Przepisy kulinarne

23 marca 2017 08:31
Jeszcze robiłam taką warstwową z tuńczykiem:
- starte ugotowane białka jajek
- tuńczyk
- cebula
- majonez
- tarty ser żółty
- kukurydza
- majonez
- starte żółtka
23 marca 2017 08:48
Ja na Wielkanoc robię taką wiosenną,-Kukurydza,rzodkiewka,szczypiorek,jajka ser żółty starty,wszystko kroję w kostkę,sól,pieprz majonez.Lekka pyszna


23 marca 2017 08:53
Dziewczyny, mam Kesle, czy jakoś tak, czyli podwędzany schab w plastrach. Jak tego dokonać, aby mięso nie było twarde i suche ? Mam to podać na obiad z kapustą kiszoną.
23 marca 2017 08:58 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Dziewczyny, mam Kesle, czy jakoś tak, czyli podwędzany schab w plastrach. Jak tego dokonać, aby mięso nie było twarde i suche ? Mam to podać na obiad z kapustą kiszoną.

05 kwietnia 2017 10:26 / 1 osobie podoba się ten post
A jaki ty masz ten szpinak, mrożony i posiekany, a może w listkach, świeży???
05 kwietnia 2017 10:32 / 4 osobom podoba się ten post
Jak to jest Rahmspinat, to jest tam podobno śmietna.
Ja dodaję jeszcze więcej śmietany, trochę czosnku, pieprzu, soku z cytryny i - na specjalne życzenie Jutrzenki - Maggi.
Taki w listkach można przyprawić podobnie.
Najlepszy jest świeży. Lekko podduszony i także samo przyprawiony, podany na ciepło, albo, np. z jogurtem, w formie sałatki.
Jak Knorr się wygrzebie spod krewetkowych skorupek, to na pewno poda  ardziej finezyjne przepisy.
05 kwietnia 2017 10:37 / 2 osobom podoba się ten post
Może być masło albo margaryna, ale dobra, nie taka do pieczenia.
Na masełku to najlepiej poddusić taki liściasty.
10 kwietnia 2017 13:08 / 1 osobie podoba się ten post
Niemcy zajadają się babką cytrynową,zawsze jak upiekę debatują nad plackiem godzinę
10 kwietnia 2017 13:29
ivanilia40

Niemcy zajadają się babką cytrynową,zawsze jak upiekę debatują nad plackiem godzinę :-)

A mnie ta babka cytrynowa wyszła ciężka, mokra. Niby nie zakalec, ale nie zachwyciła. Jak zbiorę się na odwagę - podejdę raz jeszcze może.
11 kwietnia 2017 10:40 / 2 osobom podoba się ten post
Musztardowe kotlety z filetów kurczaka

1 filet podwójny
3 całe jaja
3 łyżki musztardy
1 łyżka majonezu
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyżka mąki zwykłej
10dkg sera żółtego
zielona pietruszka
1 duża cebula
sól,pieprz

Jaja rozbełtać,dodać musztardę ,majonez,obie mąki-zmiksować.Dodać mięso i cebulę pokrojone w kostkę,starty ser,pietruszkę,dosmaczyć.Smażyć na oleju nieduże kotleciki.Dodatki wg upodobań.

11 kwietnia 2017 11:13 / 1 osobie podoba się ten post
Ja się ostatnio zajadam pietruszką pieczoną w cytrynowej oliwie. To warzywo jest niesamowicie niedoceniane. ;33
19 kwietnia 2017 19:57 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Byłyśmy dziś na spacerze z Pdp. Jakieś 4 km zrobiłyśmy. Ona na wózku a ja na nogach. Ubralysmy się ciepło. Ja nie wzięłam ze sobą czapki ani rękawiczek bo jak tu jechałam to było ciepło. Nie spodziewałam się, że pogoda spłata takiego figla. Ale ubrałam pod kurtkę bluzę z kapturem a na głowę dodatkowo bandamkę, żeby w uszy mi nie wiało. Ręce trzymałam w kieszeni. Po spacerze obowiązkowo gorąca kawa. Ugotowałam też zupę szparagową z obierek !!! Dobrze, że nie wyrzuciłam na kompost tylko zapytałam co z tym zrobić....nawet do głowy by mi nie przyszło, że można zupę z obierek ugotować...:-) Człowiek się uczy całe życie.

