Umowa niemiecka a ubezpieczenie dzieci

25 stycznia 2014 22:31
Kasiu, rodzic (lub osoba/instytucja odpowiedzialna) ma obowiązek zgłoszenia dziecka do ubezpieczenia,  to nie jest automat. Teraz gdy działa Ewuś, można się o tym przekonać boleśnie idąc do np.dentysty. 
Jedno z moich potomków jest między 25-26 rokiem życia. Mimo, że są to studia doktoranckie, uczelnia zgłosi ją do ubezpieczenia dopiero gdy skończy
26 lat. Do tego czasu mama musi się wykazywać inicjatywą :)
26 stycznia 2014 00:08
Hagia tak ,masz racje ale to jest tak ,ze nawet jak rodzice nie zgłoszą to dziecko do 18lat zawsze jest ubezpieczone -to powyżej musi udowodnic ,że sie uczy.
25 sierpnia 2016 13:10 / 1 osobie podoba się ten post
Po raz pierwszy mam wyjechac na umowie niemieckiej ,ale mi sie to nie bardzo podoba , bo czuje ze firma coś kombinuje..Niby bede miała ubezpieczenie ale w Niemczech tylko pytanie  ,,,co z dziećmi ? pozostana bez ubezpieczenia , sama je wychowuję wiec komu mam je podrzucic ?? Firma kombinuje w rózne strony ,,,ale ja dowiedzialam się w NFZ ze przy takim wyjezdzie powinni mi wydac druk E106 z ktorym mam przyjsc do NFZ a Nfz wtedy dopisze w Polsce do ubezpieczenia ,z tego niemieckiego ..tylko dlaczego firma mi tego nie zaproponowała ? Albo nie są w temacie ...albo poprostu cos krecą ...a moze tylko mowia ze to wyjazd na niemieckiej umowie a w gruncie rzeczy na czarno,,,
25 sierpnia 2016 13:49 / 2 osobom podoba się ten post
Honorka

Po raz pierwszy mam wyjechac na umowie niemieckiej ,ale mi sie to nie bardzo podoba , bo czuje ze firma coś kombinuje..Niby bede miała ubezpieczenie ale w Niemczech tylko pytanie  ,,,co z dziećmi ? pozostana bez ubezpieczenia , sama je wychowuję wiec komu mam je podrzucic ?? Firma kombinuje w rózne strony ,,,ale ja dowiedzialam się w NFZ ze przy takim wyjezdzie powinni mi wydac druk E106 z ktorym mam przyjsc do NFZ a Nfz wtedy dopisze w Polsce do ubezpieczenia ,z tego niemieckiego ..tylko dlaczego firma mi tego nie zaproponowała ? Albo nie są w temacie ...albo poprostu cos krecą ...a moze tylko mowia ze to wyjazd na niemieckiej umowie a w gruncie rzeczy na czarno,,,

Firmy niemieckie kombinują nie gorzej niż polskie ale aż tak abyś była na czarno to nie sądzę. W razie "W" przecież by potwornie umoczyli. Zorientuj się tylko czy masz umowę na czały etat, czy może pół etatu albo mini job. Ich nie obchodzą Twoje dzieci tylko Twoja praca i taka jest smutna prawda. Nie oczekuj od nich więcej niż od firm rodzimych.
25 sierpnia 2016 14:11 / 7 osobom podoba się ten post
Honorka

Po raz pierwszy mam wyjechac na umowie niemieckiej ,ale mi sie to nie bardzo podoba , bo czuje ze firma coś kombinuje..Niby bede miała ubezpieczenie ale w Niemczech tylko pytanie  ,,,co z dziećmi ? pozostana bez ubezpieczenia , sama je wychowuję wiec komu mam je podrzucic ?? Firma kombinuje w rózne strony ,,,ale ja dowiedzialam się w NFZ ze przy takim wyjezdzie powinni mi wydac druk E106 z ktorym mam przyjsc do NFZ a Nfz wtedy dopisze w Polsce do ubezpieczenia ,z tego niemieckiego ..tylko dlaczego firma mi tego nie zaproponowała ? Albo nie są w temacie ...albo poprostu cos krecą ...a moze tylko mowia ze to wyjazd na niemieckiej umowie a w gruncie rzeczy na czarno,,,

