Forum Dyskusyjne ›› O wszystkim i o niczym

DOBRE RADY-czyli domowe sposoby na wszystko:)

Powrót do Tematów
  • Zapomnialam dodac ze po przegotowaniu nalezy go dokładnie wyplukac i przed pierwsza herbata albo kawa jeszcze raz pdobrze jest przegotowac sama wode.
  • Nie ma za co:)
    Ciesze sie ,ze pomoglo:)
  • Tabletki do protez-swietnie usuwaja osad na starych wazonach,cukiernicach-np.z rowkami.
    Wewnatrz wazonu nie ma problemu,wzucasz tabletke zalewasz woda i gotowe,jednak zewnetrzna strone trzeba zanuzyc w duzym pojemniku,saganie lub cos w tym stylu.Polecam,stare krysztaly mojej babci doprowadzilam do nowosci i to jej tabletkami hahhahahaha:)

Srebro,zawsze czyszcze pasta do zebow,natomiast roweczki itd,wrzucam do wody z octem:)
  • To się nazywa - z nieba mi spadłaś - ja specjaliskta od przypalania i szorowania garnków :)  Już wyrzuciłam tu 2, 2 mam niedoczyszczone i też już myślałam o kupowaniu nowych.  Pośmiałam się przy tym Vizirze. Dzięki :D
  • Srebro bez problemu samo sie czysci,trzeba wylozyc pojemnik plastikowy folia aluminiowa,nalac wody,nasypać soli kuchennej i wlozyc srebro.Polezy i samo sie wyczysci nawet w zagłębieniach.Wyprobowane.
  • Mleczko, dzięki wielkie, moje domowe łyżeczki do kawy wdzięczne Ci będą już zawsze. A już spisałam je na straty!
  • A ja sie meczylam pasta i wiecznie wymazana:) Musze tak zrobic,duzo mam srebra,bom taka sroka,a teraz bede miala taki ladniutki nowiutki:D:D:D:D
  • Jedna z moich 'zon" wkladala srebro tak wl w al do garnka z sola i to zagotowywala.
  • bez gotowania trzeba poczekac jak sa czyste wyjac wyplukac i po zabiegu.Lsniace i bez wysilku.
  • Lodowke natomiast,zeby pozbyla sie obcego zapachu ryby,sera czy wedlin oproznić przetrzeć ścienki octem i zostawić na chodzie przez pare minut.Zapach octu ulotni sie,bedzie pachniala swierzoscia.Robie to czesto dla hignieny a i przyjemnie ja otworzyc.
  • Ostatnio dowiedziałam się o fajnym sposobie na zebranie gotówki na większy wydatek. Dla mnie jest to na przykład uzbieranie około 2.500zł na przelot na Bali. Wyznacza się sobie jakiś termin oszczędzania, kupuje skarbonkę, z której nie można wyciągnąć pieniędzy bez rozbicia jej i wrzuca każde 5 zł, które pojawi się w naszej kieszeni. Moja znajoma po roku tak nazbierała na wymarzoną wycieczkę i nie odczuła boleśnie tego wydatku. Proponuję, abyśmy poszerzyły ten temat o oszczędzanie, na pewno macie jakieś sposoby. Jeden z moich - buty letnie kupuję po sezonie, tak samo zimowe. Są o wiele tańsze.
    Gdzie się da korzystam z programów lojalnościowych, mam np. kartę do Carrefoura, zbieram punkty za zakupy i dostaję bon na 10zł za każde zebrane 600ptk. Nie lekceważę małych kwot, nigdy nie mówię - to tylko 20 groszy.
  • Jeszcze efektywniejszzy sposob oszczedzania proponuje mbank, ustala sie wysokosc np koncowka platnosci karta, albo okreslona suma przy pobieraniu, kwota ta trfia na oprocentowane konto,, niby drobne sumy ale zlozone razem wygladaja juz inaczej
  • Sliczne butki ,szpileczki z czubkami.
    Nie ma spacjalnych wkladek do czubkow,chyba ,ze nie wiem.
    Zawsze upycham takie butki gazeta.Jak nowki.Mam przslowiowego pierd....na punkcie butkow.Wielu Paniom pewnie sie przyda:)

• Nawet nie wiecie jak sie ciesze,ze w jednym miejscu mamy tyle dobrych porad-my to faktycznie kopalnia wiedzy:-)))
    To takie nasze pogotowie forumowe,jak to Hogata juz napisala. Fajnie :-))))
  • ja też mam radę,może dla niektórych nie do przyjęcia ale działa,na skaleczenia albo rny które nie chcą zagoić,polewanie tych miejsc własnym moczem,nie zostaje nawet blizna,moja siostra to przetestowała,naprawdę działa.