Ogrodnictwo

06 lipca 2018 09:01
Mleczko

W czasie gdy jestem w domu to pitolę :-) sie z nimi, gdy mnie nie ma, mąz zanurza je na godzinę w wodzie. Tzn. wstawia do miski z wodą i ten substrat nasiaknie wodą . Wystarczy raz w mcu . Raz w mcy tez je zasilam w trakcie moczenia . Stoją w plastikowych doniczkach umieszczonych w szklanych kulach . Korzenie lubią mieć światło wtedy rosną zdrowsze, co ma wpływ na całą roslinę .

dzięki za rady :) dostosuje się do nich i mam nadziję że kwiaty wystrzęlą w pąki! ;) Jeszcze raz Ci dziękuję 
28 lipca 2018 17:02 / 2 osobom podoba się ten post
Mieczyki się przyjęły, teraz czekam na kwitnięcie, a te są z nasion. Ładnie urosły.
18 lutego 2019 17:11 / 3 osobom podoba się ten post
Magdalenka

Mieczyki się przyjęły, teraz czekam na kwitnięcie, a te są z nasion. Ładnie urosły.

To są aksamitki popularnie zwane "TURKAMI" .
21 lutego 2019 11:54 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

To są aksamitki popularnie zwane "TURKAMI" .:lol3:

Śmierdziuchy, w tym roku również posieję, ale najpierw muszę zarobić.
21 lutego 2019 17:40 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj dokupiłam sobie takie oto cudo  .
03 marca 2019 23:22
Ale piękne
05 marca 2019 08:23 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dzisiaj dokupiłam sobie takie oto cudo  .

Jak się nazywa to cudeńko?
05 marca 2019 19:39 / 1 osobie podoba się ten post

Pytanie częściowo związane z tematem -jak się teraz wkleja zdjęcia np. kwiatka


 


Proszę:


 


07 marca 2019 20:38
andaluzja55

Jak się nazywa to cudeńko?

Śniadek wątpliwy .  ( ogrodowy )
09 marca 2019 21:18 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dzisiaj dokupiłam sobie takie oto cudo  .

Cudeńko :D
12 marca 2019 11:19 / 2 osobom podoba się ten post
Domowe jak zwariowane kwitną . Za oknem dywan krokusów, przebisniegów i ciemierników . Co ta wiosna czyni z człowiekiem, aż chce się żyć .
19 marca 2019 07:48 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj dokupiłam jak w amoku kilka sadzonek, bulw i kłączy . Ostatnio bardzo mnie ciagnie w strone starych wiejskich ogrodów. Dokupilam FLOKS MISS HOLAND biały z różowym środkiem. JEŻÓWKĘ FATAL ATTRACTION - drogie jak licho . Czekam na przesyłkę z roslinami ogrodowymi . Uwiodły mnie też "Funkie" mam kilka garunków, ale to nic w stosunku do tego co mają wytrawni kolekcjonerzy . Za mały mam ogród przydomowy żeby sie wykazać . Moja wina, że lubię bałagan w ogrodzie tzn. wzystko to co mnie sie podoba . Ogarnę w tym roku ( chyba ) i wreszcie czosnek bedzie róśł tam gdzie warzywka a tulipany tam gdzie kwiaty . Jak na razie to mam " misz -masz" .
08 czerwca 2019 21:36 / 3 osobom podoba się ten post
takie co nie co ....
 

 

 
08 czerwca 2019 21:52 / 2 osobom podoba się ten post
url=https://naforum.zapodaj.net/3df05cdac496.jpg.html][/

08 czerwca 2019 22:40 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Wczoraj dokupiłam jak w amoku kilka sadzonek, bulw i kłączy . Ostatnio bardzo mnie ciagnie w strone starych wiejskich ogrodów. Dokupilam FLOKS MISS HOLAND biały z różowym środkiem. JEŻÓWKĘ FATAL ATTRACTION - drogie jak licho . Czekam na przesyłkę z roslinami ogrodowymi . Uwiodły mnie też "Funkie" mam kilka garunków, ale to nic w stosunku do tego co mają wytrawni kolekcjonerzy . Za mały mam ogród przydomowy żeby sie wykazać . Moja wina, że lubię bałagan w ogrodzie tzn. wzystko to co mnie sie podoba . Ogarnę w tym roku ( chyba ) i wreszcie czosnek bedzie róśł tam gdzie warzywka a tulipany tam gdzie kwiaty . Jak na razie to mam " misz -masz" .

Już mi się Twój ogród podoba 
Podobają mi się oczywiście takie piękne, wypielęgnowane ,przemyślane ogrody,z wyjątkiem drzewek jakoś nienaturalnie poprzycinanych,które wyglądają jak sztuczne. Ale takie ogrody tylko mi się podobają. Uwielbiam natomiast, co tam uwielbiam, kocham, takie właśnie misz -masz.Takie gdzie jest wszystko, co się tylko właścicielowi podoba, rośnie tam ,gdzie było miejsce do posadzenia, trochę tak bez ładu i składu. Wyobrażam sobie jak przechadzasz się po tym swoim królestwie,  między kwiatami, krzewami, najlepiej trochę nierównymi i zarośniętymi ścieżkami, zatrzymujesz się na chwilę przy którejś z roślin i...przelatuje Ci przed oczami cała historia-skąd i dlaczego ten kwiat się wziął, kiedy tak Ciebie zachwycił, że koniecznie i to jak najszybciej musiałaś go mieć .Jak go doglądałaś, czekałaś czy się przyjmie,albo jaki wyrośnie, jeśli sama posiałaś.I tak sobie spacerujesz, jak Alicja w Krainie czarów. Wieczorem żegnasz się z tym stworzonym przez Ciebie małym światem,a wczesnym ranem biegniesz się znowu z nim witać, ciekawa i podekscytowana, co nowego zastaniesz,czym się znowu zachwycisz!
Raniutko,kiedy rosa łaskocze Ci stopy,wdychasz rześkie powietrze, pachnące jeszcze nocą i ogarniasz rozradowanym wzrokiem swój mały raj,i chce Ci się szeroko,jak najszerzej rozłożyć ramiona i przytulić ten raj do siebie,jak ogromny bukiet.Twoj codzienny,poranny rytuał spełniony- dzień może się zacząć, koniecznie na tarasie, albo gdzieś indziej,ale obowiązkowo z widokiem na ogród.
I siadasz z pachnącą, gorącą kawą, delektujesz się każdym jej łykiem.Tak,miałaś rację, w tej pięknej filiżance o wiele lepiej smakuje. I niby zwykły dzień, a jakby święto. I już myślisz o tym, że musisz jak najczęściej takie swoje własne, małe święta celebrować !
I przychodzi gorące południe. Nie lubisz upału, nie lubisz być spocona i zaczerwieniona,szukasz cienia wśród drzew,gdzie mogłabyś się schronić przed lejącym się z nieba żarem.Musisz przejść obok krzewów ciężkich od owoców i już Ci ten skwar nie przeszkadza,przystajesz, przymykasz oczy,i całą sobą wdychasz ich słodki, gorący, duszący zapach.I wydaje Ci się, że to nie Twój ogród, że znalazłaś się u Leśmiana w Malinowym chruśniaku.
I znowu wieczór nadchodzi, i znowu musisz pożegnać do jutra swój raj,i wracasz do domu.
Twoje ciało czuje trud pracy, jaką wykonałaś ,a Ty,zmęczona przecież, zasypiasz i myślisz o tym,jaka jesteś szczęśliwa .
I takiej myśli przed snem,życzę Ci,Mleczko,na każdy dzień.