NETYKIETA - 21 XI 2010

21 listopada 2010 11:08 / 2 osobom podoba się ten post

Witamy na forum serwisu Opiekunki24 - miejscu, w którym możemy porozmawiać, poznać się, podzielić się swoim doświadczeniem, przemyśleniami, otrzymać rady dotyczące pracy jako opiekunka osób starszych lub po prostu porozmawiać na luźne, niezwiązane z pracą w opiece tematy.


Aby to Forum wzajemnie nam służyło, ustalone zostały zasady, których przestrzeganie jest obowiązkowe.


Ogólne informacje:


1. W zamieszczanych postach nie obrażamy się wzajemnie, nie wypisujmy niezgodnych z prawdą informacji. Niedozwolone jest używanie słów powszechnie używanych jako obraźliwe i wulgarne. Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z Forum Opiekunki24.pl zgodnie z obowiązującym na terenie Polski prawem, zasadami współżycia społecznego oraz naruszać zasad dobrego wychowania. Pamiętajmy o kulturze osobistej i o tym, że nasi forumowi adwersarze to też ludzie, którzy mają prawo mieć własne poglądy, niekoniecznie zgodne z naszymi – uszanujmy to, jeśli sami chcemy by nas szanowano.


2. Na Forum  niedopuszczalne jest zamieszczanie ofert pracy czy innych treści reklamowych. Do tego celu służą zakładki „oferty pracy” oraz „wizytówki firm”. Wszelkie zamieszczone na Forum reklamy będą natychmiast usuwane. 


Osoby zajmujące się rekrutowaniem opiekunek poprzez forum, jak i podawaniem do nich jakiegokolwiek kontaktu, w celu odnalezienia „uczciwego pośrednika” będą z forum natychmiastowo usuwane. Nie mam nic przeciwko temu by na forum pisały opiekunki zatrudnione „na czarno” i w życiorysie nikomu nie będę grzebał. Nie pozwolę natomiast by forum stało się nośnikiem dla nielegalnie działających naganiaczy i werbowników organizujących niezgodną z prawem pracę, po której częstokroć opiekunki zostają oszukane, bądź poszkodowane w inny sposób. 


3. Pisząc wątki nie używaj  DUŻYCH LITER - powodują, że tekst jest nieprzejrzysty i tym samym trudny do przeczytania. Dodatkowo w języku  internetowym oznacza on krzyk, może on być więc przez innych Użytkowników błędnie odebrany.


4. Korzystając z Forum szanujemy poglądy i opinie innych Użytkowników


5. Każdy z Użytkowników stara się wspomagać jego rozwój poprzez aktywne uczestnictwo w dyskusjach oraz zgłaszanie błędów i uwag Administratorowi.


Zamieszczanie postów na forum:


6. Przed założeniem tematu lub przed zadaniem pytania na Forum sprawdź czy dyskusja na taki czy podobny temat nie została wcześniej rozpoczęta. Możesz w tym celu użyć wyszukiwarki.


7. W przypadkach, gdy wątki powtarzają się lub mieszają Administrator zastrzega sobie możliwość przenoszenia lub kasowania zdublowanych tematów.


8. Pamiętaj o zamieszczaniu wątków w odpowiednich kategoriach zgodnych z ich przeznaczeniem. Przed założeniem tematu przejrzyj opisy poszczególnych działów na Forum.


9. Staraj się opisowo tytułować wątki, by były jak najbardziej związane z tematem, który chcesz poruszyć. Szczególnie odradzane jest tytułowanie wątków zbyt ogólnie – np. Pomóżcie, Odpowedzcie, itp.


10. Wypowiadając się na dany temat, staraj się nie odbiegać od wątku głównego, luźne rozmowy, nie związane z pracą w opiece prowadzić można w zakładce: O wszystkim i o niczym.


