PIT-y do Urzędu Skarbowego w Polsce

19 marca 2015 18:39 / 1 osobie podoba się ten post
 
Mam pytanie do Pan(Panow)ktore pracuja jako opiekunki w Niemczech i byly delegowane przez polska firme w tamtym roku.Jesli nie macie innych dochodow w P olsce i otrzymalyscie PIT-11 z agencji to w US skladacie PIT-37?Jestem laikiem w tych sprawach,poszlam do biura rachunkowego a tu sie okazalo ze ona tez nie jest zbyt pewnwe.Coz mieszkam daleko od zachodniej granicy -na Mazowszu a w moim miescie domyslam sie ze nie za duzo osob pracuje jako opiekunki/owie w N
19 marca 2015 18:48 / 5 osobom podoba się ten post
Tak PIT37, możesz się też rozliczyć wspólnie z MM.
Jak nie miałaś wykazanych dużych dochodów /wiadomo, jakie są te podwójne umowy/
to może jeszcze zwrot dostaniesz, warto sprawdzić.Ja już mam na koncie 562 zł zwrotu, zaszaleję...
Rozliczałam się sama tutaj z DE przez internet, szybciutko i sprawnie.
19 marca 2015 18:49 / 1 osobie podoba się ten post
Tak dokladnie-pit 37
19 marca 2015 18:59 / 2 osobom podoba się ten post
http://www.pit.pl/pit-37/ tutaj masz informację, jak to działa :)
Nie wiem w jakim biurze rachunkowym byłas, ale to nie do pomyslenia, żeby nie udzielili Ci własciwych informacji.
Rozliczasz się na podstawie otrzymanego druku PIT11, który pracodawca zobowiązny był do dostarczenia Tobie do końca lutego. Jesli masz problem z właściwym wypełnieniem deklaracji PIT-37 to zorientuj się , kto na Twoim terenie robi to za darmo ( zazwyczaj jest to Liga Kobiet , albo inne instytucje jak choćby MOPS ) Zwyczajowo robi to każde biuro rachunkowe za opłata około 30-50 zł . Od tego roku mozna wypełnic PIT w internecie, więc spróbuj , podobno jest to dziecinnie proste. Ja mam księgowa , więc ona to za mnie robi, ale wiem, że wiele osób korzysta właśnie z internetu. Ja jednak zachęcałabym Cię do pójścia do Biura Rachunkowego. Jesli pracowałaś przez polską firmę, to wynagrodzenie miałaś w złotówkach i w złotówkach płaciłas ( za posrednictwem firmy ) składki do ZUS i podatek do US. Otrzymałas druk PIT11 ktory zaświadcza o Twoich zarobkach jak tez o odprowadzonych składkach i podatku. Dziwię się , że jakies biuro rachunkowe ma z tym problem, przeciez to jest jak elementarz dla 6-cio latka.
19 marca 2015 19:18 / 3 osobom podoba się ten post
Ja się rozliczałam za pomocą programu i wysyłałam przez internet, jest taka opcja w programie, przez niego się wysyła.Jest to bardzo proste, program sam prowadzi, 2 tyg temu otrzymałam zwrot podatku.
Podaję link
http://www.e-pity.pl
19 marca 2015 19:36
Moje dziecko tez się rozliczyło niespełna 3 tygodnie temu i juz ma na koncie zwrot ( kwota wolna od podatku )
Wyjątkowo szybko , az nie do wiary.Natomiast w moim przypadku wyobraźcie sobie, że nie otrzymałam papierowego PIT 11 tylko na konto w ZUS.Dobrze , że mniej więcej jestem ogarnięta ;) i znalazłam ten PIT11 na swoim koncie, bo w przeciwnym razie czekałoby mnie kilka telefonów i wiele nerwów :)
19 marca 2015 19:48 / 1 osobie podoba się ten post
Ja jeszcze dodam że jeśli masz dzieci w wieku szkolnym i wychowujesz je sama to odliczasz sobie jeszcze ulgę prorodzinną i wtedy kwota do zwrotu jest trochę większa. Jest to PIT O i nanosisz tam dane dzieci.
19 marca 2015 19:51 / 4 osobom podoba się ten post
W ubiegłym roku pracowałam w US przy przyjmowaniu i rozliczaniu zeznań podatkowych, przez całą akcję rozliczania PIT-ów. Elektronicznie można rozliczać się już od paru lat. Przy elektronicznym rozliczeniu zawsze zwrót nadpłaty podatku jest szybki, bo nie wymaga to całej procedury - ścieżki biurokraytcznej. Można też zgłosić sie do US z PIT-11 i na miejscu wypełnić elektorniczne zeznanie. W urzędzie powinien być wydzielony pokój do tego, komuter i osoba, która pomaga w wypełnieniu takiego zeznania. Jest to bardzo proste i od razu jest pewność, że wszystko jest w porządku. Nie ma potrzeby prosić biura rachunkowego i płacić za tę usługę pieniędzy.
19 marca 2015 19:56 / 2 osobom podoba się ten post
Odkąd wprowadzono system e-deklaracje, rozliczam się elektronicznie.
Łatwo, szybko i zwrot też szybciutko jest na koncie:)
19 marca 2015 20:07 / 1 osobie podoba się ten post
ja w tym roku musiałam skorzystać z księgowej, i kurde już drugi tydzień leci, a zwrotu ni ma ;/
strasznie się ślimaczą
19 marca 2015 20:10
mzap88

