Na wyjeździe #35

03 grudnia 2016 16:37 / 3 osobom podoba się ten post
basiaim

Ja się z tym osłuchałam , jak byłam w Monachium.
To było ulubione słowo córki pdp , gdy jechała samochodem :-)

Na jednej z moich sztel było podobnie,przychodziła wnuczka pdp i co któreś zdanie mówiła :das ist blooooood" . 
03 grudnia 2016 17:31
basiaim

Ja się z tym osłuchałam , jak byłam w Monachium.
To było ulubione słowo córki pdp , gdy jechała samochodem :-)

Czyżby to ichne było nasze Qu........a    
03 grudnia 2016 17:33 / 3 osobom podoba się ten post
basiaim

Też mi się tak wydaje.
Niemcy tego "blöd" używają też w sensie- idiotyczny, durny, czy pochodne rzeczowniki.

Rację ma Ivanillka, niestety nie Marta
03 grudnia 2016 17:45 / 5 osobom podoba się ten post
Nugatka

Rację ma Ivanillka, niestety nie Marta

Oczywiście ;-)....źle , niedobrze to schlecht . ...Moja Pusieńka często mówiła " Barrbarraaaa , Mir ist schlecht " ....a ja w te pędy z miska do niej biegłam , coby pościeli nie trzeba było natychmiast zmieniać .....Kurde , to były czasy  
03 grudnia 2016 17:47 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Oczywiście ;-)....źle , niedobrze to schlecht . ...Moja Pusieńka często mówiła " Barrbarraaaa , Mir ist schlecht " ....a ja w te pędy z miska do niej biegłam , coby pościeli nie trzeba było natychmiast zmieniać :-).....Kurde , to były czasy :lol3: 

Basieńko, Ty z miską, a ja na ostatniej szteli z wiadrem nie pomogło tłumaczenie, że wielkie to wiadro! Nie, ma być i koniec
03 grudnia 2016 17:59 / 3 osobom podoba się ten post
IWA

Czyżby to ichne było nasze Qu........a   :-) :tanczy:

Może nie aż tak, ale ja to odbierałam (nie do siebie oczywiście  ), jako "Ty idioto", czy "Ale dureń".

W przypadku pdp Kruszynki może to też (wydaje mi się) znaczyć  "to jest bez sensu".
03 grudnia 2016 18:16 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Może nie aż tak, ale ja to odbierałam (nie do siebie oczywiście :-)  ), jako "Ty idioto", czy "Ale dureń".

W przypadku pdp Kruszynki może to też (wydaje mi się) znaczyć  "to jest bez sensu".

Moja Pdp zawsze poprzedza to słowo : "das ist... ", więc dla mnie to oznacza, "to jest głupie, idiotyczne, okropne itp "
03 grudnia 2016 18:39 / 1 osobie podoba się ten post
margaritka59

Moja Pdp zawsze poprzedza to słowo : "das ist... ", więc dla mnie to oznacza, "to jest głupie, idiotyczne, okropne itp "

Masz rację, dokładnie.
Przed chwilą spytałam o to osobę od 30 lat mieszkającą w De na stałe, mniej więcej opisując jak to jest "używane'.

Stwierdził, że pdp mamrocze pod nosem "To jest durne".
04 grudnia 2016 06:23
basiaim

Masz rację, dokładnie.
Przed chwilą spytałam o to osobę od 30 lat mieszkającą w De na stałe, mniej więcej opisując jak to jest "używane'.

Stwierdził, że pdp mamrocze pod nosem "To jest durne".

No i to pasuje,dzięki.Dobrze,że nie mówi tego do mnie,ale zawsze w kontekscie jakiejs sytuacji,