Składki ZUS

04 grudnia 2014 18:37
Właśnie dziewczyny ja też jestem z tej firmy obawiam sie że pierwszy i ostatni raz , chyba trzeba poszukać firmy która odprowadza składki od najniższej średniej krajowej bo latka lecą i jakąś emeryturę czas uzbierać ... A właśnie jeszcze jedno zapytanie jak zrezygnować z firmy niby jest mowa o jakimś czasie ale w sumie jak to wygląda macie jakies osobiste doświadczenia ?
04 grudnia 2014 19:15 / 1 osobie podoba się ten post
herzen

Właśnie dziewczyny ja też jestem z tej firmy obawiam sie że pierwszy i ostatni raz , chyba trzeba poszukać firmy która odprowadza składki od najniższej średniej krajowej bo latka lecą i jakąś emeryturę czas uzbierać ... A właśnie jeszcze jedno zapytanie jak zrezygnować z firmy niby jest mowa o jakimś czasie ale w sumie jak to wygląda macie jakies osobiste doświadczenia ?

ja jezdze z tej firmy.skladki mam odprowadzane od najnizszej krajowej,pieniadze tez niezle.umowe mozesz wypowiedzic zachowujac 14 dniowy okres wypowiedzenia.z firmy zadowolona jestem...
04 grudnia 2014 19:57
ania52

ja jezdze z tej firmy.skladki mam odprowadzane od najnizszej krajowej,pieniadze tez niezle.umowe mozesz wypowiedzic zachowujac 14 dniowy okres wypowiedzenia.z firmy zadowolona jestem...

Od najnizszej krajowej to masz inna umowe ,ja mam dwie ale czy to sie sumuje ?
04 grudnia 2014 20:02
herzen

Od najnizszej krajowej to masz inna umowe ,ja mam dwie ale czy to sie sumuje ?

ja tez mam dwie.w umowie zawartej z wczesniejsza data w $3 ust1 jest napisane ze wynagrodzenie wynosi 1380 brutto.
04 grudnia 2014 20:28
ania52

ja tez mam dwie.w umowie zawartej z wczesniejsza data w $3 ust1 jest napisane ze wynagrodzenie wynosi 1380 brutto.

Zgadza sie a najnizsza krajowa to 1680 ;-)
04 grudnia 2014 20:57 / 1 osobie podoba się ten post
Annika

Ja jeżdżę kilka msc z tej Firmy. W zasadzie to jest moja 3 Firma, chociaż tej pierwszej nie liczę, bo to był jednorazowy wyjazd.
Pieniądze płacą w terminie do 14, chociaż przyznam się, że przez ostatnie 2 msc wypłatę miałam już przed 10, co było dla mnie fajną niespodzianką. Wypłata jest w euro lub w złotówkach.
Przyznam się, że zaskoczyłam się czytając jedną z powyższych wypowiedzi, ze można mieć u nich składki od najniższej krajowej, bo nie wiedziałam, nikt mi nie powiedział. Ja mam od 300 zł, chyba tylko zdrowotne mam wyższe. Jednak jakby mi mieli obciąć 100 E z wypłaty na wyższą składkę, to bym nie pojechała, bo to by było za mało, chociaż z Firmą można się lekko potargować o pieniądze :-).Czekam na nowy rok, wtedy sobie dokładnie to wyjaśnię.
Na kontakt z Firmą specjalnie nie narzekam, chociaż firma nie dzwoni za często. Ja z tej Firmy byłam w 2 różnych miejscach , do których wracałam, więc w sumie je znam i nie wymagam jakiegoś kontaktu. Nie lubię tylko słyszeć, że jeszcze nie ma zmienniczki, co niestety się zdarza i jest dla mnie sporym stresem.
Bilet kupuje mi Firma, bo jest mi tak wygodniej, ja tylko wcześniej muszę przeskanować im podpisaną umowę. Jedna dziewczyna z firmy, którą znam, jeździ swoim samochodem i nie ma problemu ze zwrotem pieniędzy, ale jest uzgodnione w ten sposób, że płaci jej rodzina.
Podoba mi się tutaj elastyczność pobytów. Firma stosuje zasadę jakby takiej " głównej zmienniczki" i jeżeli opiekunka odpowiada też rodzinie, to dostosowują pod nią zjazdy. Podaje się datę, kiedy chce się wrócić i szukają takiej zmienniczki, która wpasowałaby się w termin. W poprzednim miejscu dziewczyna zjeżdżała na 3 tygodnie i ja na ten czas wskakiwałam, więc są zjazdy też na krótki czas. Jeżeli wyjazd jest poniżej msc, to firma wraca do 60 Euro.
Dzień wymiany jest płatny dla "starej" opiekunki, która przekazuje obowiązki.
Napisałam, jak to wygląda u mnie. Może są inne przypadki.