11. Postaraj się, by Twoja wypowiedź rzeczywiście mogła posłużyć  i była pomocna innym użytkownikom Forum.


12. Na forum zabrania się rozpowszechniania informacji nieprawdziwych lub mogących wprowadzać w błąd. 


13. Nie piszemy kilku odpowiedzi jedną pod drugą. Jeśli chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi, skorzystaj z opcji "edytuj", która znajduje się przy każdym poście i oznaczona jest ikonką z ołówkiem.


14. Administracja, przy uwzględnieniu sugestii użytkowników decyduje o wyborze agencji zatrudnienia wymienionych w kategorii "Opinie na temat agencji i pośredników". Dokonując wyboru o dodaniu agencji na listę, administrator bierze pod uwagę wielkość, reputację, długość funkcjonowania na rynku oraz sytuację prawną danego podmiotu.


 15. Ogłoszenia firm można przeglądać w dziale „oferty pracy”, który znajduje się pod tym adresem: http://www.opiekunki24.pl/oferty-pracy 

Kontaktowanie się ze mną w celu znalezienia pracy opiekunki jest bezcelowe. Nie jestem agencją opiekunek. Wspominam o tym, gdyż codziennie ktoś na maila wysyła mi swoje CV, bądź opis swojej osoby i prosi o pomoc w znalezieniu pracy.


Łamanie zasad użytkowania Forum:16. W razie niepożądanych zachowań, powtarzalnego i umyślnego niestosowania się do ustalonych zasad korzystania z Forum Opiekunki24.pl Użytkownik może otrzymać bezterminową blokadę konta. Blokada dotyczyć może: Nicka, konta, adresu e-mail, lub IP. Decyzję o blokadzie konta podejmuje Administrator oraz Moderator. 

17. W razie podejrzeń, że użytkownik zakłada fikcyjne konta, podszywa się pod użytkwonika, którym nie jest, Administrator ma prawo zażądania od użytkownika potwierdzenia swoich danych osobowych, w celu weryfikacji stanu faktycznego oraz wyjaśnienia wątpliwości.


18. Korzystanie z Forum Opiekunki24.pl wiąże się z akceptacją przedstawionych zasad oraz akceptacją Regulaminu Serwisu.
http://opiekunki24.pl/help/rules


Życzę wszystkim Użytkownikom miłego korzystania z Serwisu!


Administrator
kontakt: biuro małpa opiekunki24.pl
 

13 marca 2013 21:35 / 1 osobie podoba się ten post

Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne


 


Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu). Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.


Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:


1.     Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.


2.     Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.


3.     Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbior


4.      SPAM to nazwa konserwowej mielonki wieprzowej produkowanej nieprzerwanie od lat 30. XX wieku przez amerykańską firmę Hormel Foods. Wcześniej mielonka tej firmy nazywała się po prostu Hormel Spiced Ham, jednak ta nazwa została zmieniona do SPAM, by zwiększyć atrakcyjność produktu (nowa nazwa być może wywodzi się od skrócenia Spiced Ham lub w innej wersji słów Shoulder Pork and Ham, które opisują zawartość konserwy). Zgodnie z oczekiwaniami, powołana do życia marka odniosła znaczący sukces, a produkt stał się między innymi kluczowym elementem racji żywieniowych wojsk USA w czasie II wojny światowej, co zapewne przyczyniło się do dalszego wzrostu jego znaczenia kulturowego.


5.      Nie jest do końca jasne, w jakich okolicznościach termin ten został po raz pierwszy zastosowany w odniesieniu do wiadomości elektronicznych. Możliwe jest jednak, że wiązało się to przede wszystkim ze znanym skeczem Monty Pythona. W skeczu tym klient, gdy pyta o menu restauracji, dowiaduje się, że w każdym daniu znajduje się trochę mielonki. Gdy klient chce zamówić coś bez mielonki, okazuje się jednak, że nie jest to proste – grupa wikingów zaczyna śpiewać „SPAM, SPAM, lovely SPAM, wonderful SPAM”, zagłuszając normalną rozmowę.


