Niemcy coraz starsi, a o opiekunki coraz trudniej

15 listopada 2012 22:40
Nieprędko to raczej nastapi ale kto wie czy nie jest to realna dla nas konkurencja....
 
http://biznes.interia.pl/raport/praca-w-niemczech/news/niemcy-coraz-starsi-a-o-opiekunki-coraz-trudniej,1858882,7487
15 listopada 2012 23:02
kasia63-ja myślę,że nie Chinek trzeba nam się bać,tylko systemu,który uniemożliwi nam wyjazdy,albo sprawi,że będą one nieopłacalne.
16 listopada 2012 11:14
Tez uważam tak jak Lenka. Nasz rząd potrafi utrudnić pracę i godne zarobki każdemu kto chce pracować, tylko po to by mieć czym wykarmić tłumy bezrobotnych, którym się nie chce pracować.
16 listopada 2012 11:30 / 1 osobie podoba się ten post
Bo my nie mamy "Rządu". To zbieranina zajmująca się własnymi interesami a nie regulacją życia w państwie. Ileż to czasu zajmuje tym biedakom wprowadzenie jednej, mądrej ( a to nie jest możliwe ) ustawy. Te możliwości interpretacji....A o skarbówce to już szkoda pisać.

Zawsze byliśmy narodem co to "przed i po szkodzie głupi". I tak zostanie - niestety, bo nie widać światełka w tunelu.

I za co mają nas inne nacje szanować. Ktoś daje na to ciche przyzwolenie zamiast. I to za moje pieniądze z moich podatków.
16 listopada 2012 12:45
Witam ogladalam tu niedawno film o produkcji spodni przez Cinskie fabryki smrod brod i.....pracuja w maskach i kobiety i mezczyzni zapylenie okropne przez okna to nawet nic nie widac bez wentylacji niemiec ktory tam krecil opowiadal z niesmakiem o tych ludziach o pracy ze zarabiaja bardzo malo ze nie maja warunkow mieszkalnych dobrych.Caly towar idzie z produkcji do marketow w niemczech Kik dlatego tez niemcy bojkotuja ten market ale na temat..mysle ze moga nas zastapic przeciez to dla nich o wiele lzejsza praca niz te fabryki.pozatym jest ich tak duzo prawda?
16 listopada 2012 13:12
Miseczka ryzu na sypko,hehe,a niemcylubia dobrze zjesc i ciezko

16 listopada 2012 13:22
Biedny Adolf.
16 listopada 2012 13:23
Tylko ze oni wszystko zjedza a my nie no nie a pozatym oni moga sie wyspac na podlodze nas boczki by bolaly i niemcy znowu by zaoszczedzili na pokojach tu sie chyba zgodzicie
16 listopada 2012 15:48
No nie wiem ,czy jednak nie ma się czego bac-Chinki szybko sie uczą ,są malo wymagające,pracowite i za 400-500 e tez sie z godza pracowac bo dla nich to kokosy będą.Jak wynika z artykułu narazie tylko w domach opieki ale kto wieczy na prywatny rynek nie wskoczą.....Wprawdzie Rumunki i Bułgarki Niemcom nie podpasowały ale Chinki maja inna mentalnosc i wpojone posłuszenstwo od urodzenia więc różnie to jeszcze może byc......
16 listopada 2012 18:48
Jasne to wlasnie mialam na mysli kasia i dodam tylko ze wszystko robia tak dlugo az skoncza doskonaly material na opiekunke
15 stycznia 2013 12:07
Niee to napewno się nie przyjmie. Przeciesz Chiny mają specyficzną kulture, która nie łatwo poddaje sie globalizacji. A po za tym Chinki fizycznie ( ze wzgledu na swoją budowe ciała)nie będe w stanie dobrze opiekować się chorym seniorem.
15 stycznia 2013 14:09
Hej Ja mysle ze to sie nie przyjmie ale kazda ktora chce pracowac Chinka,Rumunka,Bulgarka bedzie to robic bo w tych krajach pracy nie ma tak jak i my Polki szukamy takiej pracy bo i w naszym panstwie nie ma nic.Z czasem zobaczymy jak bedzie nie mozna byc juz zlej mysli. Pozdrawiam
16 stycznia 2013 16:07
oswiec mnie - jaką to Chinki mają budowę ciała,ze nie bedą sie mogły dobrze opiekowac seniorem?:)chodzi Ci o to ,ze sa drobne i niskie?-zaręczam takie małe opiekunki dają sobie swietnie rade:)

Co do Chinek-nie o gabaryty tu chodzi a o mentalność i kulture zupełnie odmienną od niemieckiej....PAsujemy Niemcom bardziej niż Turcy,Bułgarzy itp .nie tylko dlatego ,ze dobrze pracujemy ale jestesmy mimo wszystko bardzo do nich podobni.

Wniosek-Chinki nie groza na w zaden sposob:)