Jejku,jejku dziewczyny...na litosc boska,jesli wy macie składki zusowskie opłacane z 300-tu zł.
to jak mi sie wydaje - wam sie wogóle do emerytuy nie liczy ! ! ! Współczuje waszej przyszłości....
A takie Agencje powinny być surowo karane,one zwyczajnie okradają waszą emeryture, a wy niestety świadomie
godzicie sie na to.
 
05 grudnia 2014 09:41 / 5 osobom podoba się ten post
Krystynkaa

Jejku,jejku dziewczyny...na litosc boska,jesli wy macie składki zusowskie opłacane z 300-tu zł.
to jak mi sie wydaje - wam sie wogóle do emerytuy nie liczy ! ! ! Współczuje waszej przyszłości....
A takie Agencje powinny być surowo karane,one zwyczajnie okradają waszą emeryture, a wy niestety świadomie
godzicie sie na to.
 

A za co taka agencja ma być ukarana? Za to że daje opiekunce (za jej zgodą) więcej pieniędzy na rekę i mniej odprowadza do złodziejskiego ZUSu, który i tak może nie zapewnić emerytury?
05 grudnia 2014 10:07 / 1 osobie podoba się ten post
Mirka Dz

A za co taka agencja ma być ukarana? Za to że daje opiekunce (za jej zgodą) więcej pieniędzy na rekę i mniej odprowadza do złodziejskiego ZUSu, który i tak może nie zapewnić emerytury?

No tak ,dla niektorych to kazde usprawiedliwienie jest dobre...Jak Polska sie znowu nie znajdzie pod jakims zaborem,
to tak czy owak ZUS zawsze bedzie Emerytury wypłacał,ale tylko tym którzy opłacają składki na emeryture,.....
A jesli wasze składki sa z 300-tu zł. oplacane to......mozna sobie jedynie pmrzyc o emeryturze.
No ale nich tam sobie kazda mysli po swojemu.
05 grudnia 2014 10:32 / 5 osobom podoba się ten post
Mirka Dz

A za co taka agencja ma być ukarana? Za to że daje opiekunce (za jej zgodą) więcej pieniędzy na rekę i mniej odprowadza do złodziejskiego ZUSu, który i tak może nie zapewnić emerytury?

Ja rozumiem Mirko  , że te wiecej pieniędzy dla opiekunki inwestujesz jakoś , np w siebie w swoja rodzinę . Zatem , jak juz będziesz stara i nie będziesz mogła w żaden sposób dorobić sobie do emerytury np w wysokości 150 zł ;  to ci w których zainwestowałaś czyli np rodzina zapewnią ci godziwy byt lub ty będziesz dodawać ze swoich odłożonych zaskórniaków do swojej emerytury I nawet przez mysl ci nie przemknie żadać od państwa , żeby ci pomogło przezyć . Nowy system emerytalny jest twardy - tyle będziesz miała emerytury  ile odłozysz i na pewno nikt ci nie dołoży . Myslę , że wobec ubożenia społeczeństwa - jak juz będziesz stara - to i na pomoc socjalną nie masz za bardzo co liczyć - bo bardziej  państwo pomagać będzie biednym rodzinom z dziećmi niż tobie .Stare dobre przysłowie mówi : tak się wyśpisz , jak sobie pościelisz .
05 grudnia 2014 10:47
Aniak