Spam jest szkodliwy z kilku przyczyn…


…Powoduje również stratę czasu poszczególnych użytkowników Internetu, bo muszą oni czytać i kasować niepotrzebne wiadomości. Utrudnia czytanie „normalnej” poczty i stwarza ryzyko jej utraty (z powodu blokad antyspamowych albo przepełnienia skrzynki) lub niezauważenia (z powodu „przysypania” przychodzącym spamem). Zwiększa w ten sposób koszty pracy osób zawodowo korzystających z poczty elektronicznej.


Źródło: Wikipedia


 

07 czerwca 2013 07:31

witam---zapznalam sie---dziekuje


 


Dziękuję za szczerość.

21 czerwca 2013 17:52
Ja też ! (zapoznałem się ;)
24 czerwca 2013 19:02 / 2 osobom podoba się ten post
o, też dopiero się zapoznałam z regulaminem,mój odwieczny błąd- najpierw robię albo coś używam, potem czytam instrukcje, upssss
18 sierpnia 2013 17:38 / 1 osobie podoba się ten post
Witam,
 
Jestem tu nowy. Chciałem zapytac jakie sa zasady zapraszania forumowiczów do grona znajomych, jak wysłać komuś wiadomość?? Nie wiem, czy jest taka opcja? Cieszę sie, że Was znalazłem. Poczytałem juz sporo baaardzo ciekawych wypowiedzi.
 
Pozdrawiam Wszystkie Panie i tych kilku Panów, których tu znalazłem :)
18 sierpnia 2013 17:51 / 1 osobie podoba się ten post
Witaj!
Tak jak mnie zaprosiłeś, udało Ci się:)))Wchodzisz na nick a potem po prawej stronie na pomarańczowo jest opcja zaprzyjaźnij się...Wiadomości tutaj nie wysyła się.Nie ma takiej opcji...
21 sierpnia 2013 22:16

Witamy na forum serwisu Opiekunki24 - miejscu, w którym możemy porozmawiać, poznać się, podzielić się swoim doświadczeniem, przemyśleniami, otrzymać rady dotyczące pracy jako opiekunka osób starszych lub po prostu porozmawiać na luźne, niezwiązane z pracą w opiece tematy.


Aby to Forum wzajemnie nam służyło, ustalone zostały zasady, których przestrzeganie jest obowiązkowe.


Ogólne informacje:


1. W zamieszczanych postach nie obrażamy się wzajemnie, nie wypisujmy niezgodnych z prawdą informacji. Niedozwolone jest używanie słów powszechnie używanych jako obraźliwe i wulgarne. Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z Forum Opiekunki24.pl zgodnie z obowiązującym na terenie Polski prawem, zasadami współżycia społecznego oraz naruszać zasad dobrego wychowania. Pamiętajmy o kulturze osobistej i o tym, że nasi forumowi adwersarze to też ludzie, którzy mają prawo mieć własne poglądy, niekoniecznie zgodne z naszymi – uszanujmy to, jeśli sami chcemy by nas szanowano.


2. Na Forum  niedopuszczalne jest zamieszczanie ofert pracy czy innych treści reklamowych. Do tego celu służą zakładki „oferty pracy” oraz „wizytówki firm”. Wszelkie zamieszczone na Forum reklamy będą natychmiast usuwane. 


Osoby zajmujące się rekrutowaniem opiekunek poprzez forum, jak i podawaniem do nich jakiegokolwiek kontaktu, w celu odnalezienia „uczciwego pośrednika” będą z forum natychmiastowo usuwane. Nie mam nic przeciwko temu by na forum pisały opiekunki zatrudnione „na czarno” i w życiorysie nikomu nie będę grzebał. Nie pozwolę natomiast by forum stało się nośnikiem dla nielegalnie działających naganiaczy i werbowników organizujących niezgodną z prawem pracę, po której częstokroć opiekunki zostają oszukane, bądź poszkodowane w inny sposób. 


3. Pisząc wątki nie używaj  DUŻYCH LITER - powodują, że tekst jest nieprzejrzysty i tym samym trudny do przeczytania. Dodatkowo w języku  internetowym oznacza on krzyk, może on być więc przez innych Użytkowników błędnie odebrany.


