Umowa o pracę, a umowa zlecenia

16 kwietnia 2013 12:58
Ola55

A ja jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony. Gdy dostaję z mojej firmy ofertę zazwyczaj decyduję się na wyjazd 2-u miesięczny ale gdy stwierdzam, że jest fajnie i oczywiście rodzina też mnie akceptuje, mogę sobie tę umowę przedłużyć. Po powrocie do domu jeszcze przez miesiąc mam prawo korzystać z państwowej służby zdrowia, po czy wyjeżdżam ponownie na tę samą stelle. Kasa netto jest bardzo dobra, składki na ZUS - odprowadzane...A co najważniejsze - nie jestem w pracy 24h na dobę, zrobię swoje i mam wolne:)

ola  z jakiej jestes firmy?jesli mozna wiedziec,bo ja tez mam umowe o prace
16 kwietnia 2013 13:52
Pracuję już dwa lata z ES ze Świdnicy
16 kwietnia 2013 15:09
na umowe o prace,czy zlecenie?masz ograniczenia co do wyjazdu chodzi mi o te 182 dni co mozna przepracowac w roku na terenie niemiec
16 kwietnia 2013 16:35
Ja pracuję zawsze tylko na umowę o pracę. Pytałam w firmie o ten problem i powiedziano mi, że to mnie nie obowiązuje. I tego się trzymam:)
16 kwietnia 2013 17:09
Odnośnie tych 183 dni: tu nie ma nic do rzeczy forma umowy -czy pracuje się na umowę o pracę, czy umowę zlecenie.
Jest to regulacja unijna -tu chodzi o podatki, bo A1 i EKUZ można otrzymać na 2 lata.
Sama miałam też ten problem w jednej z agencji.....Agencje bardzo różnie podchodzą do tego przepisu.
16 kwietnia 2013 18:36
Gabrysia

Odnośnie tych 183 dni: tu nie ma nic do rzeczy forma umowy -czy pracuje się na umowę o pracę, czy umowę zlecenie.
Jest to regulacja unijna -tu chodzi o podatki, bo A1 i EKUZ można otrzymać na 2 lata.
Sama miałam też ten problem w jednej z agencji.....Agencje bardzo różnie podchodzą do tego przepisu.

tzn jak miałas?bo skoro jest to przepis unijny to dlaczego firmy róźnie do tego podchodza i róznie takze z tymi umowami jest
16 kwietnia 2013 18:37
Ola55

Ja pracuję zawsze tylko na umowę o pracę. Pytałam w firmie o ten problem i powiedziano mi, że to mnie nie obowiązuje. I tego się trzymam:)

co ci powiedzieli?bo ja mam umowe o prace i własnie mam problem z tymi regulacjami
16 kwietnia 2013 18:47
Dziewczyny, o co się kłócicie? Zauważyłam,że ostatnio jest "gorąco".A może wykorzystacie tą energię do znalezienia mi pracy:):):)??..Lubię "zadziory".Trzymajcie się. Mi spadło ostatnio na głowę tyle kataklizmów, że "główka" już nie ta.Pozdrawiam
16 kwietnia 2013 19:48
Ola55

Pracuję już dwa lata z ES ze Świdnicy

Ola ty masz ekstra płacone za urlop ,czy masz wliczone to w wynagodzenie?
17 kwietnia 2013 10:22
kacha25

tzn jak miałas?bo skoro jest to przepis unijny to dlaczego firmy róźnie do tego podchodza i róznie takze z tymi umowami jest

Miałam podobną sytuację jak opisywana (chyba w innym wątku).
Miejsce pod każdym względem oK, rodzina chciała mnie na stałe, agencja też w porządku. Wszystko było ugodnione, zjechałam na krótko do domu (wymienić odzież, pozałatwiać swoje sprawy). Po kilku dniach dostałam wiadomość z agencji, iż przegapili że ostatnio        byłam cięgiem 9 mcy (z 2 krótkimi zjazdami) i w związku z tym przepisem (183 dni) nie jest możliwy mój jakikolwiek wyjazd w najbliższym czasie ....muszę "odpocząć" w PL.
Wiem, że firma intensywnie szukała jakiegoś rozwiązania (ja osobiscie też).....z różnych źródeł dostali odmienne odpowiedzi. W rezultacie nie wyjechałam ...agencja nie chciała mieć kłopotów z US. 
 
