Tutaj pracowaliśmy i zwiedzaliśmy

02 maja 2015 17:23 / 3 osobom podoba się ten post
ewelin1

Piękne te fotki,to Twoje dzieło?

Nie nie moje dzieło.Nie mam tu zdjec ktore robiłem.Jednak tam nie trzeba byc znawca fotografi.Widoki same pchaja sie przed oczy. Dodam jeszcze ze jadac do Danii samochodem jedziemy po mostach które łacza Danie z Europa ( Niemcami) a pozniej mozemy dojechac droga ladowa do Szwecji.Wrazenia sa naprawde ciekawe,widoki zapieraja dech.Jedziesz po moscie ktory biegnie nad zatokami morskimi a w dole przeplywaja statki pełnomorskie.
02 maja 2015 17:38
ORIM

Nie nie moje dzieło.Nie mam tu zdjec ktore robiłem.Jednak tam nie trzeba byc znawca fotografi.Widoki same pchaja sie przed oczy. Dodam jeszcze ze jadac do Danii samochodem jedziemy po mostach które łacza Danie z Europa ( Niemcami) a pozniej mozemy dojechac droga ladowa do Szwecji.Wrazenia sa naprawde ciekawe,widoki zapieraja dech.Jedziesz po moscie ktory biegnie nad zatokami morskimi a w dole przeplywaja statki pełnomorskie.

Wow!!
Faktycznie robi wrażenie.
 
02 maja 2015 17:49 / 2 osobom podoba się ten post
ewelin1

Wow!!
Faktycznie robi wrażenie.
 

To info mam z neta.Jadac tam nie myslalem o tym,bo szczenka mi opadla na ten widok ha ha ha
Oresund, łączący Malmo z Kopenhagą, który jest prawdziwym ósmym cudem świata. najładniejsze mosty na świecie uważam dwie duńskie budowle. Pierwszy to Wybudowano go w 2000 roku aby ożywić gospodarkę w tym rejonie. Składa się z trzech części (patrząc od strony szwedzkiej): pierwsza to 7845 metrów mostu wantowego położonego 55 metrów nad poziomem morza. Następną częścią jest sztuczna wyspa Peberholm o długości około 4055 metrów. Po niej zjeżdżamy do tunelu (3510 metrów) i już jesteśmy prawie w Kopenhadze.
02 maja 2015 18:10
ORIM

To info mam z neta.Jadac tam nie myslalem o tym,bo szczenka mi opadla na ten widok ha ha ha
Oresund, łączący Malmo z Kopenhagą, który jest prawdziwym ósmym cudem świata. najładniejsze mosty na świecie uważam dwie duńskie budowle. Pierwszy to Wybudowano go w 2000 roku aby ożywić gospodarkę w tym rejonie. Składa się z trzech części (patrząc od strony szwedzkiej): pierwsza to 7845 metrów mostu wantowego położonego 55 metrów nad poziomem morza. Następną częścią jest sztuczna wyspa Peberholm o długości około 4055 metrów. Po niej zjeżdżamy do tunelu (3510 metrów) i już jesteśmy prawie w Kopenhadze.

Właśnie śledzę to wszystko w google:)
Kurde aż się rozmarzyłam,-urlopu mi się chce:)
02 maja 2015 19:47 / 1 osobie podoba się ten post
ewelin1

Właśnie śledzę to wszystko w google:)
Kurde aż się rozmarzyłam,-urlopu mi się chce:)

Polecam skandynawię.Ja byłem w okolicach Sundsvall - Szwecja.Piekna dzika przyroda,łosie chodzace prawie po ulicy,cisza i spokój.Wszedzie lasy,rzeki i jeziora pełne ryb.Jak ktos lubi cos takiego i sympatycznych ludzi to tylko tam.Jedna wada dla lubiacych słonce.Upałow tam nie ma ha ha ha
Po powrocie do Polski trudno "zaskoczyc" i zaczac myslec tak jak w srodkowej europie.Tam nie zamyka sie domow na klucz,lodzie przy super domkach letniskowych przywiazane do drzewa sznurkiem.Domki tez nie pozamykane,a nawet masz prawo przenocowac w takim domu letniskowym jak sie zgubisz i zastanie cie noc.
Duzo by pisac
02 maja 2015 19:56
Flensburg okolice tu właśnie obecnie pracuję;)
02 maja 2015 19:57 / 4 osobom podoba się ten post
Znajomi moich rodziców byli kiedyś na urlopie w Skandynawii - chyba Norwegia to była. W każdym razie wynajęli domek, jakąś tam zaliczkę wpłacili, a resztę płaciło się tak, że była puszka w domku, do której trzeba było należność wrzucić. Nie spotkali przez cały pobyt właściciela, ani obsługi. Wszystko polegało na zaufaniu - że zapłacą, że posprzątają po sobie.
02 maja 2015 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Polecam skandynawię.Ja byłem w okolicach Sundsvall - Szwecja.Piekna dzika przyroda,łosie chodzace prawie po ulicy,cisza i spokój.Wszedzie lasy,rzeki i jeziora pełne ryb.Jak ktos lubi cos takiego i sympatycznych ludzi to tylko tam.Jedna wada dla lubiacych słonce.Upałow tam nie ma ha ha ha
Po powrocie do Polski trudno "zaskoczyc" i zaczac myslec tak jak w srodkowej europie.Tam nie zamyka sie domow na klucz,lodzie przy super domkach letniskowych przywiazane do drzewa sznurkiem.Domki tez nie pozamykane,a nawet masz prawo przenocowac w takim domu letniskowym jak sie zgubisz i zastanie cie noc.
Duzo by pisac