Ja bym zapytała w firmie po prostu o te wszystkie kwestie związane z dziećmi.Nie zaproponowali Ci bo nie pytałaś.
Ciebie to zapytam czy jestes pewna tej niemieckiej agencji,znasz kogoś ,kto  z nimi jeździ,czytałas jakies opinie?Żebys rzeczywiście nie umoczyła.Poza tym nie obraż sie ,ale /zajrzałam do profilu/ czy znasz niemeicki na tyle ,zeby się dogadać w ważnych dla Ciebie sprawach,zrozumieć wszystko,podpisać wiedząc co podpisujesz???Ja sama własnie ze wzgledu na poziom znajomosci jezyka/przywzwoity  dosyć ale nie perfect/ nie zdecydowałam sie nigdy na podjęcie współpracy z niemieckimi firmami ani na gewerbę niemiecką.Bo co innego dogadac sie na szteli, a zupełnie co innego zrozumiec prawno-finansowe zagadnienia i dokumenty.....
25 sierpnia 2016 14:47

Firma Polska zaproponowała mi wyjazd na niemieckich warunkach sama nie wiem dlaczego ..zazwyczaj wyjezdzałam na umowach zleceniach z tej firmy ,dlaczego teraz inaczej jest tego nie wiem ,byc może wiecej kasy chca dla siebie miec... na dodatek konsultantka jakas niezbyt miła ...Tak jak mowisz ja nie znam na tyle jezyka zeby dogadac sie z niemiecka firma ..Poki co to czekam na akceptacje rodziny...mam nadzieje ze nie zechca mnie wtedy bedzie po problemie...co do opisu stelli jak i podopiecznej tez niewiele sie dowiedziałam...nawet dokładnie miejsca pracy nie umiała mi powiedziec...dlatego zaczełam sie mocno zastanawiac nad ta oferta....dziwne było to ,ze konsultanka jak próbowałam sie cos dowiedziec o ubezpieczeniu to powiedziala mi ze przecviez moge sie zarejestrowac w Urzedzie Pracy  i pojechac bo kto to bedzie sprawdzal ...


 


Pytałam o wszystko , ale konkretnych odpowiedzi nie uzyskiwałam,,,


 


Edytuj! Moderator

25 sierpnia 2016 15:02 / 4 osobom podoba się ten post
Honorka

Firma Polska zaproponowała mi wyjazd na niemieckich warunkach sama nie wiem dlaczego ..zazwyczaj wyjezdzałam na umowach zleceniach z tej firmy ,dlaczego teraz inaczej jest tego nie wiem ,byc może wiecej kasy chca dla siebie miec... na dodatek konsultantka jakas niezbyt miła ...Tak jak mowisz ja nie znam na tyle jezyka zeby dogadac sie z niemiecka firma ..Poki co to czekam na akceptacje rodziny...mam nadzieje ze nie zechca mnie :-):-)wtedy bedzie po problemie...co do opisu stelli jak i podopiecznej tez niewiele sie dowiedziałam...nawet dokładnie miejsca pracy nie umiała mi powiedziec...dlatego zaczełam sie mocno zastanawiac nad ta oferta....dziwne było to ,ze konsultanka jak próbowałam sie cos dowiedziec o ubezpieczeniu to powiedziala mi ze przecviez moge sie zarejestrowac w Urzedzie Pracy  i pojechac bo kto to bedzie sprawdzal ...


 


Pytałam o wszystko , ale konkretnych odpowiedzi nie uzyskiwałam,,,


 


Edytuj! Moderator

Skoro konsultantka zaproponowała Ci taki szwindel to znaczy na dzien dobry ,że żadnych skąłdek za Ciebie nie odprowadzą .....w PL na bank a czy w D to tez wielka niewiadoma....Weź Ty daj sobie z nimi spokój .Ogłos się sama na pracowych stronach ,poczytaj opinie o formach na forum.Dziewczyny jeźdźą z nimi i nie jest tak źle.Wiadomo,że idealnej nie ma ,ale wydaje mi się,że lepiej pojechac z normalnej polskiej agencji,gdzie umowy sa w miare czytelne,zasady znane,skąłdki odprowadzane a firma wypłacalna.Czasem lepeij nie łaszczyć się na super kasę bo to się może niemiło skończyć.Czy ta agencja jest na naszym forum w dziale opinie?I czy jest w KRAZ?
25 sierpnia 2016 15:45 / 1 osobie podoba się ten post
Honorka

