Wypieki #2

05 września 2016 05:48 / 3 osobom podoba się ten post
magdzie

Smakowicie wyglada mniam mniam, juz czuje jak rozplywa sie w ustach mych.

Tak wyglada prawdziwa wiara-nie widzialam,a poczulam.
05 września 2016 08:09 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

Smakowicie wyglada mniam mniam, juz czuje jak rozplywa sie w ustach mych.

06 września 2016 07:57 / 5 osobom podoba się ten post
michasia

A ja się zdenerwowałam chciałam upiec biszkopt i mikser zepsuty/mogła chociaż powiedzieć kobitka że zepsuła. Jaja rozdzieliłam i zostało mi ręczne ubijanie i udał się , jutro fotka. 
Przepis na ręczny biszkopt:
6 jaj
niecała szkl. mąki
6 łyżek mąki ziemniaczanej
3/4 szkl. cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
białka trzepałam z cuktrem, trzepałam, trzepałam, trzepałam, dodałam żółtka i trzepałam też, póżniej składniki suche przesiałam drewnianą łyżką wymieszałam , upiekłam w 180st 35 min. 
Tak 37 lat temu moja Mama, Babcia trzepały biszkopty na moje wesele - teraz doceniłam a było ich chyba 8 sztuk.

Tak wygląda trzepany biszkopt, który poszedł do zamrażaliki na zaś, a to ciasta Pdp Córki.czekoladowe i kopiec kreta:)
06 września 2016 08:35 / 1 osobie podoba się ten post
A ja sie poskarżam na wypiekach . Cholera  , miałam sporo zajęcia w miedzy czasie wstawiłam babke cytrynową do piekarnika , zaglądam ................... a babka pękła mało sie nie rozpłakałam .  Posypałam cukrem pudrem i nie było widac. Mam jednak wyrzuty sumienia i dlatego sie skarżę )
06 września 2016 08:51 / 3 osobom podoba się ten post
mleczkovoll40

A ja sie poskarżam na wypiekach . Cholera  , miałam sporo zajęcia w miedzy czasie wstawiłam babke cytrynową do piekarnika , zaglądam ................... a babka pękła :-( mało sie nie rozpłakałam .  Posypałam cukrem pudrem i nie było widac. Mam jednak wyrzuty sumienia i dlatego sie skarżę :-))

Aniu na pewno była zbyt wysoka temperatura, gorzej jak by wyszło z zakalcem:)
To nie ,,powód " do poskarżyjek.
Smacznego:)
06 września 2016 09:05 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Aniu na pewno była zbyt wysoka temperatura, gorzej jak by wyszło z zakalcem:)
To nie ,,powód " do poskarżyjek.
Smacznego:)

dzieki Basia , za pocieszenie mnie . Nie moge patrzec na ta babke to ją dzisiaj zjemy i bedzie po kłopocie. Co z oczu to i z serca
06 września 2016 15:55
michasia

Tak wygląda trzepany biszkopt, który poszedł do zamrażaliki na zaś, a to ciasta Pdp Córki.czekoladowe i kopiec kreta:)

Kopiec kreta - już o nim zapomniałam , muszę kiedyś zrobić
06 września 2016 15:59 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Tak wygląda trzepany biszkopt, który poszedł do zamrażaliki na zaś, a to ciasta Pdp Córki.czekoladowe i kopiec kreta:)

Milo Michasiu ze sie postarala dla Ciebie :) 
Tak sie obawialas powrotu.
Super :) 
06 września 2016 19:33 / 2 osobom podoba się ten post
10 września 2016 12:45 / 3 osobom podoba się ten post
Upiekła kruche/moje niezastąpione do każdego owoca/ ze śliwkami.
10 września 2016 13:00 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś pdp.dostanie słodka bułkę kupioną w obwoźnej piekarni a jutro ciastko francuskie z owocami osobiście zrobione przeze mnie.
10 września 2016 20:03 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Upiekła kruche/moje niezastąpione do każdego owoca/ ze śliwkami.

No Michasiu babcia się naobierała śliwek to zasłużyła na dużą porcję:)
Super, ja też teraz zrobilam ale czekam do jutra jak zastygnie.
Będzie dobre to podzielę się przepisem.
10 września 2016 20:36 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

No Michasiu babcia się naobierała śliwek to zasłużyła na dużą porcję:)
Super, ja też teraz zrobilam ale czekam do jutra jak zastygnie.
Będzie dobre to podzielę się przepisem.

Czekam na przepis i fotkę
11 września 2016 11:14 / 4 osobom podoba się ten post
Deserek z kaszy mannej, galaretki i truskawek
Składniki:
1 litr mleka
1 szkl sypkiej kaszy manny
3/4 szkl cukru
1 cukier waniliowy
2 galaretki truskawkowe
2 paczki herbatników lub spód biszkoptowy 
truskawki lub maliny 
Dwie galaretki rozpuszczamy w 750ml wrzątku, odstawiamy do wystudzenia . Mleko z cukrami zagotowujemy, do wrzącego dodajemy szklankę kaszy manny ciągle mieszając energicznie trzepaczką, aby nie powstały grudki zagotować. Blaszkę o wymiarach  20x20cm wyłożyć folia . Na dno wyłożyć herbatniki, wlać  gorącą masę, chwilę przestudzić. Do ciepłej wciskamy truskawki do połowy ich wysokości. Odstawiamy do całkowitego wystudzenia, jak będzie miało temp. pokojową wstawiamy do lodówki na 30min, po tym czasie wlewamy galaretki i wstawiamy do lodówki na ok 1 godzinę, aby galaretka stężała.
11 września 2016 11:22 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Deserek z kaszy mannej, galaretki i truskawek
Składniki:
1 litr mleka
1 szkl sypkiej kaszy manny
3/4 szkl cukru
1 cukier waniliowy
2 galaretki truskawkowe
2 paczki herbatników lub spód biszkoptowy 
truskawki lub maliny 
Dwie galaretki rozpuszczamy w 750ml wrzątku, odstawiamy do wystudzenia . Mleko z cukrami zagotowujemy, do wrzącego dodajemy szklankę kaszy manny ciągle mieszając energicznie trzepaczką, aby nie powstały grudki zagotować. Blaszkę o wymiarach  20x20cm wyłożyć folia . Na dno wyłożyć herbatniki, wlać  gorącą masę, chwilę przestudzić. Do ciepłej wciskamy truskawki do połowy ich wysokości. Odstawiamy do całkowitego wystudzenia, jak będzie miało temp. pokojową wstawiamy do lodówki na 30min, po tym czasie wlewamy galaretki i wstawiamy do lodówki na ok 1 godzinę, aby galaretka stężała.

W domu zrobię , ale tu, w taka gorączkę za" chinskiego luda" nie zrobie