Polska firma, a niemiecka umowa

23 września 2016 12:40 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wiem w jakim dziale mam zadać to pytanie....obecnie jestem zatrudniona w polskiej firmie na polska umowę zlecenie. Wszystkie składki odprowadza firma w Polsce. Moja zmienniczka namawia mnie na zatrudnienie w polskiej firmie ale na niemiecką umowę. Czy ta niemiecka umowa jest rzeczywiście korzystniejsza ?? Czy ktoś mi może wytłumaczyć na czym to polega...?? Moja zmienniczka cały czas mi powtarza, że po 5 latach pracy na takiej umowie można uzyskać niemiecka emeryturę w wysokości...Uwaga...900 eu bo taka jest tu minimalna emerytura. Wydaje mi się, że coś niedoczytala lub źle zinterpretowała...prosze o wytlumaczenie...moze ktos z Was pracuje na umowie niemieckiej w polskiej firmie ???

Przeniosłem. Moderator
23 września 2016 13:22
Dzieki
23 września 2016 17:57 / 3 osobom podoba się ten post
Prawdą jest że jeśli masz przepracowane 5lat i opłacane wszystkie wymagane składki i uzyskany wiek to Twoja emerytura bedzie wynosić około 200euro
23 września 2016 18:01 / 7 osobom podoba się ten post
Ja pracuję od prawie 2 lat na niemieckiej umowie o pracę, ale w niemieckiej firmie. Czy będę miała z tego jakieś profity emerytalne (o ile wypracuję wymagany czas) na razie nie dochodziłam. W każdym bądź razie na polską emeryturę już wypracowałam wymagany czas, a te pozostałe lata składkowe już i tak polskiej emrytury mi nie zwiększą. Szczególnie, że większość agencji kombinuje z umowami zlecenia na bezczelnego, oczywiście na naszą niekorzyść. Moje zarobki są takie same jak przez agencje, no ale czuje się pełnoprawnym pracownikiem niemieckiej Pflegedienst firmy. 
23 września 2016 18:08 / 3 osobom podoba się ten post
Zofija

Ja pracuję od prawie 2 lat na niemieckiej umowie o pracę, ale w niemieckiej firmie. Czy będę miała z tego jakieś profity emerytalne (o ile wypracuję wymagany czas) na razie nie dochodziłam. W każdym bądź razie na polską emeryturę już wypracowałam wymagany czas, a te pozostałe lata składkowe już i tak polskiej emrytury mi nie zwiększą. Szczególnie, że większość agencji kombinuje z umowami zlecenia na bezczelnego, oczywiście na naszą niekorzyść. Moje zarobki są takie same jak przez agencje, no ale czuje się pełnoprawnym pracownikiem niemieckiej Pflegedienst firmy. 

Zosiu i trzymaj . Masz to co chcialaś i osiągnęłas to sama . Wszyscy kombinuja Zosia, jak najmniej zapłacic a jak najwięcej wykorzystać opiekunkę. Udaje sie niektorym. To dużo zależy od opiekunki jak juz pracuje dłuższy czas to wie o co biega. Ale mlodym stażem to sie nie dziwię , kazdy ma ten czas w ktorym daje sie nabić w butelkę ( to takie popularne okreslenie, zeby nie było ze alkohol reklamuje )
23 września 2016 18:22 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Nie wiem w jakim dziale mam zadać to pytanie....obecnie jestem zatrudniona w polskiej firmie na polska umowę zlecenie. Wszystkie składki odprowadza firma w Polsce. Moja zmienniczka namawia mnie na zatrudnienie w polskiej firmie ale na niemiecką umowę. Czy ta niemiecka umowa jest rzeczywiście korzystniejsza ?? Czy ktoś mi może wytłumaczyć na czym to polega...?? Moja zmienniczka cały czas mi powtarza, że po 5 latach pracy na takiej umowie można uzyskać niemiecka emeryturę w wysokości...Uwaga...900 eu bo taka jest tu minimalna emerytura. Wydaje mi się, że coś niedoczytala lub źle zinterpretowała...prosze o wytlumaczenie...moze ktos z Was pracuje na umowie niemieckiej w polskiej firmie ???

Przeniosłem. Moderator

Troszkę ponioslo ta Twoja zmienniczke co do wysokości świadczenia po 5 latach. Z tego co wiem to tez muszą być odprowadzane składki na emeryturę w tym okresie.Nie tylko składki na ubezpieczenie zdrowotne.
Poczytaj o tym troszkę w necie
http://pracazagranica.pro/wyglada-emerytura-niemczech/
23 września 2016 18:27 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

Ja pracuję od prawie 2 lat na niemieckiej umowie o pracę, ale w niemieckiej firmie. Czy będę miała z tego jakieś profity emerytalne (o ile wypracuję wymagany czas) na razie nie dochodziłam. W każdym bądź razie na polską emeryturę już wypracowałam wymagany czas, a te pozostałe lata składkowe już i tak polskiej emrytury mi nie zwiększą. Szczególnie, że większość agencji kombinuje z umowami zlecenia na bezczelnego, oczywiście na naszą niekorzyść. Moje zarobki są takie same jak przez agencje, no ale czuje się pełnoprawnym pracownikiem niemieckiej Pflegedienst firmy. 

Na pewno jakiś dodatek będziesz miała po tych 5-ciu latach. Zawsze to jakiś dodatek do naszego polskiego "zasiłku".
To,że firmy kombinują to jedno. To, że ktoś nie umie zawalczyć o swoje to drugie. Mnie przeraża fakt, że niektóre z opiekunek nawet umów nie czytają i podpisują wszystko jak leci w ciemno bez zastanowienia.
23 września 2016 18:59 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Troszkę ponioslo ta Twoja zmienniczke co do wysokości świadczenia po 5 latach. Z tego co wiem to tez muszą być odprowadzane składki na emeryturę w tym okresie.Nie tylko składki na ubezpieczenie zdrowotne.
Poczytaj o tym troszkę w necie
http://pracazagranica.pro/wyglada-emerytura-niemczech/

Dzięki Orim, poczytam.
Też mi się wydaje to niemożliwe bo każdy na pięć lat przed emeryturą popracowalby w de i te 900 eu byłoby niezłym zastrzykiem.
Po prostu do końca nie doczytala.....
23 września 2016 19:01 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Dzięki Orim, poczytam.
Też mi się wydaje to niemożliwe bo każdy na pięć lat przed emeryturą popracowalby w de i te 900 eu byłoby niezłym zastrzykiem.
Po prostu do końca nie doczytala.....

poza tym z tego co wiem to składki sa zroznicowane i zalezy to od wieku "osobnika"
Im starszy tym składka na fundusz emerytalny wyzsza