PIT-y do Urzędu Skarbowego w Polsce

21 lutego 2016 19:08
anerik

http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje

Na tej stronie znajdziesz swoj Pit 11 już wpisany ....jeśli poczekasz do konca lutego.......pobierasz program, ale nie musisz go instalować.

Aaa, skubany sam się instaluje:) Zerknęłam z ciekawości :). To też rozliczenie na e- formularzach, ale ,jak w info napisano, robi to za podatnika administracja, fakt, że dla osób mających problem z wypełnieniem pitu papierowego, to duża pomoc, ale e-podatnik też ładnie prowadzi wypełniającego po wszystkich zawiłościach i meandrach. Co masz na myśli pisząc, że znajdzie się pit 11 już wpisany?
21 lutego 2016 19:09 / 3 osobom podoba się ten post
Jam wykształcona ale pita wypełnia mi mama hi hi.Nienawidze urzędowych papierków.Poza tym takie proste to nie jest bo mam dochody z różnych źródeł i jeszcze odliczenie na syna.
Może wstyd żeby mamusia córce bardzo dorosłej to robiła,ale ona jest lepsza w tym Ma tyle lat co moi pdp ale to polska babcia nie niemiecka,więc demencja jej nie chwyta.
21 lutego 2016 19:18
Marta

Jam wykształcona ale pita wypełnia mi mama hi hi.Nienawidze urzędowych papierków.Poza tym takie proste to nie jest bo mam dochody z różnych źródeł i jeszcze odliczenie na syna.
Może wstyd żeby mamusia córce bardzo dorosłej to robiła,ale ona jest lepsza w tym:-) Ma tyle lat co moi pdp ale to polska babcia nie niemiecka,więc demencja jej nie chwyta:-).

W tych elektronicznych aplikacjach są rózne żródła dochodu uwzględniane, program sam sugeruje stosowny formularz. W zeszłym roku, kiedy z tej formy korzystałam po raz pierwszy, to byłam sceptycznie nastawiona, ale te e-pity po prostu prowadzą za rączkę :)
21 lutego 2016 19:37
To teraz ja mam pytanie A dlaczego PIT-37 ? a nie PIT-36 i załącznik ZG?
21 lutego 2016 19:53
Mój syn pracował 6 m-cy w Niemczech i otrzymał od pracodawcy z Niemiec PIT-gdzie może go rozliczyć? wiem,że w Polsce jest taka możliwość tylko jak i gdzie to zrobić? Może któras z opiekunek miała z tym tematem doczynienia.Jestem z dolnosląskiego-może ktos ma jakies godne polecenia biuro? Z góry dziękuję ;)
21 lutego 2016 19:57 / 1 osobie podoba się ten post
elektoniczne aplikacje są proste w obsłudze, ja rok rocznie pół familii w ten sposób rozliczam, razem z siostrą która ma dużo odliczeń na córkę, jak jednego roku to zrobiłam, to teraz wiem jak robić i odpukać w niemalowane na razie jeszcze nikogo na poprawkę pitu nie wzywali, najważniejsze to dobrze patrzeć na rubryki i da się radę :)
21 lutego 2016 20:00 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Nie był to przytyk złośliwy,niemniej troszkę mnie post koleżanki rozbawił, jeśli można to tak nazwać:)A druga sprawa -jeśli ktoś zostawia otwarty profil to oczywiste ,że ktoś inny go czyta:)
A w kwestii wykształcenia to ostatnio mnie agencja przesłuchiwała:a pełna matura a niepełna, a studium policealne czy pomaturalne-po co im takie info????W tej robocie to ostatnia rzecz jaka dla Niemców ma znaczenie.Najlepsze było jednak pytanie o dzieciątka/tak się pani wyraziła:)/Więć melduję posłusznie ,że owszem, mam dzieciątka-maleństwa jeszcze,30 i 32latka zaledwie:):):Obie się pośmiałysmy:)

