Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #8

27 lipca 2016 10:14 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj jestem tak leniwa,ze normalnie wstyd sie przyznac. Ale zrobie salatke makaronowa: makaron ugotowany al dente,do tego drobno posiekana cebula,do tego tunczyk z puszki,taki w oleju,dodany w ostaniej chwili,zeby ten olej nie "wsiakl" w kluchy,oraz zielona pietrucha,oraz sol i pieprz do smaku.Voila mon ami Do popicia sok pomaranczowy. Na deser nektaryny i ende! Szybko,niezdrowo i leniwie...i dobrze!
27 lipca 2016 11:15 / 3 osobom podoba się ten post
Ziemniaczki, jajco sadzone i fasolka konserwowa w sosie winegret. Konserwowa, bo miękka a dziadek nie lubi gryźć. Brrrr - leniuch
27 lipca 2016 12:22 / 2 osobom podoba się ten post
Wczoraj bodajże Niepowtarzalna śliniła się do młodych ziemniaków i skarżyła, że nie ma ich w De ;). Otóż dziś kupiłam w Penny ziemniaki, które dadzą się skrobać. Bardzo są dobre, a z koperkiem, mizerią i kurczakiem z rożna to już poezja :D.
Do Penny więc dziewczyny, są to włoskie Bio ziemniaki, gatunek Ditta Festkochend, paczkowane po 1,5 kg.
27 lipca 2016 12:28 / 1 osobie podoba się ten post
mleczkovoll40

Dzisiaj kuchnia serwuje  ziemniaki z wody * filet z kurczaka pokrojony w paseczki , panierowany  + fasolkę szparagową robiona na sposób pdp. Tzn.  do duszonej cebuli doklada sie ugotowana fasole szparagową do tego przyprawy + odrobina octu. Tak lubi moj pdp , to ja tak gotuję .

U mnie z kolei do duszonej cebuli z przyprawami dodają brukselkę, nawet to dobre, córka Pdp kiedyś nam ugotowala.
27 lipca 2016 12:58 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa jarzynowa,taka zarąbista ,że dziewczęta po 3 talerze zjadły:)Ja 2:)A jak siadały to mówią ,nie nie zupa nie,nie są w ogóle głodne:):):)hi hi hi
27 lipca 2016 13:22 / 2 osobom podoba się ten post
Też jarzynówka- babci porcję musiałam trochę mixerem potraktować:)
27 lipca 2016 19:10 / 1 osobie podoba się ten post
Zupa -soczewica z dodatkami mięsno-kiełbasianymi( była chyba za gęsta bo aż łyżka stała -ale mój Pdp dwie porcje wpałaszował.
27 lipca 2016 19:17 / 2 osobom podoba się ten post
Naleśnik (1 szt) z cukrem i budyń
27 lipca 2016 19:20 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Naleśnik (1 szt) z cukrem i budyń

Marlgolcia a dla kogo taka duuuuża porcja?
27 lipca 2016 19:29 / 3 osobom podoba się ten post
didusia

Marlgolcia a dla kogo taka duuuuża porcja?:-)

Moj pdp tak się obżera, ledwo wdusił tego naleśnika. Zaznacze  jeszcze, że naleśniki i budyn to jego najlepsze jedzonko jest
27 lipca 2016 19:43 / 1 osobie podoba się ten post
Kotlety karkówkowe, ziemniaczki, marchewka smazona na masle i kalafior z bułeczką :)
Ale rosół za mna łazi ....
27 lipca 2016 19:47 / 1 osobie podoba się ten post
Gosia 1234

Kotlety karkówkowe, ziemniaczki, marchewka smazona na masle i kalafior z bułeczką :)
Ale rosół za mna łazi ....

Gosiu ja robiłam wczoraj z kurczaczka wiejskiego,zdjęcia nie wstawilam bo jakby Knorr zobaczył te oczka na rosole to by zemdlał.
27 lipca 2016 19:50 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Gosiu ja robiłam wczoraj z kurczaczka wiejskiego,zdjęcia nie wstawilam bo jakby Knorr zobaczył te oczka na rosole to by zemdlał.

Moje dziadeczki nie chcą jesc zupek a sama dla siebie nie będę gotowac bo i tak w kuchni ponad 30 st. w te upały. Niedługo do domu to w pierwszy dzień sobie machnę. Jakos wytrzymam kurcze blade......
27 lipca 2016 19:52 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Gosiu ja robiłam wczoraj z kurczaczka wiejskiego,zdjęcia nie wstawilam bo jakby Knorr zobaczył te oczka na rosole to by zemdlał.

No bo tak to z chłopami jest :) Wszystko jedno jakie oczka, a już mdleją 
Z wstawianiem fotek z udkami też trzeba uważać :)))
27 lipca 2016 19:53 / 2 osobom podoba się ten post
margolcia

Moj pdp tak się obżera, ledwo wdusił tego naleśnika. Zaznacze  jeszcze, że naleśniki i budyn to jego najlepsze jedzonko jest

Moja też taka żarta ,że krzyż pański :) Ale lody to wcina- typisch Frau :))