Podpisując umowę zwróć uwagę na

23 października 2012 23:02
Dziewczyny na co zwrócić szczególną uwagę przy podpisywaniu umowy???
Dostałam coś takiego na maila jak, WARUNKI WYJAZDU I ZASADY WSPÓŁPRACY, DOTYCZY WZAJEMNYCH PRAW I OBOWIĄZKÓW...ale to chyba jeszcze nie jest umowa???Pomóżcie...z góry dziękuję...
24 października 2012 09:30
Witaj, nie wiem, co w tym papierze jest, ale uwazaj ! To nie jest umowa. Napisz wiecej, co tam jest - nie pisz, jaka firma, bo pewnie poufnosc zastrzezona. W pewnej agencji tez mialam cos w tym stylu, ale przyszlo to razem z umowa i innymi papierami do podpisu i mialam jasnosc sytuacji. Tu, gdzie najpierw dostajesz jakies warunki - pilnie przeczytaj najpierw.

24 października 2012 09:57
Jak na razie dostałam tylko TO, ale nic nie odesłałam.żadnej innej umowy nie mam jeszcze, podejrzewam że będzie jak się zgodzę na zlecenie i też nie wiem na co zwrócić uwagę:(





Dotyczy wzajemnych praw i obowiązków wchodzących w życie z dniem ………………………….., pomiędzy:

............................................................................................................................................



a



kandydatem

Imię i nazwisko: PESEL

Adres zamieszkania:

Tel. Kontaktowy: e-mail:



Oświadczenie firmy:

1.Firma .............................................................zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań

do znalezienia oferty pracy zgodnej z oczekiwaniami oraz predyspozycjami kandydata w terminie deklarowanym przez kandydata.



2. Firma.................................. poszukuje dla kandydata pracy od momentu otrzymania kompletu wypełnionych przeze mnie dokumentów. Przedstawienie oferty pracy i jej akceptacja następują w trakcie rozmowy telefonicznej.



Oświadczenia kandydata:



1. Oświadczam, iż zgłaszam swoją kandydaturę do pracy w firmie ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. i tym samym biorę udział w procesie rekrutacji na poniższych zasadach.



2. Oświadczam, iż nie jestem związany żadną umową z inną Agencją Pracy oraz nie prowadzę działalności konkurencyjnej.



4. Po zaakceptowaniu przeze mnie oferty pracy, nie mogę jej odrzucić bez podania na piśmie ważnego powodu wraz z udokumentowanym uzasadnieniem.



5. Oświadczam, iż nie mam żadnych chorób, które uniemożliwiają mi podjęcie i wykonywanie pracy lub stanowią przeszkodę w prawidłowym wykonywaniu obowiązków w ramach pomocy osobom starszym.



6. Jestem osobą palącą:



7. Deklaruję, iż w trakcie pobytu w miejscu pracy nie będę spożywała alkoholu ani żadnych innych środków odurzających.



8. Deklaruję, iż chcę wyjechać do pracy z firmą ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:

NA JAK DŁUGO (od daty wyjazdu): .......................................

OD (od kiedy może wyjechać): ...................... DO (termin powrotu do domu): ..........................

Kandydat traktuje deklarowany termin jako wiążący termin wyjazdu do pracy i pozostawania w miejscu pracy.













9.Posiadam: ( w kółku proszę zaznaczyć wybraną odpowiedź)

- wykształcenie medyczne TAK/NIE

- czynne prawo jazdy i jeżdżę samochodem TAK/NIE

- kurs opieki TAK/NIE

- kurs pierwszej pomocy TAK/NIE

- kurs siostry PCK TAK/NIE



10.Zgadzam się na podjęcie opieki nad pacjentem:



z problemami ruchowymi – wózek inwalidzki TAK/NIE po wylewie TAK/NIE

z Alzheimerem TAK/NIE z nowotworem TAK/NIE

z Demencją starczą TAK/NIE cewnikowanym TAK/NIE

z Parkinsonem TAK/NIE dwiema osobami do opieki TAK/NIE

z pampersami TAK/NIE z drugą osobą w gospodarstwie domowym, ale nie do opieki TAK/NIE

z inkontynencją – wkładki TAK/NIE posiadającym zwierzęta domowe TAK/NIE



Mam inne wymagania odnoście stanu pacjenta, jego płci itp. TAK/NIE

Jeśli TAK, proszę napisać jakie:..................................................................................................................

Proszę pamiętać, że zaznaczenie opcji TAK wiąże się z ograniczeniem ilości ofert dla Pani/Pana.



12. Proces pozyskiwania klientów przez ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. wiąże się

z nakładami finansowymi i stanowi dobro firmy. Zarówno w trakcie trwania jak i po ustaniu stosunku pracy, obowiązuje Pracownika tj. niżej podpisanego kandydata zakaz przekazywania informacji o klientach osobom trzecim oraz wykorzystanie ich do własnych celów.



13. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osób osobowych i zdjęć zawartych

w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb rekrutacyjnych firmy..................................., zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych.

(Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z pózn. zm.)



14.. W przypadku naruszenia któregokolwiek z postanowień powyższych podpunktów oraz udzielenia informacji niezgodnych z prawdą, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ma prawo wyciągnąć konsekwencje oraz obciążyć mnie jako Kandydata/Pracownika karą umowną w wysokości 1000 (tysiąc) złotych

za każdy przypadek naruszenia.



15. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.





Podpis Kandydata Podpis przedstawiciela firmy





………………………………………. ……………………………………………

24 października 2012 10:27
Powiem Ci tak: to jest firma, ktora jest typowym posrednikiem posrednika ... Podpiszesz, bedziesz czekac, az cos znajda, nie wiadomo jak dlugo (bo firma "dolozy wszelkich staran..."). No i ten punkt o karze 1000 zl - czyli, o ile dobrze rozumiem, jako "kandydat" masz siedziec i czekac, a jak np. po miesiacu cos Ci znajda, a Ty w tym czasie wyjedziesz z innej firmy - to, byc moze, narazisz sie na kare w wys. 1000 zl ...

Hmm, bylabym ostrozna i nie podpisalabym czegos takiego. Zadna z agencji, z ktorymi wspolpracowalam nie wymagala czegos takiego. Wszelkie takie papiery, podobne, bardziej, lub mniej szczegolowe przychodzily razem z konkretna umowa. Najpierw prosili tylko o przeslanie wypelnionego typowegp formularza ze zdjeciem, omawialismy przez telefon - co i za ile, kiedy, moga mi zaoferowac. Wszelkie umowy, dodatkowe papiery dostawalam po akceptacji mojej osoby przez rodzine i po tym, jak wyrazilam jasno - tak, chce tam jechac.
24 października 2012 10:38
No nie do końca się mogę zgodzić...bo ta firma już mi w ciągu tygodnia dała dwie propozycje wyjazdu, jedną odrzuciłam sama, a nad drugą intensywnie dzisiaj myślę....ja nawet tego nie podpisałam, więc głowa spokojna...natomiast z tego co się orientuję to każda firma nakłada jakieś kary za niedotrzymanie umowy, to chyba normalne.

Resztę pewnie dostanę jak się zdecyduję na wyjazd, tak mi sie wydaje...
24 października 2012 10:44
OK, ja tylko napisalam z wlasnego doswiadczenia. Tak, firmy nakladaja kary za, jak sama napisalas - niedotrzymanie umowy, a to umowa nie jest. Ale - powodzenia, moze ja jestem zbyt ostrozna.
24 października 2012 10:47
no ja też jestem ostrożna, dlatego pytam...
24 października 2012 10:57
Kasia84: Przedstawili Ci już oferty pracy? Mi powiedzieli, że oferty prześlą dopiero po odesłaniu im kompletu dokumentów, w tym tego powyżej..

Tak podobno wygląda proces rekrutacji. Odsyłasz im wypełnione dokumenty, oni tworzą profil kandydata i dopiero przesyłają oferty..

24 października 2012 10:59
Tak, już mam oferty,nawet przed chwilą rozmawiałam na temat jednej z nich...
24 października 2012 13:51
Kasiu podpisanie tego typu umowy do niczego Cię nie zobowiązuje , jest to tylko zwykla umowa o świadczeniu usług rekrutacyjnych. Umowę rzeczywista jak to bywa dostaniesz zapewne listem jak bedziesz już na miejscu pracy i wtedy obowiązują Cię wymienione zasady w podpisanym oświadczeniu. Pozdrawiam
24 października 2012 15:33
Elfi77 no tak właśnie myślałam...bo ja im nawet tego nie odesłałam i jakoś szczególnie nie drążyli tematu,,,dzięki:)
24 października 2012 15:55
Kasia negocjuj podwyzke, powiedzialam im ze ja z polecenia Twojego:P
To jak to zrobilas? edytowalas te druczki i im wypelnilas i odeslalas? bez podpisu?
Przeczytalam te druki uwaznie, Kasia one dotycza umowy o prace!!! Czyli nie ma chyba mozliwosci pracy 2/1 czy 2/2 tylko urlop dostajesz, a reszta w DE?:(
24 października 2012 18:53
hehe....no zobaczymy czy mi dadzą podwyżkę....ale dzieki za lojalność.Tak, edytowałam i odesłałam bez ręcznego podpisu;)
Daj znać....może nas do jednej miejscowości wyślą....fajowo by było;)
jest mżliwość wymiany....dzisiaj rozmawiałam.nawet płacą jakieś tam grosze jak jesteś w Polsce;)
26 października 2012 14:33
4. Po zaakceptowaniu przeze mnie oferty pracy, nie mogę jej odrzucić bez podania na piśmie ważnego powodu wraz z udokumentowanym uzasadnieniem.

To mi sie nie podoba!!!Ja w ciagu tygodnia mialam 4 oferty z roznych firm,zostalam nawet zaakceptowana juz przez rodziny i wybralam ta ktora mi najbardziej odpowiadala i w tych pozostalych firmach powiedzialam otwarcie ze rezygnuje bo dostalam leprza oferte-nigdzie nic nie musialam podawac na pismie itd

26 października 2012 17:25
Hej Anna77 ja też podpisałam zobowiązanie w firmie i muszę czekać aż mi coś znajdą .Przez miesiąc mam być do ich dyspozycji .W ten sposób firma się zabezpiecza ,kara wynosi 500e.pozdrawiam .