Przepisy = w temacie o przepisach. O.

Podsuń ten przepis (jeśli pożesz) , bo moja pdp, chce coś ze szparagami, a ja jeszcze nie gotowałam tych zielonych "kijków". Nie wiem tu w D się je przyrządza.
19 kwietnia 2017 20:19 / 3 osobom podoba się ten post
okszka

Podsuń ten przepis (jeśli pożesz) :gotowanie: :buziaczki:, bo moja pdp, chce coś ze szparagami, a ja jeszcze nie gotowałam tych zielonych "kijków". Nie wiem tu w D się je przyrządza.

Okszka.....Moja Pdp kupuje białe szparagi, już obrane a obierki razem z tymi szparagami są zapakowane w torbę foliową bo podobno dłużej zachowują swiezość ( no i zupę można ugotowac, nic się nie marnuje... )
Szparagi gotuje się w wodzie z dodatkiem soli i odrobiny cukru ok 10 min. Musisz widelcem sprawdzić czy są miękkie. Powinny być lekko chrupiące. Ja nie mam specjalnego garnka tylko gotuje w płaskim, szerokim rondlu. Jak ugotujesz to polewasz sosem holenderskim i to wszystko. Jak masz szynkę gotowana to możesz taki plaster zwinąć w rulon i położyć obok szparagów.
19 kwietnia 2017 20:44 / 4 osobom podoba się ten post
okszka

Podsuń ten przepis (jeśli pożesz) :gotowanie: :buziaczki:, bo moja pdp, chce coś ze szparagami, a ja jeszcze nie gotowałam tych zielonych "kijków". Nie wiem tu w D się je przyrządza.

Biale sa smaczniejsze.Gotuje się w niewielkiej ilosci wody z solą, cukrem i masłem, dlatego po odcedzeniu woda jest tlusta i przesycona skladnikami odzywczymi i warto na niej zupe ugotowac.Tylko najprosciej rozpuscic gotowca za 0,25e z np. Lidla i zagotowac z wywarem. Podac do tego chleb z maslem i szynką.
Sa specjalne garnki do gotowania na stojąco, ale ja jeszcze w zadnym domu nie spotkalam. Gotuje sie je tak, bo glowka jest bardzo delikatna i sie rozgotowuje.
Zeby tak sie nie stalo, to kroje szparagi na czastki (1,5-2 cm) odkladajac te z "glowa".Potem dorzucam je do zagotowanych juz czesci i gotuja sie najkrocej.
A w ogole gotuje sie krotko.
Podaje z ziemniakami i sosem holenderskim , z szynka lub bialym miesem.
19 kwietnia 2017 20:49 / 3 osobom podoba się ten post
okszka

Podsuń ten przepis (jeśli pożesz) :gotowanie: :buziaczki:, bo moja pdp, chce coś ze szparagami, a ja jeszcze nie gotowałam tych zielonych "kijków". Nie wiem tu w D się je przyrządza.

Zielone szparagi gotuje się bez obierania,około 6 minut w osolonej lekko wodzie i podaje się jako dodatek do mięsa albo sałatek. Białe szparagi obierasz specjalną obieraczką,wrzucasz do gotującej osolonej i troszkę osłodzonej wody i czekasz 8 minut. Nie mogą być miękkie bo są niedobre,widelec ma wchodzić z lekkiem oporem. Wyciagasz z wody i polewasz jak Ewunia radzi sosem holenderskiem gotowcem,albo masełkiem. Do tego gotowana szynka z opakowania,albo na wagę i gotowane kartofle. Trzeba szybko podawac bo zaraz stygną.

Z obierek gotujesz zupę na maśle,potem przecedzasz i doprawiasz solą,cukrem ,ja jadłam doprawioną śmietaną słodką ,z ugotowanym na twardo jajkiem.Również dodajesz szparagi pokrojone w kawałki . Jako smakoszka wszelkich zup,za szparagowymi pomyjami nie przepadam,dla mnie to takie niewiadomo co.