Forum Dyskusyjne ›› Wzajemna pomoc

Na wyjeździe 4

Powrót do Tematów
  • wpisz sobie poszczegolne nazwy lekow w google i zobaczysz co PDP dostaje wiem ze Omeprazol na zoladek a Melperon na wyciszenie reszty nie znam
  • żeby ci pomóc trzeba znać dawki tych leków,bo tak ogólnie to są to leki na uspokojenie,depresję,schizofrenię
  • Omeprazol 20mg.,Atosil 25 mg.Carbimazol 5 mg.,Quetiapin 25mg.Koordynator mówi że babcia ma demencję,sąsiadka mówi że babcia ma Al,bądż tu mądry.
  • omeprazol= na problemy żołądkowe,może być przy leczeniu wrzodów
    carbimazol=lek na tarczycę
    malperon=zaburzenia psychiczne
    quetiapin activas = lek na schizofrenie
    atosil= lek na uspokojenie i na sen
  • a co mówi lekarz, bądż rodzina?
  • Ania ty jesteś wielka,z kond u ciebie taka wiedza,dzięki.
  • Moji dziadkowie nie mają rodziny,opiekuje się nimi sąsiadka,ona mówi że to AL,lekarkę narazie widziałam tylko raz ale jak wyszła to dopiero mu powiedzieli że to lekarka,poczekam na nią i następnym razem się spytam,co faktycznie jest babci,no i poczekam na zmianę leków bo te chyba są za słabe przynajmniej na noc.
  • mamusia2 nie mam zbyt dużej wiedzy...
    poczekajmy,może koleżanki pielęgniarki się wypowiedzą lepiej,ja ci powiedziałam ogólnie na co sa te leki,a teraz jest dawka to może inne dziewczyny powiedzą więcej
  • Ale i tak dzięki.
  • Witam wszustkich
    Dzis z dziadkiem ''usmiercalismy choinke''. Ja tak sobie latalam po schodkach - parter-piwnica-parter-pietro...
    To tego pudelka brakuje, to tego ....mikolajek sie tu nie zmiesci i tak wieksze pol dnia...
    Jak juz wszystko poukladalam, poskladalam, odbyla sie wyprawa z dziadkiem do ogrodu by pociac choinke hehe ....ale bylo fajnie ...
    spacerek tez zaliczony; 20 minut z babcia, 20 minut z dziadkiem :-)
    Ogolnie byl to jeden z lepszych dni ...oby tak zostalo do mojego wyjazdu
  • Mamusia2 nic Ci nie da rozszyfrowanie lekow.Poniewaz sama nie możesz zmienić dawki.Rozpytaj o nr tel.do lekarki i zadzwoń.Możliwe,ze lekarka nie ma aktualnych informacji o zachowaniu pdp i o działaniu lekow.Tylko w ten sposob mozesz pomoc pdp a sobie w pracy ulżyć.Jeśli opiekunka Twojej pdp jest osobą w starszym wieku to nie przekazuje wszystkich informacji dotyczacych stanu zdrowia ,poniewaz te osoby maja jakąś awersje do lekow na wyciszenie czy sen robiąc tym szkodę chorym a nam utrudniajac prace.Dzwoń i pytaj u żródła.Powodzenia.
  • Wrocilam moi mili :) Szczesliwa, choc trochu sie nadzwigalam no i to pilnowanie babci troche mnie rytmu zakupowego wybijalo. Ale wrocilam, lzejsza o kwote ktora przeznaczylam, ale jaka szczesliwa :) Trafilam i kupilam w promocji mezusiowi elektryczna maszynke do golenia BRAUN za jedyne 39,90e i w daischamnie trafilam na wyprzedaze wiec kupilam sobie sliczne kozaczki a druga pare bucikow (takie cichobiegi) za jedyne 14e :) Ach...jak ja kocham wyprzedaze sobie dodatkowo strzelilam dwie koszule i nikt mi humoru nie zepsuje :)
  • Dzięki Mleczko,sąsiadka ma 52 lata,więc jeszcze,jeszcze,ma być lekarka na dniach,więc o wszystko się wypatam i powiem o nockach,kolacja zaliczona,jeszcze tylko babcię spać pożożyć i dzionek minie.
  • Aniu chętnie pomogłabym Mamusi, ale niestety nie mam takiej wiedzy, aby tu doradzać...

• Mamusiu najlepsza rada od dziewczyn to porozmawiać z lekarką i powiedzieć jej o wszystkich twoich obserwacjach... dawkowanie leków na własną rękę jest niebezpieczne, ale Ty akurat jesteś rozsądną osobą, więc tego nie zrobisz... mam nadzieję, że lekarka ustawi tak leki, aby działały... jeśli nie to domagaj się wizyty u neurologa... zapytaj kiedy ma kontrolną wizytę, bo teoretycznie powinny one być co pół roku...
    Co do Melpomeronu to szczerze powiedziawszy to średnio on działa z moich obserwacji...
    Na moją poprzednią PDP Atoil w ogóle nie działał i trzeba było końskiej dawki leków, aby się uspokoiła i spała... 
    Na każdego pacjenta leki inaczej działają...
    Powodzenia!!!