Tutaj pracowaliśmy i zwiedzaliśmy

02 października 2017 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
Darko

Zanotowałem w zeszycie, dzięki :]

Tylko zeszytu nie zgub 
03 października 2017 22:14
ORIM

Tylko zeszytu nie zgub :-)

Nie zgubię :D Wszystko tu notuję.
04 października 2017 21:17 / 15 osobom podoba się ten post
Oprócz tego, że trafiłam do bardzo sympatycznej rodziny to jeszcze w piękne miejsce. Uwielbiam takie klimatyczne miasteczka z bogatą historią i pięknymi zabytkami. Oto parę zdięć z dzisiejszej wyprawy do zamku w Coburgu.





 Przeniosłem. O.
04 października 2017 21:20 / 1 osobie podoba się ten post
Historyczne i kulturalne klimaty :D
04 października 2017 21:38 / 11 osobom podoba się ten post
Nie mogę się powstrzymać. Wkleję jeszcze parę zdięć. Naprawdę jest co podziwiać.







 Przeniosłem. O.
04 października 2017 23:26 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Oprócz tego, że trafiłam do bardzo sympatycznej rodziny to jeszcze w piękne miejsce. Uwielbiam takie klimatyczne miasteczka z bogatą historią i pięknymi zabytkami. Oto parę zdięć z dzisiejszej wyprawy do zamku w Coburgu.





 Przeniosłem. O.

Uwielbiam takie miejsca. Stare zamki. A ten wygląda jak forteca.
Zrobiłaś ciekawe zdjecia.
05 października 2017 19:50 / 6 osobom podoba się ten post
Zamek zapewne był twierdzą. Jego budowę rozpoczęto w XI w. Rozbudowywano przez stulecia aż w końcu uzyskano obecny kształt. Zamek jak to zamek został wybudowany na wzgórzu. Kiedyś miało to znaczenie obronne dziś nagrodą dla zwiedzających jest  przepiękny widok.  Skoro Oliwier założył oddzielny wątek to szaleję dalej wklejając zdięcia. W  chwili obecnej w zamku trwa wystawa poświęcona Marcinowi Lutrowi, który żył i pracował w Coburgu. W przewodniku wyczytałam, że to dawne miasto-rezydencja , jak żadna inna miejscowość ( około 42000 mieszkańców) posiada wyjątkowo dużo skarbów sztuki i pomników architektury. W Coburgu przebywały inne wielkie osobistości choćby król walca Johann Strauss, Haktor Berlioz, Nicolo Paganini,Frnaciszek Liszt. Johann Strauss syn zrzekł się dla swojej wielkiej miłości obywatelstwa austriackiego zostając obywatelem Coburga. W mieście  oprócz wielu koncetrtów muzyki klasycznej i nowoczesnej odbywa się największy w Europie ........Festiwal Samby. Ot ciekawostka.




05 października 2017 19:53 / 3 osobom podoba się ten post
A to całość ( wygrzebałam w internecie)

05 października 2017 19:59 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

Nie mogę się powstrzymać. Wkleję jeszcze parę zdięć. Naprawdę jest co podziwiać.







 Przeniosłem. O.

Mają w herbie Murzyna... Chodziłam po tym Coburgu i nie moglam sie nadziwić... Pytałam się skad ten Murzyn, ale nikt nie wiedział  Wreszcie mój pdp zajarzył (choć był już mocno demencyjny), że dlatego, że kiedyś mieli kolonie w Afryce.. Obok Coburga jest wieś Ahorn z pięknym starym zamkiem, ale w rękach prywatnych , a obok tego zamku jest kościół ewangielicki (też stary) z bardzo ciekawym wystrojem w stylu rycerskim.
05 października 2017 20:00 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

A to całość ( wygrzebałam w internecie)

Tys to cale zwiedzila???! To trza miec konskie zdrowie!
05 października 2017 20:24 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

Tys to cale zwiedzila???! To trza miec konskie zdrowie! :bravo:

Ewcia! A żebyś wiedziała, że jest po czym chodzić. Nie zwiedziłam całości bo zachciało mi się pójść na wystawę poświęconą Marcinowi Lutrowi i trochę czaasu mi zeszło. Poza tym pobłądziłam i nie mogłam trafić do wyjścia ( jasna cholipka).
05 października 2017 20:30 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Mają w herbie Murzyna... :-) Chodziłam po tym Coburgu i nie moglam sie nadziwić... Pytałam się skad ten Murzyn, ale nikt nie wiedział  :lol2: Wreszcie mój pdp zajarzył (choć był już mocno demencyjny), że dlatego, że kiedyś mieli kolonie w Afryce.. Obok Coburga jest wieś Ahorn z pięknym starym zamkiem, ale w rękach prywatnych , a obok tego zamku jest kościół ewangielicki (też stary) z bardzo ciekawym wystrojem w stylu rycerskim.

Kościół jest obok zamku w Ahorn czy Coburgu?  Coburg oraz land ze względu na bogactwo zamków oraz pałaców włączono do szlaku turystycznego " Burgerstasse" (Trasa Zamków). Jakieś 18 km od Coburga znajduje się miejscowość Mitwitz z pięknym zamkiem na wodzie. Kombinuję jakby tam się dostać ale wpierw muszę pooglądać zabytki Coburga. 
05 października 2017 20:31 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

Ewcia! A żebyś wiedziała, że jest po czym chodzić. Nie zwiedziłam całości bo zachciało mi się pójść na wystawę poświęconą Marcinowi Lutrowi i trochę czaasu mi zeszło. Poza tym pobłądziłam i nie mogłam trafić do wyjścia ( jasna cholipka).:-)

To sa tyz uroki tej pracy i przygody a zamek ladny,nawet napisze,ze zjawiskowy
05 października 2017 20:37 / 3 osobom podoba się ten post
Jeszcze jedna ciekawostka dot. Coburga:

Krolowa angielska Elzbieta II pochodzi z ksiazecej linii Sachsen-Coburg-Gotha.
05 października 2017 20:40 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

Kościół jest obok zamku w Ahorn czy Coburgu?  Coburg oraz land ze względu na bogactwo zamków oraz pałaców włączono do szlaku turystycznego " Burgerstasse" (Trasa Zamków). Jakieś 18 km od Coburga znajduje się miejscowość Mitwitz z pięknym zamkiem na wodzie. Kombinuję jakby tam się dostać ale wpierw muszę pooglądać zabytki Coburga. 

Ahorn jest oddalony 5 km od Coburga... Jak musiałam już dojeżdżać do Coburga to do Ahorn wracalam sobie na piechotę.. Ten kościół w dzień był  zawsze otwarty ... Obydwa obiekty (kościół i zamek) są w Ahorn... Zamek jest w rękach prywatnych , kupili go sobie tamtejsi hrabiowie.. ))))