Firma Polska zaproponowała mi wyjazd na niemieckich warunkach sama nie wiem dlaczego ..zazwyczaj wyjezdzałam na umowach zleceniach z tej firmy ,dlaczego teraz inaczej jest tego nie wiem ,byc może wiecej kasy chca dla siebie miec... na dodatek konsultantka jakas niezbyt miła ...Tak jak mowisz ja nie znam na tyle jezyka zeby dogadac sie z niemiecka firma ..Poki co to czekam na akceptacje rodziny...mam nadzieje ze nie zechca mnie :-):-)wtedy bedzie po problemie...co do opisu stelli jak i podopiecznej tez niewiele sie dowiedziałam...nawet dokładnie miejsca pracy nie umiała mi powiedziec...dlatego zaczełam sie mocno zastanawiac nad ta oferta....dziwne było to ,ze konsultanka jak próbowałam sie cos dowiedziec o ubezpieczeniu to powiedziala mi ze przecviez moge sie zarejestrowac w Urzedzie Pracy  i pojechac bo kto to bedzie sprawdzal ...


 


Pytałam o wszystko , ale konkretnych odpowiedzi nie uzyskiwałam,,,


 


Edytuj! Moderator

Nie ma czegoś takiego jak niemiecka umowa o pracę a dzieci ubezpieczone w Polsce dzięki rejestracji w Urzędzie Pracy jako bezrobotna. Nie ma o czym z takimi ludźmi rozmawiać. 
Jaki są możliwości zatrudnienia, na jakich warunkach , wszystkie możliwości zatrudnienia przez niemieckiego pracodawcę znajdziesz na stronie polskiej ambasady w Berlinie.
25 sierpnia 2016 18:23
kasia63

Skoro konsultantka zaproponowała Ci taki szwindel to znaczy na dzien dobry ,że żadnych skąłdek za Ciebie nie odprowadzą .....w PL na bank a czy w D to tez wielka niewiadoma....Weź Ty daj sobie z nimi spokój .Ogłos się sama na pracowych stronach ,poczytaj opinie o formach na forum.Dziewczyny jeźdźą z nimi i nie jest tak źle.Wiadomo,że idealnej nie ma ,ale wydaje mi się,że lepiej pojechac z normalnej polskiej agencji,gdzie umowy sa w miare czytelne,zasady znane,skąłdki odprowadzane a firma wypłacalna.Czasem lepeij nie łaszczyć się na super kasę bo to się może niemiło skończyć.Czy ta agencja jest na naszym forum w dziale opinie?I czy jest w KRAZ?

Kolosów to w tej firmie nie ma, ale czasami można zamienic na jeszcze gorszą ,,,dwa razy z nimi  wyjeżdzałam było okej , a dlaczego teraz tak wymyslili to nie wiem,,,zalezało mi akurat na tym terminie , ale chyba za szybko podjełam decyzje,,,no ale jeszcze z nimi umowy niepodpisałam  No i po drugie to jesli ta Pani konsultantka nie zacznie rozmawiac ze mna po ludzku i nie wyjasni mi wszystko tak jak trzeba to pojedzie sama...Agencja jest na tym forum , oczywiscie na temat kazdej firmy sa rózne opinie i dobre i te złe....pozdrawiam
25 sierpnia 2016 18:32
IGGA

Nie ma czegoś takiego jak niemiecka umowa o pracę a dzieci ubezpieczone w Polsce dzięki rejestracji w Urzędzie Pracy jako bezrobotna. Nie ma o czym z takimi ludźmi rozmawiać. 
Jaki są możliwości zatrudnienia, na jakich warunkach , wszystkie możliwości zatrudnienia przez niemieckiego pracodawcę znajdziesz na stronie polskiej ambasady w Berlinie.

Dokładnie tak jak piszesz ...juz sam ten fakt stał mi sie bardzo podejrzany..jak juz dostane wiadomosc od konsultantki na temat opieki i umowy to poprosze ja o ten druk  E 106 dotyczący niby tego ubezpieczenia w Niemczech ,jeśli nie dostane tego podziekuje jej za pracę .....Ppzdrawiam


 


Używaj opcji "edytuj", przeczytaj regulamin forum! Moderator