Jeśli coś boli - rady Janusza

25 listopada 2015 22:01 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

RTG nie pokazuje wszystkiego dokladnie.Widiczne sa tylko tkanki kostne,a brakuje obrazu tkanek miekich.Czyli jesli masz jakies przepukliny na kregoslupie ktore powoduja podraznienia nerwow to RTG tego nie wykryje

Na rtg widać własnie kości. Co się stało z tkankami miękkimi można się domyśleć po obrazie kości + badaniu fizykalnemu i to wg. mnie wystarczy. Paradoksem jest że wielu radiologów ma problemy z odczytami TRM i często robią z igły widły, niepotrzebnie strasząc pacjentów że np. niewielki uraz to coś masakrycznego.
25 listopada 2015 22:27
kasia63

Marta ,a nie urósł szybko i dużo w ciągu krótkiego czasu?Miałam kiedys chłopaka co tak właśnie szybko wystrzelił wzwyż, aż mu sie na plecach rozstępy porobiły.

Dokładnie o tym samym też pomyślałem.
25 listopada 2015 22:32 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Możesz napisać dlaczego?

Bo koszt rezonansu to ca 450 PLN, a całego kręgosłupa to 1100 PLN.  Zdjecie rentgenowsskie  45 PLN. 
26 listopada 2015 21:10 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Bo koszt rezonansu to ca 450 PLN, a całego kręgosłupa to 1100 PLN.  Zdjecie rentgenowsskie  45 PLN. 

I po RTG chciano mnie wyslac do pracy a po rezonansie polozyc na stole operacyjnym.Za jedno i drugie podziekowalem 
26 listopada 2015 22:41 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

I po RTG chciano mnie wyslac do pracy a po rezonansie polozyc na stole operacyjnym.Za jedno i drugie podziekowalem :-)

I wybrałeś to trzecie))
27 listopada 2015 08:32 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

I po RTG chciano mnie wyslac do pracy a po rezonansie polozyc na stole operacyjnym.Za jedno i drugie podziekowalem :-)

Orim to bynajmniej nie świadczy o wyższości MRI nad RTG, a raczej o braku kompetencji osób, do których trafiłeś. Ale dobra wiasomość jest taka, że skoro pracujesz, to znaczy że nie jest źle
27 listopada 2015 08:38 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

I wybrałeś to trzecie:-)))

Wybrał to trzecie,czyli zdrowie
31 grudnia 2015 23:06
oooo znalazłam odpowiedni wątek :))
dzisiaj znowu wróciło.....:((
znalazłam w necie takie coś :
http://www.neurosciencereview.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=89
i powiem tak, że bardzo wiele objawów mam ja, od zawsze zreszta narzekałam na kręgosłup w odcinku lędźwiowym, może teraz po prostu przy nieprawidłowym złapaniu to wyszło, nie wiem
Ból pochodzenia korzeniowego w okolicy lędźwiowo-krzyżowej (również ostry lub przewlekły) ma charakter neuralgii nerwu kulszowego i jest umiejscowiony wzdłuż jego przebiegu: w okolicy pośladka, stawu biodrowego, w kończynie dolnej w okolicy stawu kolanowego, w łydce, w okolicy stawu skokowego aż do palców i krawędzi stopy.
Pojawienie się bólu dość nagle, po błędzie ruchowym, przeciążeniu, lub w krótkim czasie po tym fakcie (np. następnego dnia rano)
Ból o różnym charakterze i nasileniu; często tępy, początkowo opisywany jako trudny do zlokalizowania, fluktuacyjny w swoim przebiegu w czasie, zazwyczaj kiedy się ogniskuje określany jako zaczynający się w okolicy lędźwiowej,
W trakcie odpoczynku, szczególnie po nocy i po ułożeniu odciążeniowym w stawach biodrowych i kolanowych ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej zmniejsza się. Jest jednak grupa chorych, u których obserwuje się nasilenie się dolegliwości bólowych o świcie i rano a wyraźne zmniejszenie w trakcie codziennej aktywności.
to mam ja, to zauważyłam i dzisiaj schyliłam sie do zmywarki i częściowo wróciło, ciekawe jak jutro wstanę z łóżka:( ?
31 grudnia 2015 23:33 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

oooo znalazłam odpowiedni wątek :))
dzisiaj znowu wróciło.....:((
znalazłam w necie takie coś :
http://www.neurosciencereview.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=89
i powiem tak, że bardzo wiele objawów mam ja, od zawsze zreszta narzekałam na kręgosłup w odcinku lędźwiowym, może teraz po prostu przy nieprawidłowym złapaniu to wyszło, nie wiem
Ból pochodzenia korzeniowego w okolicy lędźwiowo-krzyżowej (również ostry lub przewlekły) ma charakter neuralgii nerwu kulszowego i jest umiejscowiony wzdłuż jego przebiegu: w okolicy pośladka, stawu biodrowego, w kończynie dolnej w okolicy stawu kolanowego, w łydce, w okolicy stawu skokowego aż do palców i krawędzi stopy.
Pojawienie się bólu dość nagle, po błędzie ruchowym, przeciążeniu, lub w krótkim czasie po tym fakcie (np. następnego dnia rano)
Ból o różnym charakterze i nasileniu; często tępy, początkowo opisywany jako trudny do zlokalizowania, fluktuacyjny w swoim przebiegu w czasie, zazwyczaj kiedy się ogniskuje określany jako zaczynający się w okolicy lędźwiowej,
W trakcie odpoczynku, szczególnie po nocy i po ułożeniu odciążeniowym w stawach biodrowych i kolanowych ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej zmniejsza się. Jest jednak grupa chorych, u których obserwuje się nasilenie się dolegliwości bólowych o świcie i rano a wyraźne zmniejszenie w trakcie codziennej aktywności.
to mam ja, to zauważyłam i dzisiaj schyliłam sie do zmywarki i częściowo wróciło, ciekawe jak jutro wstanę z łóżka:( ?

Agamor, jest juz po 23, jest sylwester, idzie do nas Nowy Rok - to ja Ci proponuje, żebyś się zneutralizowała na ból "inaczej". Rano pomyślisz co z tym zrobić. 
01 stycznia 2016 08:49
Panie "doktorze" :))
mnie to strasznie boli rano :((, wstać nie mogę, a i leżeć też nie :((
czy to przejdzie, ja poczekam, ale czy przejdzie i kiedy??
01 stycznia 2016 09:09
A ja mam pytanie tez do Janusza,co powiesz o tych plastrach przeciwbolowych co sportowcy uzywaja,ja zakupilam i mnie to pomoglo na krzyz,czy to w mojej glowie cos sie przestawilo,ze nie boli.Mam zwyrodnienie,jestem po rehabilitacji,ktora mi bardzo pomogla ,lecz czesto odzywaja sie bole .
01 stycznia 2016 09:15 / 3 osobom podoba się ten post
Magdzie Ty sie lepiej ubierz, a nie taka rozneglizowana po Sylwestrze jeszcze latasz. Poprzeziebiasz sobie to i owo i dopiero Cie bole zlapia...
01 stycznia 2016 09:34 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

A ja mam pytanie tez do Janusza,co powiesz o tych plastrach przeciwbolowych co sportowcy uzywaja,ja zakupilam i mnie to pomoglo na krzyz,czy to w mojej glowie cos sie przestawilo,ze nie boli.Mam zwyrodnienie,jestem po rehabilitacji,ktora mi bardzo pomogla ,lecz czesto odzywaja sie bole .

Wiele pochlebnych opinii słyszałem o tych plastrach. Skoro działają doraźnie, to można je stosować.
01 stycznia 2016 09:36
agamor

oooo znalazłam odpowiedni wątek :))
dzisiaj znowu wróciło.....:((
znalazłam w necie takie coś :
http://www.neurosciencereview.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=89
i powiem tak, że bardzo wiele objawów mam ja, od zawsze zreszta narzekałam na kręgosłup w odcinku lędźwiowym, może teraz po prostu przy nieprawidłowym złapaniu to wyszło, nie wiem
Ból pochodzenia korzeniowego w okolicy lędźwiowo-krzyżowej (również ostry lub przewlekły) ma charakter neuralgii nerwu kulszowego i jest umiejscowiony wzdłuż jego przebiegu: w okolicy pośladka, stawu biodrowego, w kończynie dolnej w okolicy stawu kolanowego, w łydce, w okolicy stawu skokowego aż do palców i krawędzi stopy.
Pojawienie się bólu dość nagle, po błędzie ruchowym, przeciążeniu, lub w krótkim czasie po tym fakcie (np. następnego dnia rano)
Ból o różnym charakterze i nasileniu; często tępy, początkowo opisywany jako trudny do zlokalizowania, fluktuacyjny w swoim przebiegu w czasie, zazwyczaj kiedy się ogniskuje określany jako zaczynający się w okolicy lędźwiowej,
W trakcie odpoczynku, szczególnie po nocy i po ułożeniu odciążeniowym w stawach biodrowych i kolanowych ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej zmniejsza się. Jest jednak grupa chorych, u których obserwuje się nasilenie się dolegliwości bólowych o świcie i rano a wyraźne zmniejszenie w trakcie codziennej aktywności.
to mam ja, to zauważyłam i dzisiaj schyliłam sie do zmywarki i częściowo wróciło, ciekawe jak jutro wstanę z łóżka:( ?

Napisz od początku do końca co Ci się stało że Cię boli. Nadal nie wiem o co chodzi? Miałaś uraz?
01 stycznia 2016 13:38
opiekun_Janusz

Napisz od początku do końca co Ci się stało że Cię boli. Nadal nie wiem o co chodzi? Miałaś uraz?

próbowałam podnieść pdp i chyba źle chwyciłam