oczywiście.Wrzucam wszystko jednocześnie,zagotowuje do wrzenia i zmniejszam gaz-pyrkoli az warzywa zmiękną,dorzucam ziemniaki,pyrkoli dalej z 10 min.Jeśli wyjdzie zbyt rzadka dorzucę ryżu ze 2-3 łyzki lub kaszy jaglanej-jeszcze nie wiem.Na sam koniec jesli trzeba dosmaczam,plus dużo koperku i śmietana,mieso wyciągam kroję w kostke i dorzucam..Gotowe.Ilośc warzyw zależna od wielkosci gara:)Można dać mniej albo więcej.Nie gotuję dwudaniowych obiadów ,zupa musi byc treściwa,żeby lupą warzyw w niej nie szukać:):):):)I żeby na dokładkę było:)
27 listopada 2015 08:49 / 3 osobom podoba się ten post
Dziękuję Anerik i Kasi.A tajemnica zup Kasi to chyba- dużo wszystkiego
27 listopada 2015 09:33 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Makaron spagetti. Dodatki to: cebula, marchew, czosnek, pomidory, krewetki oraz jasny sos ziołowy. Posypałem to natką pietruszki. 
Fanta limonkowa na koniec.

Zapożyczę na dziś . Jedynie krewetki zastąpię szprotkami pozbawionymi kręgoslupów .
27 listopada 2015 09:38 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj zmiemniaki w mundurkach, śledziki w sosie jogurtowym z cebulką i jabłkiem, na deser sałatka owocowa.
27 listopada 2015 10:22 / 1 osobie podoba się ten post
Ryba -morszczuk w panierce ,ziemniaki ,surówka z kapusty pekińskiej.
27 listopada 2015 11:37
W piątki nie pościmy,sznycel będzie, ziemniaki surówka z sałaty lodowej z marchewką