4. Korzystając z Forum szanujemy poglądy i opinie innych Użytkowników


5. Każdy z Użytkowników stara się wspomagać jego rozwój poprzez aktywne uczestnictwo w dyskusjach oraz zgłaszanie błędów i uwag Administratorowi.


Zamieszczanie postów na forum:


6. Przed założeniem tematu lub przed zadaniem pytania na Forum sprawdź czy dyskusja na taki czy podobny temat nie została wcześniej rozpoczęta. Możesz w tym celu użyć wyszukiwarki.


7. W przypadkach, gdy wątki powtarzają się lub mieszają Administrator zastrzega sobie możliwość przenoszenia lub kasowania zdublowanych tematów.


8. Pamiętaj o zamieszczaniu wątków w odpowiednich kategoriach zgodnych z ich przeznaczeniem. Przed założeniem tematu przejrzyj opisy poszczególnych działów na Forum.


9. Staraj się opisowo tytułować wątki, by były jak najbardziej związane z tematem, który chcesz poruszyć. Szczególnie odradzane jest tytułowanie wątków zbyt ogólnie – np. Pomóżcie, Odpowedzcie, itp.


10. Wypowiadając się na dany temat, staraj się nie odbiegać od wątku głównego, luźne rozmowy, nie związane z pracą w opiece prowadzić można w zakładce: O wszystkim i o niczym.


11. Postaraj się, by Twoja wypowiedź rzeczywiście mogła posłużyć  i była pomocna innym użytkownikom Forum.


12. Na forum zabrania się rozpowszechniania informacji nieprawdziwych lub mogących wprowadzać w błąd. 


13. Nie piszemy kilku odpowiedzi jedną pod drugą. Jeśli chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi, skorzystaj z opcji "edytuj", która znajduje się przy każdym poście i oznaczona jest ikonką z ołówkiem.


14. Administracja, przy uwzględnieniu sugestii użytkowników decyduje o wyborze agencji zatrudnienia wymienionych w kategorii "Opinie na temat agencji i pośredników". Dokonując wyboru o dodaniu agencji na listę, administrator bierze pod uwagę wielkość, reputację, długość funkcjonowania na rynku oraz sytuację prawną danego podmiotu.


 15. Ogłoszenia firm można przeglądać w dziale „oferty pracy”, który znajduje się pod tym adresem: http://www.opiekunki24.pl/oferty-pracy 

Kontaktowanie się ze mną w celu znalezienia pracy opiekunki jest bezcelowe. Nie jestem agencją opiekunek. Wspominam o tym, gdyż codziennie ktoś na maila wysyła mi swoje CV, bądź opis swojej osoby i prosi o pomoc w znalezieniu pracy.


Łamanie zasad użytkowania Forum:16. W razie niepożądanych zachowań, powtarzalnego i umyślnego niestosowania się do ustalonych zasad korzystania z Forum Opiekunki24.pl Użytkownik może otrzymać bezterminową blokadę konta. Blokada dotyczyć może: Nicka, konta, adresu e-mail, lub IP. Decyzję o blokadzie konta podejmuje Administrator oraz Moderator. 

17. W razie podejrzeń, że użytkownik zakłada fikcyjne konta, podszywa się pod użytkwonika, którym nie jest, Administrator ma prawo zażądania od użytkownika potwierdzenia swoich danych osobowych, w celu weryfikacji stanu faktycznego oraz wyjaśnienia wątpliwości.


18. Korzystanie z Forum Opiekunki24.pl wiąże się z akceptacją przedstawionych zasad oraz akceptacją Regulaminu Serwisu.
http://opiekunki24.pl/help/rules


Życzę wszystkim Użytkownikom miłego korzystania z Serwisu!


Administrator
kontakt: biuro małpa opiekunki24.pl
 

Dziękuję :) Mało tu jestem, dużo piszę, dzwonię, grzebię w necie.. Jak znajdę robotę, to pewnie popisze więcej.
 
