Forum Dyskusyjne ›› Szkolenia, kursy, praktyki

Kurs języka niemieckiego w Katowicach

Powrót do Tematów
  • Znalazłam oglosznie, że w marcu ma się zacząć w Katowicach kurs języka niemieckiego. Jakieś Centrum Językowe organizuje ten kurs. Koszt 669zł. Program wygląda całkiem rozsądnie, 2,5 miesiąca aż 70 godzin. Prowadzić ma dobry lektor z doświadczeniem.
    Co myślicie? Czy ktoś był już na takim płatnym kursie? Poważnie się zastanawiam ale raczej  się zdecyduję i potrakuję to jako inwestycję w siebie.
    Dla wszystkich zainteresowanych przesylam link:
    http://www.gumtree.pl/cp-kursy-szkolenia/katowice/kurs-jezyka-niemieckiego-dla-opiekunek-i-pielegniarek-katowice-453120412

• To wychodzi 4 do 5 godzin dziennie razem z sobotami i niedzielami.Pewnie można w tym czasie przekazać sporo wiedzy zarówno przydatnych słówek jak i podstaw gramatyki . Ale nauka języka to raczej mozolne i systematyczne powtarzanie i ,,dokładanie'' nowych słówek i zwrotów . Czy tak intensywny kurs pozwoli na utrwalenie zdobytej wiedzy ? Gdyby był rozciągnięty na półtora - dwa miesiące to tak .Dla mnie tempo za duże ,szczeólnie dla początkujących .Ale sama wiesz jak szybko się uczysz więc dla Ciebie może być ok .
  • Ten kurs trwa właśnie 2,5 miesiąca:-) (pomyliłam się na początku), myślę, że to wystarczająco czasu na systematyczne powtórki i utrwalenie wiedzy.
  • Myślę że tak ,ale korzystaj też z bezpłatnych możliwości w necie . Jeśli poprowadzą ten kurs solidnie a Ty się przyłożysz możesz zyskać porządne podstawy do dalszej nauki . Pamiętaj tylko żeby odpowiednio często powtarzać .
  • Dziękuję za podpowiedź. Zadzwonię tam w poniedziałek i dopytam jeszcze co i jak.
  • Mysle ze na intensywnym kursie 2,5 miesiaca mozna sie nauczyc podstaw, ale trzeba tez samozaparcia i nauki samemu w domu, przede wszystkim slowek. Na pewno powiedza jak budowac zdania i podadza wszystkie niezbedne informacje zeby sie swobodnie porozumiewac po niemiecku. Zycze powodzenia w nauce jezyka. Dla chcacego nic trudnego.

Jezeli bedziesz miala jakies pytania dotyczace gramatyki to chetnie udziele odpowiedzi.

Pozdrawiam