List polecony z Polski do Niemiec

24 września 2014 21:55
MeryKy

Po prostu ci się udało bo na ogół przestrzegają tego i jak nie ma nazwiska na skrzynce to nie doręczają.

Tak tak,jak wspomniałam -zadzwonił do drzwi i wlasciciela spytał,czy takowa Barbara tu jest i czy może to zostawić.
 
 
 
A zdanie o niezastaniu nikogo w domu było do Marshalla. Akurat zacytował mi się Twój post ;)
24 września 2014 21:58
marshall.area

a to nie będzie jakiś in post? co tu mają w de?

śledzisz przesyłke na stronie DHL - to DHL ci ją doręczy do rak własnych .U mnie na północy jest oprócz Deutsche Post także Nord Post ale oni zajmują się tylko i wyłacznie przesyłkami krajowymi - niemieckimi , Paczki w Niemczech oraz spoza Niemiec oraz listy zagraniczne doręcza tylko DHL.
25 września 2014 08:39
a czy próba doręczenia kończy się po jednej nieudanej próbie?
25 września 2014 08:43
marshall.area

a czy próba doręczenia kończy się po jednej nieudanej próbie?

dzisiaj powinien być u ciebie po raz drugi i ... ostatni . dwa razy jest próba doręczenia .
13 kwietnia 2017 19:11
czekam na przesyłke....jeszcze nie dotarła...czy w wielki piątek poczta działa??
13 kwietnia 2017 19:37
kayla777

czekam na przesyłke....jeszcze nie dotarła...czy w wielki piątek poczta działa??

Nie działa.
13 kwietnia 2017 20:14
ok dziękuję ;)
12 czerwca 2018 16:28
Hej!
Jak długo można czekać na list z Polski? Właśnie minął 3 tydzień i nic null zero
12 czerwca 2018 19:39 / 2 osobom podoba się ten post
Contado

Hej!
Jak długo można czekać na list z Polski? Właśnie minął 3 tydzień i nic null zero :inspektor:

A jest twoje nazwisko na skrzynce pocztowej ? Jeśli nie ma to nie czekaj na przesyłkę.
12 czerwca 2018 20:15
Mleczko

A jest twoje nazwisko na skrzynce pocztowej ? Jeśli nie ma to nie czekaj na przesyłkę.

Nie ma. Hmm dokleic? Haha
12 czerwca 2018 20:18
Contado

Nie ma. Hmm dokleic? Haha:-)

Tak , doklej i żadne haha. .
12 czerwca 2018 20:21
Mleczko

Tak , doklej i żadne haha. .

Tak zrobię. 
14 czerwca 2018 17:39
Czy ktoś wie jak to jest z tajemnicą korespondencji w Niemczech? Czy jestesmy w jakis sposób chronieni przez prawo?
14 czerwca 2018 22:12
Mleczko

A jest twoje nazwisko na skrzynce pocztowej ? Jeśli nie ma to nie czekaj na przesyłkę.

Rzeczywiście, tak jest w Niemczech, że jak nie ma Twojego nazwiska na skrzynce pocztowej, to listonosz nie wrzuci tego listu, nawet gdy adres jest prawidłowy. U nas w Polsce jest inaczej. Ja tak czekałam miesiącami na decyzję w sprawie Kindergeld. Nie było nazwiska, nie było listu.
15 czerwca 2018 16:05 / 1 osobie podoba się ten post
krymas148

Rzeczywiście, tak jest w Niemczech, że jak nie ma Twojego nazwiska na skrzynce pocztowej, to listonosz nie wrzuci tego listu, nawet gdy adres jest prawidłowy. U nas w Polsce jest inaczej. Ja tak czekałam miesiącami na decyzję w sprawie Kindergeld. Nie było nazwiska, nie było listu.

Wyjaśniło się całe zamieszanie z moim listem. Córka pdp mi go przyniosła. Poczta jest przekierowana na jej adres. A corka przyjeżdża co kilka tygodni.