Pozdrawiam:)
21 sierpnia 2013 22:17 / 1 osobie podoba się ten post
alexia

Witaj!
Tak jak mnie zaprosiłeś, udało Ci się:)))Wchodzisz na nick a potem po prawej stronie na pomarańczowo jest opcja zaprzyjaźnij się...Wiadomości tutaj nie wysyła się.Nie ma takiej opcji...

Dzięki :) Zarobiony jesyem..szukaniem pracy. Jak znajde popiszę wiecej..   Pozdrawiam:)
16 października 2013 14:43 / 1 osobie podoba się ten post

Witamy na forum serwisu Opiekunki24 - miejscu, w którym możemy porozmawiać, poznać się, podzielić się swoim doświadczeniem, przemyśleniami, otrzymać rady dotyczące pracy jako opiekunka osób starszych lub po prostu porozmawiać na luźne, niezwiązane z pracą w opiece tematy.


Aby to Forum wzajemnie nam służyło, ustalone zostały zasady, których przestrzeganie jest obowiązkowe.


Ogólne informacje:


1. W zamieszczanych postach nie obrażamy się wzajemnie, nie wypisujmy niezgodnych z prawdą informacji. Niedozwolone jest używanie słów powszechnie używanych jako obraźliwe i wulgarne. Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z Forum Opiekunki24.pl zgodnie z obowiązującym na terenie Polski prawem, zasadami współżycia społecznego oraz naruszać zasad dobrego wychowania. Pamiętajmy o kulturze osobistej i o tym, że nasi forumowi adwersarze to też ludzie, którzy mają prawo mieć własne poglądy, niekoniecznie zgodne z naszymi – uszanujmy to, jeśli sami chcemy by nas szanowano.


2. Na Forum  niedopuszczalne jest zamieszczanie ofert pracy czy innych treści reklamowych. Do tego celu służą zakładki „oferty pracy” oraz „wizytówki firm”. Wszelkie zamieszczone na Forum reklamy będą natychmiast usuwane. 


Osoby zajmujące się rekrutowaniem opiekunek poprzez forum, jak i podawaniem do nich jakiegokolwiek kontaktu, w celu odnalezienia „uczciwego pośrednika” będą z forum natychmiastowo usuwane. Nie mam nic przeciwko temu by na forum pisały opiekunki zatrudnione „na czarno” i w życiorysie nikomu nie będę grzebał. Nie pozwolę natomiast by forum stało się nośnikiem dla nielegalnie działających naganiaczy i werbowników organizujących niezgodną z prawem pracę, po której częstokroć opiekunki zostają oszukane, bądź poszkodowane w inny sposób. 


3. Pisząc wątki nie używaj  DUŻYCH LITER - powodują, że tekst jest nieprzejrzysty i tym samym trudny do przeczytania. Dodatkowo w języku  internetowym oznacza on krzyk, może on być więc przez innych Użytkowników błędnie odebrany.


4. Korzystając z Forum szanujemy poglądy i opinie innych Użytkowników


5. Każdy z Użytkowników stara się wspomagać jego rozwój poprzez aktywne uczestnictwo w dyskusjach oraz zgłaszanie błędów i uwag Administratorowi.


Zamieszczanie postów na forum:


6. Przed założeniem tematu lub przed zadaniem pytania na Forum sprawdź czy dyskusja na taki czy podobny temat nie została wcześniej rozpoczęta. Możesz w tym celu użyć wyszukiwarki.


7. W przypadkach, gdy wątki powtarzają się lub mieszają Administrator zastrzega sobie możliwość przenoszenia lub kasowania zdublowanych tematów.


8. Pamiętaj o zamieszczaniu wątków w odpowiednich kategoriach zgodnych z ich przeznaczeniem. Przed założeniem tematu przejrzyj opisy poszczególnych działów na Forum.