Ja rozumiem Mirko  , że te wiecej pieniędzy dla opiekunki inwestujesz jakoś , np w siebie w swoja rodzinę . Zatem , jak juz będziesz stara i nie będziesz mogła w żaden sposób dorobić sobie do emerytury np w wysokości 150 zł ;  to ci w których zainwestowałaś czyli np rodzina zapewnią ci godziwy byt lub ty będziesz dodawać ze swoich odłożonych zaskórniaków do swojej emerytury I nawet przez mysl ci nie przemknie żadać od państwa , żeby ci pomogło przezyć . Nowy system emerytalny jest twardy - tyle będziesz miała emerytury  ile odłozysz i na pewno nikt ci nie dołoży . Myslę , że wobec ubożenia społeczeństwa - jak juz będziesz stara - to i na pomoc socjalną nie masz za bardzo co liczyć - bo bardziej  państwo pomagać będzie biednym rodzinom z dziećmi niż tobie .Stare dobre przysłowie mówi : tak się wyśpisz , jak sobie pościelisz .

Baaaardzo ładnie i logicznie wyjasnilas kolezance....
05 grudnia 2014 10:49
Aniak

Ja rozumiem Mirko  , że te wiecej pieniędzy dla opiekunki inwestujesz jakoś , np w siebie w swoja rodzinę . Zatem , jak juz będziesz stara i nie będziesz mogła w żaden sposób dorobić sobie do emerytury np w wysokości 150 zł ;  to ci w których zainwestowałaś czyli np rodzina zapewnią ci godziwy byt lub ty będziesz dodawać ze swoich odłożonych zaskórniaków do swojej emerytury I nawet przez mysl ci nie przemknie żadać od państwa , żeby ci pomogło przezyć . Nowy system emerytalny jest twardy - tyle będziesz miała emerytury  ile odłozysz i na pewno nikt ci nie dołoży . Myslę , że wobec ubożenia społeczeństwa - jak juz będziesz stara - to i na pomoc socjalną nie masz za bardzo co liczyć - bo bardziej  państwo pomagać będzie biednym rodzinom z dziećmi niż tobie .Stare dobre przysłowie mówi : tak się wyśpisz , jak sobie pościelisz .

pod warunkiem ze zus wyplacalny bedzie....chodzi mi o czas przyszly....
05 grudnia 2014 11:00 / 1 osobie podoba się ten post
ania52

pod warunkiem ze zus wyplacalny bedzie....chodzi mi o czas przyszly....

....zus bedzie zawsze wypłacalny-tego jestem pewna
zus ma wiecej pieniedzy niz nam sie wydaje i nigdy nie upadnie.
05 grudnia 2014 11:03 / 2 osobom podoba się ten post
Krystynkaa

....zus bedzie zawsze wypłacalny-tego jestem pewna
zus ma wiecej pieniedzy niz nam sie wydaje i nigdy nie upadnie.

z natury optymistka jestem ale co do wyplacalnosci zusu w czasach przyszlych czarnowidztwo uprawiam....
05 grudnia 2014 12:02 / 3 osobom podoba się ten post
Krystynkaa

No tak ,dla niektorych to kazde usprawiedliwienie jest dobre...Jak Polska sie znowu nie znajdzie pod jakims zaborem,
to tak czy owak ZUS zawsze bedzie Emerytury wypłacał,ale tylko tym którzy opłacają składki na emeryture,.....
A jesli wasze składki sa z 300-tu zł. oplacane to......mozna sobie jedynie pmrzyc o emeryturze.
No ale nich tam sobie kazda mysli po swojemu.

ZUS już jest niewypłacalny. Obecnie emerytury nie są wypłacane z żadnych składek, a z budżetu państwa. Ciekawe jak długo?
05 grudnia 2014 12:21 / 2 osobom podoba się ten post
Emerytura z ZUS to mrzonka dla ludzi mających obecnie 30-40 lat. Lepiej brać na rękę tyle kasy ile się da i inwestować. To jedyne pewne zabezpieczenie na starość. Może jak komuś brakuje niewiele czasu do emerytury, to bardziej się opłaca pracować w agencji, gdzie są wyższe stawki, ale jeśli chodzi o młodszych ludzi, to zostają oszukiwani przez firmy, które płacą wysoki ZUS i dają mało na rękę.