List polecony z Polski do Niemiec

15 czerwca 2018 22:41 / 2 osobom podoba się ten post
krymas148

Rzeczywiście, tak jest w Niemczech, że jak nie ma Twojego nazwiska na skrzynce pocztowej, to listonosz nie wrzuci tego listu, nawet gdy adres jest prawidłowy. U nas w Polsce jest inaczej. Ja tak czekałam miesiącami na decyzję w sprawie Kindergeld. Nie było nazwiska, nie było listu.

Ale wystarczy izyc formulki bei, c/o i nazwisko osoby u ktorej pracujemy/ mieszkamy.
16 czerwca 2018 19:55 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ale wystarczy izyc formulki bei, c/o i nazwisko osoby u ktorej pracujemy/ mieszkamy.

Tak, tylko urząd Familienkasse w zwiazku z Kindergeld, nie chciał tak napisać, bo w dokumentach widniało moje nazwisko. W adresie do korespondencji, nie mogłam też inaczej napisać. A podopieczny w czasie mojej 2-mcznej przerwy zdjął moje nazwisko. Też nie pomyslał, jakie będą konsekwencje. Korespondencja nie dotarła do mnie, nie dołączyłam potrzebnych dokumentów. Nie chcieli zapłacić Kindergeld za spory okres czasu. Odwołałam się, opisałam zdarzenie z nazwiskiem na skrzynce, zapłacili wszystko, na szczęście.:)
26 lutego 2019 14:31
U mnie też widniało : próba doręczenia 7:59 a w rzeczywistości okazało się, że pan przyszedł 1 raz koło 14, bo pytałam. Dodam, że w paczce były leki A I NA PACZCCE BYŁO TYLKO MOJE IMIĘ I NAZWISKO A NA SKRZYNCE NIC. TO NIE PIERWSZY RAZ. POZDRAWIAM Z HAMBURGA
11 kwietnia 2019 19:36
No niestety takie sytuacje zdarzaja sie dosc czesto. Jeszcze jak ktos przysle list korzystajac PP to jest zupelne nieporozumienie ile on "idzie"...
11 kwietnia 2019 19:59
Mi wszystkie listy z Polski docierają szybko, priorytet 3 dni, polecony bodajże 5 ( bo jest to przesyłka rejestrowana). Z reguły nadawca dopisuje... bei, ale urzędówki tak nie piszą. Niemniej na adresie z reguły. ja odbieram polecone, bez problemu listonosz doręcza przesyłkę poleconą dla mnie ( ostatnio z Deutsche Rentenversicherung)
31 sierpnia 2023 09:27
Witam. Jakiś tydzień temu znajomy wysłał mi list z dokumentami i jak sledze paczkę jest napisane że jest nieudane doręczenie paczki do International Postal System gdzie mogę odebrać paczkę bo jest dla mnie bardzo ważna. 
 
31 sierpnia 2023 09:27 / 1 osobie podoba się ten post
Witam. Jakiś tydzień temu znajomy wysłał mi list polecony z polski do niemiec z dokumentami i jak sledze paczkę jest napisane że jest nieudane doręczenie paczki do International Postal System gdzie mogę odebrać paczkę bo jest dla mnie bardzo ważna.