Polscy rzeźnicy w Niemczech

23 sierpnia 2013 17:08
Tak dorotee,i powiem,że odśluzowywanie należy do elementow opieki paliatywnej.
23 sierpnia 2013 17:10
Tato tez mial to przeprowadzone ale spotklam sie z opinia lekarza iz odsluzowywanie wysusza jame ustn, nie jestem juz pewna , bo to dosyc dawno
23 sierpnia 2013 17:21 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Margolciu, ten dokument to tzw Patientenverfuegung, nie ma tam mowy o eutanazji, nie obejmuje on "nie leczenia" zlamanej nogi, tylko nie reanimowania w przypadku pogorszenia ogolnego stanu, badz choroby wiadacej, bardzo brakowlo mojej rodzinie takiego dokumentu jak odchodzil moj Tato, dostal wszystko --odzywianie, respirator na co nie wyrazal zgody , swiadomej zgody.
Co do odsluzowywania sa dwie szkoly na tak i na nie, ale Tina40 jestes pielegniarka?

Rozumiem, ze mozna nie odsluzowac pacjenta, ale jak blaga o to? Dusil sie miesiac, mozna bylo mu ulzyc w tych i tak ostatnich chwilach zycia, napisalam o zlamanej nodze, bo wlasnie ten umierajacy dziadek spadajac z lozka zlamal podudzie i nie wezwano nawet lekarza!!!
23 sierpnia 2013 17:21 / 1 osobie podoba się ten post
W jamie ustnej jest sluzówka,i jej tymczasowe przesuszenie nie przynosi powaznych konsekwencji,ale przy zalegajacej wydzielinie w drzewie oskrzelowym jest utrudniona wymiana gazowa,co pogarsza stan pacjenta.Nalezy pacjentów pobudzonych do tego przygotować psychicznie,ale w przypadku podopiecznego Margolci chyba nie bylo takiej potrzeby,bo sam o ten zabieg prosił.Śluzówkę mozna zawsze nawilżyć,po odsluzowaniu przesuszenie jest powierzchowne.Nie wiem dlaczego lekarz tak powiedział,może nie chciał obciążać kasy chorych kosztami,bo to się nierzadko zdarza.
23 sierpnia 2013 17:23 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Rozumiem, ze mozna nie odsluzowac pacjenta, ale jak blaga o to? Dusil sie miesiac, mozna bylo mu ulzyc w tych i tak ostatnich chwilach zycia, napisalam o zlamanej nodze, bo wlasnie ten umierajacy dziadek spadajac z lozka zlamal podudzie i nie wezwano nawet lekarza!!!

Margolcia ,ośmielę się stwierdzić,że córcia go po prostu ukatrupiła w powolny sposób.Faktycznie rzeźnik byłby bardziej humanitarny.
23 sierpnia 2013 17:28 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Margolcia ,ośmielę się stwierdzić,że córcia go po prostu ukatrupiła w powolny sposób.Faktycznie rzeźnik byłby bardziej humanitarny.

Na pewno, oni maja bardziej humanitarne sposoby usmiercania, niektorzy niemcy mogliby brac przyklad......
23 sierpnia 2013 17:28
margolcia

Rozumiem, ze mozna nie odsluzowac pacjenta, ale jak blaga o to? Dusil sie miesiac, mozna bylo mu ulzyc w tych i tak ostatnich chwilach zycia, napisalam o zlamanej nodze, bo wlasnie ten umierajacy dziadek spadajac z lozka zlamal podudzie i nie wezwano nawet lekarza!!!

To juz inna sytuacja, naduzycie tego dokumentu poprostu.W innej syt tez mialam watpliwosci kogo poinformowac o poczynaniach rodziny
23 sierpnia 2013 19:21
tina 100%

W jamie ustnej jest sluzówka,i jej tymczasowe przesuszenie nie przynosi powaznych konsekwencji,ale przy zalegajacej wydzielinie w drzewie oskrzelowym jest utrudniona wymiana gazowa,co pogarsza stan pacjenta.Nalezy pacjentów pobudzonych do tego przygotować psychicznie,ale w przypadku podopiecznego Margolci chyba nie bylo takiej potrzeby,bo sam o ten zabieg prosił.Śluzówkę mozna zawsze nawilżyć,po odsluzowaniu przesuszenie jest powierzchowne.Nie wiem dlaczego lekarz tak powiedział,może nie chciał obciążać kasy chorych kosztami,bo to się nierzadko zdarza.

A tak z ciekawości , jak wygląda odśluzowanie i kto to robi, lekarz czy pielęgniarka?Czy opiekunka też może?
23 sierpnia 2013 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
daisy_44

A tak z ciekawości , jak wygląda odśluzowanie i kto to robi, lekarz czy pielęgniarka?Czy opiekunka też może?

Przewaznie dziewczyny z Pflegedienst, nie wiem czy wszystkie sa pielegniarkami, opiekunka raczej nie powinna, ale widzialam jedna taka co odsluzowywala swojego podopiecznego i szlo jej to sprawnie!!!
29 sierpnia 2013 07:35 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Przewaznie dziewczyny z Pflegedienst, nie wiem czy wszystkie sa pielegniarkami, opiekunka raczej nie powinna, ale widzialam jedna taka co odsluzowywala swojego podopiecznego i szlo jej to sprawnie!!!

Troche pozno tu zajzałam,nigdy nie mam czasu zeby wszystkie tematy ogarnac, atyle ich jeszcze jest Margolcia napewno nie wszystkie Pflegedienst sa pielegniarkami z tego co tak jak do mnie przychodza!!!
29 sierpnia 2013 07:47
Zakręcona Mamuela

Troche pozno tu zajzałam,nigdy nie mam czasu zeby wszystkie tematy ogarnac, atyle ich jeszcze jest Margolcia napewno nie wszystkie Pflegedienst sa pielegniarkami z tego co tak jak do mnie przychodza!!!

No wlasnie Mamuelka, ja zapytalam z ciekawosci, z 6 roznych pan, ktore przychodza do mojej babci,  jedna jest z zawodu pielegniarka, reszta po szkoleniach, przychodzi ostatnio meski osobnik, ktory z zawodu byl hydraulikiem, ale kryze dopadlo jego firme i sie przekwalifikowal.