9. Staraj się opisowo tytułować wątki, by były jak najbardziej związane z tematem, który chcesz poruszyć. Szczególnie odradzane jest tytułowanie wątków zbyt ogólnie – np. Pomóżcie, Odpowedzcie, itp.


10. Wypowiadając się na dany temat, staraj się nie odbiegać od wątku głównego, luźne rozmowy, nie związane z pracą w opiece prowadzić można w zakładce: O wszystkim i o niczym.


11. Postaraj się, by Twoja wypowiedź rzeczywiście mogła posłużyć  i była pomocna innym użytkownikom Forum.


12. Na forum zabrania się rozpowszechniania informacji nieprawdziwych lub mogących wprowadzać w błąd. 


13. Nie piszemy kilku odpowiedzi jedną pod drugą. Jeśli chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi, skorzystaj z opcji "edytuj", która znajduje się przy każdym poście i oznaczona jest ikonką z ołówkiem.


14. Administracja, przy uwzględnieniu sugestii użytkowników decyduje o wyborze agencji zatrudnienia wymienionych w kategorii "Opinie na temat agencji i pośredników". Dokonując wyboru o dodaniu agencji na listę, administrator bierze pod uwagę wielkość, reputację, długość funkcjonowania na rynku oraz sytuację prawną danego podmiotu.


 15. Ogłoszenia firm można przeglądać w dziale „oferty pracy”, który znajduje się pod tym adresem: http://www.opiekunki24.pl/oferty-pracy 

Kontaktowanie się ze mną w celu znalezienia pracy opiekunki jest bezcelowe. Nie jestem agencją opiekunek. Wspominam o tym, gdyż codziennie ktoś na maila wysyła mi swoje CV, bądź opis swojej osoby i prosi o pomoc w znalezieniu pracy.


Łamanie zasad użytkowania Forum:16. W razie niepożądanych zachowań, powtarzalnego i umyślnego niestosowania się do ustalonych zasad korzystania z Forum Opiekunki24.pl Użytkownik może otrzymać bezterminową blokadę konta. Blokada dotyczyć może: Nicka, konta, adresu e-mail, lub IP. Decyzję o blokadzie konta podejmuje Administrator oraz Moderator. 

17. W razie podejrzeń, że użytkownik zakłada fikcyjne konta, podszywa się pod użytkwonika, którym nie jest, Administrator ma prawo zażądania od użytkownika potwierdzenia swoich danych osobowych, w celu weryfikacji stanu faktycznego oraz wyjaśnienia wątpliwości.


18. Korzystanie z Forum Opiekunki24.pl wiąże się z akceptacją przedstawionych zasad oraz akceptacją Regulaminu Serwisu.
http://opiekunki24.pl/help/rules


Życzę wszystkim Użytkownikom miłego korzystania z Serwisu!


Administrator
kontakt: biuro małpa opiekunki24.pl
 

Melduje, ze przyjelam to do wiadomosci.
Z pozdrowieniam,
Angel76
05 grudnia 2013 16:36
Mam pytanie do Admina

Czy wolno zamieścić link do jakiejś ciekawej oferty pracy? Właśnie takową znalazłam, dotyczy pracy jako opiekunka w Anglii za naprawdę duże pieniądze. Sama nie skorzystam, bo angielski zerowy, może komuś się przyda. Ta oferta jesta na serwicie Gratka
05 grudnia 2013 17:10

Nie można. Jak jakaś firma chce się tutaj ogłaszać, to niech się ogłasza sama. Mają możliwość zamieszczania ogłoszeń za darmo, o ile działają legalnie.

16 grudnia 2013 09:34
Witam serdecznie, przeczytalam, zakodowalam i bede sie stosowac :)
05 stycznia 2014 21:52
Poderatorze prosze o usuniecie wszystkich moich postow na forum pozdrawiam
05 stycznia 2014 22:29
ania52

Poderatorze prosze o usuniecie wszystkich moich postow na forum pozdrawiam

Musisz wysłać maila do mnie, a ja muszę Ci wysłać formularze.

Portal używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies.