Ogrodnictwo

11 sierpnia 2013 11:03

Temat dla ogrodników i działkowców. Przeniosłem posty z "Na wyjeździe 2".

10 sierpnia 2013 19:45
Wiatrak w Ingersheim i ja go jeszcze nie zwiedziłam????? nie, tak być nie może, dzięki Myszko za pozdrowienia i wskazanie kierunku wędrówek po okolicy.

Dobrzy ludzie, ogródek babci właśnie skopałam, ale jako analfabeta ogrodniczy pytam - można w nim ziarenek kwiatków nasadzić, co jeszcze wzejdą teraz niedługo, czy już po ptakach? To może zimowych jakiś? Jak córkom powiem, co mają kupić, to nabędą, bo w Lidlu są jedynie gotowe kwiatki w doniczkach. Ich długi żywot jest mocno wątpliwy, a chcę, by babcia i zmienniczki widziały coś ładniejszego od chwastów za oknem przez parę miesięcy.
10 sierpnia 2013 19:47
Romana - wez te gotowe, sianie, czekanie - akurat do jesieni Ci zejdzie ...
10 sierpnia 2013 19:47
ziarenek juz nie:) ale gotowych kwiatkow w doniczkach tak jak najbardziej
10 sierpnia 2013 19:53 / 1 osobie podoba się ten post
wlasnie najlepiej kupic cos wieloletniego to bedzie oko cieszyc na dluzej........
10 sierpnia 2013 20:05
romana

Dzięki, kobietki! Babcia lubi róże, to machnę w ziemię parę doniczek. Dziwne, że córki babci mając ogrody wokół domu, zadbane z tego co wiem, patrzą okiem obojętnym i nie chcą babci czegoś wsadzić (roślinki znaczy się). No, lecz co mi do tego...
 
Alexia, witaj! Czarny kapelusz od Ciebie powieszę na ścianie (w kraju) w swoim pokoju wsród różnych cudów, jak małe instrumenty z Egiptu i z Turcji. Powiem, że to dar od Zorra!

Romanko to najlepiej by było kupić róże i posadzić.Ale to trochę za wcześnie.Z kapeluszem dobry pomysł-wsród takich cudeniek, fajnie :)))
10 sierpnia 2013 20:07
Co proponujecie, to poproszę, by kupili. Róże pnące? Albo krzewy? Tylko czy to teraz można posadzić?
10 sierpnia 2013 20:14
romana

Co proponujecie, to poproszę, by kupili. Róże pnące? Albo krzewy? Tylko czy to teraz można posadzić?

Chyba za wcześnie-coś mi się wydaje że dopiero w październiku można. Ale kupione w doniczce dlaczego nie?Te się sadzi cały rok.
10 sierpnia 2013 20:41
romana

Co proponujecie, to poproszę, by kupili. Róże pnące? Albo krzewy? Tylko czy to teraz można posadzić?

proponuje pare doniczkowych dla ozdoby a na jesien co innego roze, rododendrony,krzewy jakies 
10 sierpnia 2013 21:41
romana

Wiatrak w Ingersheim i ja go jeszcze nie zwiedziłam????? nie, tak być nie może, dzięki Myszko za pozdrowienia i wskazanie kierunku wędrówek po okolicy.

Dobrzy ludzie, ogródek babci właśnie skopałam, ale jako analfabeta ogrodniczy pytam - można w nim ziarenek kwiatków nasadzić, co jeszcze wzejdą teraz niedługo, czy już po ptakach? To może zimowych jakiś? Jak córkom powiem, co mają kupić, to nabędą, bo w Lidlu są jedynie gotowe kwiatki w doniczkach. Ich długi żywot jest mocno wątpliwy, a chcę, by babcia i zmienniczki widziały coś ładniejszego od chwastów za oknem przez parę miesięcy.

Romanka, jak chcesz miec kwiatki juz teraz to astry i chryzantemy. Jeszcze mozna flance begonii posadzic ale juz sie koncza. Jesli chcesz zeby zakwitły na wiosne to posadzic juz w sierpniu tulipany, narcyzy, hiacynty. lilie,szafirki,biale lilie (te mozna miec w jednym miejscu nawet 4 lata). W sierpniu mozna juz dzielic piwonie. Ale piwonie to dopiero sie dzili jak maja 6 lat :)
10 sierpnia 2013 21:47 / 2 osobom podoba się ten post
jesli chodzi o rosliny na nic nie jest za wczesnie ani za pozno.Krzewy sprzedaja w doniczkach wiec tylko przesadzic,rosliny dwuletnie to jest teraz pora na sadzenie, aby w przyszlym roku zakwitly.Z cebulowych - mozna sadzic wszystko poniewasz sa uspione a po otrzmaniu dobrego podloza ukorzenia sie do mrozow i w przyszlym roku zakwitna.Teraz kwiaty ogrodowe sa krzyzowka botaniczna kwitna i rosna caly rok.Mam przyklad w pazdzierniku kupilam lilie o pieknej nazwie "Maria Kaczynska" i pod koniec listopada zakwitla w ogrodzie ale krotki byl zywot bo przymarzla.A w tym roku wcale nie wyszla z ziemi.
10 sierpnia 2013 22:18
Słuchajcie, a czy w Kauflandzie są sprzedawane w torebkach nasiona kwiatów? Bo w Lidlu nie widziałam!  
 
Mleczko, dzięki za sugestię, by posadzić krzewy z doniczek! Tutaj w miasteczku ogromna większość ogrodów jest niesamowicie zadbana i kolorowa, a u mojej babci bieda z nędzą...    
 
W poniedziałek spróbuję z oddaniem płyty. Wiem, że w USA nie trzeba mieć nawet r-ku, by coś zwrócić i ludzie biorą na weekend lub jakieś imprezy rodzinne coś extra, po czym oddają bez problemów.  
 
Wiecie co, przeglądałam teraz oferty pracy w Szwajcarii na poloniuszu i jestem zdziwiona wysokim standardem wyposażenia mieszkania dla opiekunek. Pokój z własną łazienką, Tv z polskimi programami, internet, tani telefon do Polski to prawie wszędzie norma...była też oferta dla 2 opiekunek pracujących razem w jednym domu, u pani wstającej w nocy podobno tylko 3-4 razy.Spora ilość czasu wolnego, wymieniona w ofertach, np. cały dzień plus dodatkowo kilka godzin w ciągu dnia.
Kurcze, może my się marnujemy w tych Niemczech? Jedyny "minus" to trzeba mieć własną działalność polską lub niemiecką i jechać na 3 miesiące, bo taka jest większość ofert .
10 sierpnia 2013 22:33 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

jesli chodzi o rosliny na nic nie jest za wczesnie ani za pozno.Krzewy sprzedaja w doniczkach wiec tylko przesadzic,rosliny dwuletnie to jest teraz pora na sadzenie, aby w przyszlym roku zakwitly.Z cebulowych - mozna sadzic wszystko poniewasz sa uspione a po otrzmaniu dobrego podloza ukorzenia sie do mrozow i w przyszlym roku zakwitna.Teraz kwiaty ogrodowe sa krzyzowka botaniczna kwitna i rosna caly rok.Mam przyklad w pazdzierniku kupilam lilie o pieknej nazwie "Maria Kaczynska" i pod koniec listopada zakwitla w ogrodzie ale krotki byl zywot bo przymarzla.A w tym roku wcale nie wyszla z ziemi.

I własnie dlatego Mleczko kochane nie widzialas kwiatów teraz. :) Powiem ci cos. Mój tata kochany byl w ogrodnictwie moim Guru. Ale razu jednego go nie posłuchalam. dal mi sadzonki czarnej porzeczki i zapowiedzial ze jak na wiosne puszcza pedy to mam je przyciac. Nie bede miala owocow ale zato w nastepnym roku beda wspaniale. Ja zapomnialam o tym a kidy rodziciel zapytal to powioedzialam ze "Tak, oczywiscie" Na drugi rok zapomnialam co powiedzialam i poinformowalam z radoscia ze mam malo bo malo ale czarne porzeczki. Jak moj Guru sie wkurzyl. Ale nie na to ze go nie posłuchalam tylko ze go oklamalam :) Ale to tak poza nawiasem. Generalnie chodzi mi o to ze sadzi sie rosliny bez wzgledu na to czy sa rozsady caly rok czy nie w ścisle okreslonym kalendarzu. 
10 sierpnia 2013 22:38
romana

Słuchajcie, a czy w Kauflandzie są sprzedawane w torebkach nasiona kwiatów? Bo w Lidlu nie widziałam!  
 
Mleczko, dzięki za sugestię, by posadzić krzewy z doniczek! Tutaj w miasteczku ogromna większość ogrodów jest niesamowicie zadbana i kolorowa, a u mojej babci bieda z nędzą...    
 
W poniedziałek spróbuję z oddaniem płyty. Wiem, że w USA nie trzeba mieć nawet r-ku, by coś zwrócić i ludzie biorą na weekend lub jakieś imprezy rodzinne coś extra, po czym oddają bez problemów.  
 
Wiecie co, przeglądałam teraz oferty pracy w Szwajcarii na poloniuszu i jestem zdziwiona wysokim standardem wyposażenia mieszkania dla opiekunek. Pokój z własną łazienką, Tv z polskimi programami, internet, tani telefon do Polski to prawie wszędzie norma...była też oferta dla 2 opiekunek pracujących razem w jednym domu, u pani wstającej w nocy podobno tylko 3-4 razy.Spora ilość czasu wolnego, wymieniona w ofertach, np. cały dzień plus dodatkowo kilka godzin w ciągu dnia.
Kurcze, może my się marnujemy w tych Niemczech? Jedyny "minus" to trzeba mieć własną działalność polską lub niemiecką i jechać na 3 miesiące, bo taka jest większość ofert .

Romana na nasiona chyba już za póżno,ale zaraz pojawią się cebulki kwiatów.
Co do Szwajcarii,pojechała teraz koleżanka,jeszcze się nie pochwaliła,ale o DE nie chciała już słyszeć.Ja też coraz częsciej dojrzewam do myśli o Szwajcarii,choćby na 3 miesiące.
10 sierpnia 2013 23:01
romana

Słuchajcie, a czy w Kauflandzie są sprzedawane w torebkach nasiona kwiatów? Bo w Lidlu nie widziałam!  
 
Mleczko, dzięki za sugestię, by posadzić krzewy z doniczek! Tutaj w miasteczku ogromna większość ogrodów jest niesamowicie zadbana i kolorowa, a u mojej babci bieda z nędzą...    
 
W poniedziałek spróbuję z oddaniem płyty. Wiem, że w USA nie trzeba mieć nawet r-ku, by coś zwrócić i ludzie biorą na weekend lub jakieś imprezy rodzinne coś extra, po czym oddają bez problemów.  
 
Wiecie co, przeglądałam teraz oferty pracy w Szwajcarii na poloniuszu i jestem zdziwiona wysokim standardem wyposażenia mieszkania dla opiekunek. Pokój z własną łazienką, Tv z polskimi programami, internet, tani telefon do Polski to prawie wszędzie norma...była też oferta dla 2 opiekunek pracujących razem w jednym domu, u pani wstającej w nocy podobno tylko 3-4 razy.Spora ilość czasu wolnego, wymieniona w ofertach, np. cały dzień plus dodatkowo kilka godzin w ciągu dnia.
Kurcze, może my się marnujemy w tych Niemczech? Jedyny "minus" to trzeba mieć własną działalność polską lub niemiecką i jechać na 3 miesiące, bo taka jest większość ofert .

:O:O:O:O:O:O Romana,ja sie kurcze ,chyba nad tym bardzo mocno zastanowie.
Hmmmmmm,ale jak z powrotami do Pl?Kurcze ja musze tam na tego ploniusza wejsc,w sumie nie wchodze tam wcale:(