Podróż samolotem - pierwszy lot

22 listopada 2015 16:56 / 1 osobie podoba się ten post
Kochani, zielona jestem w temacie podrózy samolotem, ale wykupiłam już na następny przyjazd do Niemiec bilet na samolot z Waszawy do Basel....bo to najbliżej. Bilet był niedrogi w obydwie strony do 400 zł z małym bagażem ..wylot o 6, 30 na miejscu gdzieś zaraz po 8.Bedę miała tylko problem z dojazdem do Warszawy....być może u kogoś przenocuję... sama nie wiem jak lepiej.Może ktoś z was ma jakieś dobre rady...np czy koniecznie muszę być 2 godz przed wylotem....czego nie mogę zabrać, jak się spakować..itp.....Bardzo proszę o rady, bedzie to mój pierwszy raz.......
22 listopada 2015 17:11 / 1 osobie podoba się ten post
Każde linie mają inne wymogi ,jeżeli chodzi o bagaż podręczny ,więc musisz się dowiedeć ile kg możesz mieć .Nie możesz mieć kosmetyków większych niż 100ml, ani żadnego picia chyba ,że kupisz w sklepie bezcłowym.Jeżeli wymagają 2 godz to musisz się dopasować.Ogólnie to fajnie jest lecieć ,bo szybko ,tylko nie zawsze wszędzie jest lotnisko blisko.
22 listopada 2015 17:24 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Kochani, zielona jestem w temacie podrózy samolotem, ale wykupiłam już na następny przyjazd do Niemiec bilet na samolot z Waszawy do Basel....bo to najbliżej. Bilet był niedrogi w obydwie strony do 400 zł z małym bagażem ..wylot o 6, 30 na miejscu gdzieś zaraz po 8.Bedę miała tylko problem z dojazdem do Warszawy....być może u kogoś przenocuję... sama nie wiem jak lepiej.Może ktoś z was ma jakieś dobre rady...np czy koniecznie muszę być 2 godz przed wylotem....czego nie mogę zabrać, jak się spakować..itp.....Bardzo proszę o rady, bedzie to mój pierwszy raz.......

Wejdż na stronę intern.tych linii,którymi lecisz i tam bardzo dokładnie opisane są poszczególne kwestie.

22 listopada 2015 17:31 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Kochani, zielona jestem w temacie podrózy samolotem, ale wykupiłam już na następny przyjazd do Niemiec bilet na samolot z Waszawy do Basel....bo to najbliżej. Bilet był niedrogi w obydwie strony do 400 zł z małym bagażem ..wylot o 6, 30 na miejscu gdzieś zaraz po 8.Bedę miała tylko problem z dojazdem do Warszawy....być może u kogoś przenocuję... sama nie wiem jak lepiej.Może ktoś z was ma jakieś dobre rady...np czy koniecznie muszę być 2 godz przed wylotem....czego nie mogę zabrać, jak się spakować..itp.....Bardzo proszę o rady, bedzie to mój pierwszy raz.......

Anerik ,ciezka sprawa .:) Wszystko zalezy jakie linie i co to jest maly bagaz ?.Rozumiem ze podreczny ?.W podreczny nie mozesz zabrac dezodorantow ,perfum ,narzedzi ostrych nawet pilnik do paznokci ,nie .Najlepiej poczytaj na stronie przewoznika .Maly bagaz to do 9-10kilo .Wymiar walizki tez wazny .Ja zawsze jestem 2 godziny przed odlotem .Pije kawke ,poczytam ,poserfuje w necie i.....odlot .
22 listopada 2015 17:56
Zosiu, czy ty wylatujesz z Okęcia?
Jeśli tak to jak tam się odnaleźć...... i skoro przed można jeszcze wypić kawę to po co się tak śpieszyć chodzi mi tylko o strasznie wczesną porę wylotu.
Moje linie to WZZ air   bagaż to 42 - 32 - 25 cm waga bez limitu.......
22 listopada 2015 18:12 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Zosiu, czy ty wylatujesz z Okęcia?
Jeśli tak to jak tam się odnaleźć...... i skoro przed można jeszcze wypić kawę to po co się tak śpieszyć chodzi mi tylko o strasznie wczesną porę wylotu.
Moje linie to WZZ air   bagaż to 42 - 32 - 25 cm waga bez limitu.......

Wizzir ma hale ,jak wejdziesz glownym wejscie musisz sie kierowac na lewo .Jest tam dwa trzy stanowiska dla nich specjalnie .potem juz wszystko razem.Tak maja tani przewoznicy .Ja biore zawsze Hotel -Gromada .Jest to dwa przystanki autobusowe do lotniska .Oni sa b,dokladni z podrecznym .Jeden to jeden,nawet torebki nie mozesz miec na ramieniu ,bo to nadbagaz.Lecialam z nimi raz jedyny i nigdy wiecej .Moj wzrost to 161 i mi ciezko bylo siedziec ,ciasno,Nie bylo mowy o zmianie nogi na noge ,hahahaha.
22 listopada 2015 18:35
zosia_samosia

Wizzir ma hale ,jak wejdziesz glownym wejscie musisz sie kierowac na lewo .Jest tam dwa trzy stanowiska dla nich specjalnie .potem juz wszystko razem.Tak maja tani przewoznicy .Ja biore zawsze Hotel -Gromada .Jest to dwa przystanki autobusowe do lotniska .Oni sa b,dokladni z podrecznym .Jeden to jeden,nawet torebki nie mozesz miec na ramieniu ,bo to nadbagaz.Lecialam z nimi raz jedyny i nigdy wiecej .Moj wzrost to 161 i mi ciezko bylo siedziec ,ciasno,Nie bylo mowy o zmianie nogi na noge ,hahahaha.

to nie bardzo......jest tam aż tak stasznie..?........ niestety ja mam tu tylko te linie bezpośrednie inne mają zawsze przesiadki......
Dzięki za info........
22 listopada 2015 18:48 / 3 osobom podoba się ten post
Ja leciałam dwa razy z Wizairem,też z bagażem podręcznym.
Waga DO 10 kg-walizka była ważona.
Torebkę musiałam włożyc do walizki.
Mają właśnie określoną wielkośc (rozmiary) bagażu podręcznego. Pamiętam,że przy stanowiskach (Dortmund) był "wzorzec" bagażu podręcznego- taki jakby kosz,stelaż i jesli któraś z walizek budziła wątpliwośc ze względu na gabaryty była tam wkładana,wciskana,by sprawdzic czy miesci się w normie.
 