Ja nie lubię upałów,i jeśli chodzi o Skandynawię to ją kocham.
Zawsze mówię,że na starość właśnie tam się wyprowadzę, Norwegia albo Finlandia mi się marzy haha..
Niestety na dzień dzisiejszy mogę zapomnieć bo moje dziecko jest zwolennikiem skwierczenia na słońcu więc muszę jeszcze trochę poczekać.
Bardzo chciała bym wziąść udział w psich zaprzęgach w Norwegii.
 
02 maja 2015 20:06 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Znajomi moich rodziców byli kiedyś na urlopie w Skandynawii - chyba Norwegia to była. W każdym razie wynajęli domek, jakąś tam zaliczkę wpłacili, a resztę płaciło się tak, że była puszka w domku, do której trzeba było należność wrzucić. Nie spotkali przez cały pobyt właściciela, ani obsługi. Wszystko polegało na zaufaniu - że zapłacą, że posprzątają po sobie.

U mnie to wlascicielka nawet nie przekraczala granicy posesji domku ktory nam wynajela.Ja wynajela tz ze teraz to jest nasze
02 maja 2015 20:12 / 4 osobom podoba się ten post
Jakbym już tak miała wybierać, to wybrałabym odrestaurowany riad w Fezie lub Marrakeszu. Na spędzanie zimy.
Patio z szemrzącą fontanną, pięknie rzeźbione meble z cedru, wełniane dywany, kolorowe kilimy, ich przyprawy, kosmetyki.
Podoba mi się to, że ulice są gwarne, pełne życia, a wchodzisz do takiego riadu i nastaje cisza, spokój i wspominana już fontanna:)
02 maja 2015 21:18 / 7 osobom podoba się ten post
ewelin1

Ja nie lubię upałów,i jeśli chodzi o Skandynawię to ją kocham.
Zawsze mówię,że na starość właśnie tam się wyprowadzę, Norwegia albo Finlandia mi się marzy haha..
Niestety na dzień dzisiejszy mogę zapomnieć bo moje dziecko jest zwolennikiem skwierczenia na słońcu więc muszę jeszcze trochę poczekać.
Bardzo chciała bym wziąść udział w psich zaprzęgach w Norwegii.
 

Cyt. " Bardzo chciałabym wziąć udział w psich zaprzęgach w Norwegii " .......kurde ! jako kto ? jako pies przewodnik , czy co ? ))))))))))
02 maja 2015 21:21 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Cyt. " Bardzo chciałabym wziąć udział w psich zaprzęgach w Norwegii " .......kurde ! jako kto ? jako pies przewodnik , czy co ? :-)))))))))))

Jako sanki...tylko nie mogą mnie za nogi ciągnąć:P:D
02 maja 2015 21:26 / 5 osobom podoba się ten post
ewelin1

Jako sanki...tylko nie mogą mnie za nogi ciągnąć:P:D

No i gitarra !......Wiem , że z Ciebie jajcara i się nie obrazisz jak sobie coś ciekawego wynajdę , nie napiszesz mi np : " co się mnie cepiasssss ! omijaj moje posty z daleka - jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo ogólnie nie kumata jesteś !!!! " .....))))))))
02 maja 2015 21:32 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

No i gitarra !......Wiem , że z Ciebie jajcara i się nie obrazisz jak sobie coś ciekawego wynajdę , nie napiszesz mi np : " co się mnie cepiasssss ! omijaj moje posty z daleka - jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo ogólnie nie kumata jesteś !!!! " .....:-)))))))))

Nie Basiu ja nie z tego przedziału,poza tym nie mam za co i po co wylewać frustracji na dziewczynach z forum.........nie czuję się ani lepszejsza ani mondrzejsza:))))
 
A wiesz dla czego kobiety nie ciągnie się po ziemi za nogi?:)))))
02 maja 2015 21:34 / 5 osobom podoba się ten post
ewelin1

Nie Basiu ja nie z tego przedziału,poza tym nie mam za co i po co wylewać frustracji na dziewczynach z forum.........nie czuję się ani lepszejsza ani mondrzejsza:))))
 
A wiesz dla czego kobiety nie ciągnie się po ziemi za nogi?:)))))

Tylko za włosy bo się piasku nasypie ...................hihihihi Ewelinko zartowałam