Wiem też, że inne agencje nie zwracają uwagi na ten przepis -moja koleżanka pracowała prawie 2 lata cięgiem na 1 Stelli, ja też miałam taką propozycję z innej firmy (tylko miejsce mi nie odpowiadało i po 3 mcach zjechałam).
 
"bo skoro jest to przepis unijny to dlaczego firmy róźnie do tego podchodza i róznie takze z tymi umowami jest"  -Kasiu, przepisy są często tak skontruowane, że w zasadzie można je interpretować na różne sposoby (nie da się w nich przewidzieć każdego konkretnego przypadku), jedne firmu interpretują na swoją korzyść, inne nie. Bywa też tak, że różne  Urzędy Skarbowe interpretują je całkiem odmiennie. A ze skarbówką nikt nie chce zadzierać ....głośno było np. w TV jak wiele firm wykończyli.
 
Jak chcesz napisz na maila (w profilu), podam Ci bliższe info.
 
 
 
17 kwietnia 2013 11:43
Moja agencja "kazała" mi nie zawracać sobie tym problemem głowy...Ale jak wrócę do PL to się osobiście pofatyguję do firmy i postaram się dowiedzieć. Tak samo z urlopem - mam płacone dodatkowe pieniądze. W internecie jest dużo informacji w jaki sposób wypłaca się ekwiwalent za urlop. Jak w moim wypadku jest - dokładnie też nie wiem. Ale mam ponad 20 lat pracy więc przysługuje mi 26 dni urlopu, nie są to wielkie kwoty bo ok. 50zł za dzień, a że nie pracuję przez okrągły rok to nie umiem sobie sama tego wyliczyć. Ale się dowiem "bo lubię wiedzieć więcej". Pozdrawiam cieplutko i słonecznie!
19 kwietnia 2013 11:05
Ola55

A ja jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony. Gdy dostaję z mojej firmy ofertę zazwyczaj decyduję się na wyjazd 2-u miesięczny ale gdy stwierdzam, że jest fajnie i oczywiście rodzina też mnie akceptuje, mogę sobie tę umowę przedłużyć. Po powrocie do domu jeszcze przez miesiąc mam prawo korzystać z państwowej służby zdrowia, po czy wyjeżdżam ponownie na tę samą stelle. Kasa netto jest bardzo dobra, składki na ZUS - odprowadzane...A co najważniejsze - nie jestem w pracy 24h na dobę, zrobię swoje i mam wolne:)

ola  możesz powiedzieć przez jaka firme jestes zatrudniona mozesz napisac na priv (usunięto ze względów bezpieczeństwa) nie na forum
19 kwietnia 2013 11:09
możecie powiedziec,jaki okres czasu trzeba zrobic przerwy po tych 183 dniach by móc znowu wrócic do niemiec.czy np.jak mnie zatrudnia na umowo-zlecenie to juz jest inna umowa nie umowa o prace,czy tamto bedzie anulowane
19 kwietnia 2013 12:53
Kasiu! Napisz, proszę, na mojego e-maila, którego dodałam do mojego profilu:)
23 maja 2013 16:54
Ola55

A ja jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony. Gdy dostaję z mojej firmy ofertę zazwyczaj decyduję się na wyjazd 2-u miesięczny ale gdy stwierdzam, że jest fajnie i oczywiście rodzina też mnie akceptuje, mogę sobie tę umowę przedłużyć. Po powrocie do domu jeszcze przez miesiąc mam prawo korzystać z państwowej służby zdrowia, po czy wyjeżdżam ponownie na tę samą stelle. Kasa netto jest bardzo dobra, składki na ZUS - odprowadzane...A co najważniejsze - nie jestem w pracy 24h na dobę, zrobię swoje i mam wolne:)

Jesli zapytam za posrednictwem ktorej firmy wyjezdzasz?