Rachunek za pobyt w szpitalu

26 lipca 2016 00:16
Witam, orientujecie się kto płaci rachunek za pobyt opiekunki w szpitalu?, zatrudniona legalnie przez firmę. A1 i karta Ekuz przedstawiona w szpitalu
26 lipca 2016 09:39
anmar

Witam, orientujecie się kto płaci rachunek za pobyt opiekunki w szpitalu?, zatrudniona legalnie przez firmę. A1 i karta Ekuz przedstawiona w szpitalu

i ty ten rachunek dostalas??? w przypadku mojego zeba  rachunek oplacilam wyslalam do nfz i dostalam zwrot .....po 3-4 m-cach .....a ze rachunek ci w szpitalu wystawili troche dziwne
26 lipca 2016 09:45 / 1 osobie podoba się ten post
magdalena_k

i ty ten rachunek dostalas??? w przypadku mojego zeba  rachunek oplacilam wyslalam do nfz i dostalam zwrot .....po 3-4 m-cach .....a ze rachunek ci w szpitalu wystawili troche dziwne

W Niemczech jest dopłata do każdego dnia pobytu szpitalu. Chyba 10 euro za dzień. Nie wiem jak to się ma do nas, ale moi Podopieczni dostawali. Zajmowały się tym dzieci, więc szczegółów nie znam, ale na pewno tak jest. W piśmie do karty EKUZ jest napisane, że wszystkie dopłaty pokrywamy z własnej kieszeni dlatego mam jeszcze dodatkowe ubezpieczenie. Na szczęście nie musiałam korzystać, więc nie powiem jak to działa.
26 lipca 2016 09:52
za pobyt w szpitalu masz 10 e toprawda i to oplacamy sami..... a reszta powinnopokryc ubezpieczenie bez rachunkow zadnych tak przynajmniej mialalm jak bylam pare dni w szpitalu dawno juz temu
26 lipca 2016 09:55 / 2 osobom podoba się ten post
aniao

W Niemczech jest dopłata do każdego dnia pobytu szpitalu. Chyba 10 euro za dzień. Nie wiem jak to się ma do nas, ale moi Podopieczni dostawali. Zajmowały się tym dzieci, więc szczegółów nie znam, ale na pewno tak jest. W piśmie do karty EKUZ jest napisane, że wszystkie dopłaty pokrywamy z własnej kieszeni dlatego mam jeszcze dodatkowe ubezpieczenie. Na szczęście nie musiałam korzystać, więc nie powiem jak to działa.

tak, masz rację> Byłam w szpitalu w DE, całość: badania, leczenie, koszty pobytu = rachunek poszedł do NFZ (przez AOK). Ja dostałam tylko rachunek na 10e/dobę tzw. "hotelowe". Tak płacą wszyscy Niemcy ubezpieczeni w AOK.
26 lipca 2016 10:46
aniao

W Niemczech jest dopłata do każdego dnia pobytu szpitalu. Chyba 10 euro za dzień. Nie wiem jak to się ma do nas, ale moi Podopieczni dostawali. Zajmowały się tym dzieci, więc szczegółów nie znam, ale na pewno tak jest. W piśmie do karty EKUZ jest napisane, że wszystkie dopłaty pokrywamy z własnej kieszeni dlatego mam jeszcze dodatkowe ubezpieczenie. Na szczęście nie musiałam korzystać, więc nie powiem jak to działa.

Rachunek za wyzywienie(10 euro na dobe) przychodzi poczta. I jest tam iles dni na jego oplacenie,nie pamietam dokladnie ile,bo w niemieckim szpitalu lezalam kilka lat temu. Co do innych oplat to nie wiem...Ja w AOK jestem ubezpieczona.
26 lipca 2016 11:03 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Rachunek za wyzywienie(10 euro na dobe) przychodzi poczta. I jest tam iles dni na jego oplacenie,nie pamietam dokladnie ile,bo w niemieckim szpitalu lezalam kilka lat temu. Co do innych oplat to nie wiem...Ja w AOK jestem ubezpieczona.

to nie jest za wyżywienie, to częściowa odpłatność za wszystkie koszty pobytu - tzw. hotelowe. Wiem na pewnno, bo lekarze nie mogąc zdiagnozować co mi jest - dali mi do rozważenia pełną głodówke .....zdecydowałam się na nią -przez 5 dni nie dostawałam nic do jedzenia,  piłam tylko wodę. Pomimo to zapłaciłam tak samo jak za dni "żywieniowe".
26 lipca 2016 11:09 / 3 osobom podoba się ten post
greva

:-) to nie jest za wyżywienie, to częściowa odpłatność za wszystkie koszty pobytu - tzw. hotelowe. Wiem na pewnno, bo lekarze nie mogąc zdiagnozować co mi jest - dali mi do rozważenia pełną głodówke .....zdecydowałam się na nią -przez 5 dni nie dostawałam nic do jedzenia,  piłam tylko wodę. Pomimo to zapłaciłam tak samo jak za dni "żywieniowe".

No,jakos tak Jak zwal tak zwal,grunt,ze 10 ojro dziennie trzeba placic
26 lipca 2016 13:27 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

No,jakos tak:-) Jak zwal tak zwal,grunt,ze 10 ojro dziennie trzeba placic:chaplin:

Przez pierwszych 28 dni, potem już nie płaci się
26 lipca 2016 19:17
Annika

Przez pierwszych 28 dni, potem już nie płaci się :-)

A nie wiem..tylko 10 dni koczowalam
03 sierpnia 2016 12:52
fioletowa.mysz

A nie wiem..tylko 10 dni koczowalam:-)

A co  Ci dolegalo,Myszko,jesli to nie tajemnica?
03 sierpnia 2016 13:55 / 2 osobom podoba się ten post
MartaP

A co  Ci dolegalo,Myszko,jesli to nie tajemnica?

Myszka już ze zmienniczką kawkę popija i szykuje się do drogi ; Pozdrawia WSZYSTKICH .... a co jej dolegało ? oj tam , hemoroidy trochę jej dokuczały , spanikowała i do szpitala ( poniemieckiego ) polazła 
03 sierpnia 2016 17:10 / 1 osobie podoba się ten post
Dostałam rachunek na poanad 2000 euro
03 sierpnia 2016 17:10 / 1 osobie podoba się ten post
Dostałam rachunek na poanad 2000 euro
03 sierpnia 2016 17:51
ZADZWON DO FIRMY przeslij na ich adres moze sie pomylili chyba zes operacje plastyczna miala...........