A co do czasu przed odprawą... Zawsze jest taki czas wymagany.
Muszą miec czas na odprawienie wszystkich pasażerów...Co by było,gdyby wszyscy przybyli pół godziny przed odlotem?
Acha...i w samolocie drogo. Nie zapewniają żadnego darmowego poczęstunku,a to co można kupic..lepiej sie powstrzymac.
Mam porównanie z LOT-em. Tam podczas lotu tej samej długości mielismy gratis kanapki a napoje (kawa,herbata,zimne napoje,nawet alkohol) bez ograniczen ;)
22 listopada 2015 19:02 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

to nie bardzo......jest tam aż tak stasznie..?........ niestety ja mam tu tylko te linie bezpośrednie inne mają zawsze przesiadki......
Dzięki za info........

Dwie godziny to nie dwadzieścia.Jakoś się przemęczysz.Wystarczy wodą ,a z jedzeniem to może wytrzymasz bez.Latałam z W- wy  do Monachium kilkanaście razy naszym Lotem i Lufthansą.Jedzenia i picia było do woli ,ograniczenia czego nie wolno już dziewczyny pisały.Z hotelu nie korzystalam ,bo mieszkam ok 40 km od W- wy.
Będę szukała rejsu w kwietniu ,ale do Stuttgardu.A może nie planować tak do przodu?
22 listopada 2015 19:32 / 2 osobom podoba się ten post
Picie możesz kupić już po odprawie w bezcłowym sklepie-są tam plastikowe buteleczki o poj. 100 ml.W tych tanich liniach nie ma numerowanych więc jak Ci się uda to nie siadaj przy oknie tylko przy przejściu,będziesz mogła nogi rozprostować:)Jeśli masz problem z uszami przy lądowaniu i starcie to polecam gumę czy tik taki:)W bagażu podręcznym nic szklanego,nic ostrego,nawet długopisu bo czasem i to każą wywalić.Ja sobie rozpinam lub rozwiązuję buty bo nawet podczas krótkiego lotu nóżki potrafią spuchnąć.I wyłączam komórkę w samolocie:)Udanego lotu:)
22 listopada 2015 19:49 / 1 osobie podoba się ten post
Dzięki za info ........,,,,,ale wy dziewczyny oblatane jesteście....... suuuper.......!
Powiedzcie jeszcze jak wy kupujecie bilety.....tak żeby było najtaniej.......czy dużo wcześniej czy przed samym lotem.....jak uchwycić promocje........
Laptop to chyba można mieć w bagażu....i gdzie ten bagaż stoi - podręczny mam na myśli.
22 listopada 2015 20:09 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Dzięki za info ........,,,,,ale wy dziewczyny oblatane jesteście....... suuuper.......!
Powiedzcie jeszcze jak wy kupujecie bilety.....tak żeby było najtaniej.......czy dużo wcześniej czy przed samym lotem.....jak uchwycić promocje........
Laptop to chyba można mieć w bagażu....i gdzie ten bagaż stoi - podręczny mam na myśli.

Na siedzeniami,stewardesa(steward) pokaze wszystko.Obserwuj ludzi .Wizzair ma numerowane miejsca,
22 listopada 2015 21:21
kasia63

Picie możesz kupić już po odprawie w bezcłowym sklepie-są tam plastikowe buteleczki o poj. 100 ml.W tych tanich liniach nie ma numerowanych więc jak Ci się uda to nie siadaj przy oknie tylko przy przejściu,będziesz mogła nogi rozprostować:)Jeśli masz problem z uszami przy lądowaniu i starcie to polecam gumę czy tik taki:)W bagażu podręcznym nic szklanego,nic ostrego,nawet długopisu bo czasem i to każą wywalić.Ja sobie rozpinam lub rozwiązuję buty bo nawet podczas krótkiego lotu nóżki potrafią spuchnąć.I wyłączam komórkę w samolocie:)Udanego lotu:)

Niekoniecznie nie ma numerowanych miejsc. W easy jet są numerowane, można konkretne miejsce sobie wykupić, a kto nie wykupi, to dostaje odgórny przydział. Przynajmniej jak ja leciałam to tak było. 
22 listopada 2015 21:31
wichurra2

Niekoniecznie nie ma numerowanych miejsc. W easy jet są numerowane, można konkretne miejsce sobie wykupić, a kto nie wykupi, to dostaje odgórny przydział. Przynajmniej jak ja leciałam to tak było. 

Ale  jak nie ma to jest możliwość wyboru:)Przy oknie i w srodku nawet ja /163cm/ miałąm kłopot z wyprostowaniem nóg,teraz sie pod okno nie pcham:).
22 listopada 2015 21:35 / 1 osobie podoba się ten post
Lot samolotem to dla mnie zło konieczne. Nienawidze latać....
co do autorki, musisz być wcześniej, bo odprawa trwa.