ja w tym roku musiałam skorzystać z księgowej, i kurde już drugi tydzień leci, a zwrotu ni ma ;/
strasznie się ślimaczą

A mnie to zajeło jakieś 10-minut hee
19 marca 2015 23:44
doda1961

http://www.pit.pl/pit-37/ tutaj masz informację, jak to działa :)
Nie wiem w jakim biurze rachunkowym byłas, ale to nie do pomyslenia, żeby nie udzielili Ci własciwych informacji.
Rozliczasz się na podstawie otrzymanego druku PIT11, który pracodawca zobowiązny był do dostarczenia Tobie do końca lutego. Jesli masz problem z właściwym wypełnieniem deklaracji PIT-37 to zorientuj się , kto na Twoim terenie robi to za darmo ( zazwyczaj jest to Liga Kobiet , albo inne instytucje jak choćby MOPS ) Zwyczajowo robi to każde biuro rachunkowe za opłata około 30-50 zł . Od tego roku mozna wypełnic PIT w internecie, więc spróbuj , podobno jest to dziecinnie proste. Ja mam księgowa , więc ona to za mnie robi, ale wiem, że wiele osób korzysta właśnie z internetu. Ja jednak zachęcałabym Cię do pójścia do Biura Rachunkowego. Jesli pracowałaś przez polską firmę, to wynagrodzenie miałaś w złotówkach i w złotówkach płaciłas ( za posrednictwem firmy ) składki do ZUS i podatek do US. Otrzymałas druk PIT11 ktory zaświadcza o Twoich zarobkach jak tez o odprowadzonych składkach i podatku. Dziwię się , że jakies biuro rachunkowe ma z tym problem, przeciez to jest jak elementarz dla 6-cio latka.

Dziekuje za informacje.Pani w biurze rachunkowym od razu na podstawie PIT-11 wypelnila mi PIT-37.Tylko w domu zobaczylam napis na tym PIT-37cytuje'.-...."przychody.ze zrodel polozonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej..."i to zasialo we mnie ziarno niepewnosci.Firma jest polska ale prace wykonuje w Niemczech.Znowu zaczelam dzwonic do biura rachunkowego i wyczulam ze i te panie tam pracujace nie byly zbyt pewne ale w koncu jedna stwierdzila ze dobry PIT zostal wypelniony.Dlatego chcialam tutaj sie jeszcze upewnic.Podpielam sie pod tego posta--ale dziekuje wszystkim  Osobom za informacje-czyli ostatecznie skladam PIT-37(jeszcze tez mam dostac zwrot podatku).
20 marca 2015 08:42 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

A mnie to zajeło jakieś 10-minut hee

szczęściaraaaa
20 marca 2015 10:02
Ja swój puściłam wczoraj. Też internetowo ...... ufffff
20 marca 2015 10:04
mzap88

ja w tym roku musiałam skorzystać z księgowej, i kurde już drugi tydzień leci, a zwrotu ni ma ;/
strasznie się ślimaczą

A po co ci te 10 zl ? ha ha Poczekaj troszke a pozniej bedziesz mogla wszystko przechulac ha ha