Mnie ten post nie rozbawił , bo wiem , że niektórzy nie lubią się bawić w te duperele - powazne zresztą . Masz najlepszy przykład : JA ....mój man mnie ani razu nie dopuścił do wypełniania PIT-u , sam w okresie rozliczeniowym chętnie komuś pomaga zupełnie bezinteresownie . Gdybyś wiedziała Kasiu ile ludzi ma z tym problemy to byś nie uwierzyła . I to są mlodzi , dobrze wykształceni ludzie ...... a skłamałabym ; jesli w tym okresie , kiedy są rozliczenia jestem w domu to mąz pozwala mi czasem przepisać " na czysto " , bo mam ładny , wyraźny charakter pisma , ale coś mi się wydaje , że on tak to tylko z wielkiej milości do mnie robi , żebym nie czuła się gorsza
21 lutego 2016 20:05
PIT-37 składają podatnicy jeśli:

wyłącznie za pośrednictwem płatnika uzyskali przychody ze źródeł położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegające opodatkowaniu na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej

PIT-36 złożyć należy również:
zarabiając za granicą lub uzyskując dochody ze źródeł położonych za granicą od płatnika, który nie ma obowiązku rozliczać zaliczek na podatek z tytułu tego zatrudnienia w Rzeczypospolitej,
21 lutego 2016 20:45 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Aaa, skubany sam się instaluje:) Zerknęłam z ciekawości :). To też rozliczenie na e- formularzach, ale ,jak w info napisano, robi to za podatnika administracja, fakt, że dla osób mających problem z wypełnieniem pitu papierowego, to duża pomoc, ale e-podatnik też ładnie prowadzi wypełniającego po wszystkich zawiłościach i meandrach. Co masz na myśli pisząc, że znajdzie się pit 11 już wpisany?

Tina, tam  nasz pit jest wypełniony , jeśli wpiszesz swój PSEL ...niczego nie wypełniasz tylko podpis przekażesz 1% gdzie chcesz i wysłanie.........nie instalujesz......nie.
W porzednim roku już to mi pokazała Pani z Urzędu Skarbowego i stąd ja taka mądra.....zawsze robiłam przez E Deklaracje.
To jest też ułatwienie, bo jesteś za granicą i nie musisz prosić o PITy .......
21 lutego 2016 20:50 / 1 osobie podoba się ten post
Wszystko wypełnione? Wystarczy wpisać Pesel...to chyba niemożliwe,ja znam Pesel mojego ex,wpisałabym i dowuedzialabym sie jakie ma przychody itd.,ujjj tego to on by nie chciał
21 lutego 2016 20:56 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Tina, tam  nasz pit jest wypełniony , jeśli wpiszesz swój PSEL ...niczego nie wypełniasz tylko podpis przekażesz 1% gdzie chcesz i wysłanie.........nie instalujesz......nie.
W porzednim roku już to mi pokazała Pani z Urzędu Skarbowego i stąd ja taka mądra.....zawsze robiłam przez E Deklaracje.
To jest też ułatwienie, bo jesteś za granicą i nie musisz prosić o PITy .......

No, a jak kurcze, przecież dane z pit 11 np. musze podac.
Podałas linka do e- deklaracji na tej stronie, weszłam i normalnie zainstalowałam program.
Chyba ,że chodzi Tobie o konto podatnika, ale to trzeba profil zaufany otworzyć i latać po autoryzację do urzędu.

Chyba ,że jest tak,ze po wpisaniu danych z pit 11, jakoś to się wszystko samo na swoim miejscu ustawia- tzn admnistracja ustawia.
Jest trzecia możlwość, że faktycznie pod koniec lutego, dane z pitów już w urzedach będą i na tej zasadzie na podstawie PESELU wypełniają.

No fakt, jak ktoś czuje naprawdę wstręt do pitów, to dużo daje, ale mię wystarczy normalna elektroniczna deklaracja- szybko sprawnie i mało skomplikowanie.
21 lutego 2016 20:58
nutka43

Mój syn pracował 6 m-cy w Niemczech i otrzymał od pracodawcy z Niemiec PIT-gdzie może go rozliczyć? wiem,że w Polsce jest taka możliwość tylko jak i gdzie to zrobić? Może któras z opiekunek miała z tym tematem doczynienia.Jestem z dolnosląskiego-może ktos ma jakies godne polecenia biuro? Z góry dziękuję ;)

Pracowałam też za granicą i w Polsce jednocześnie.....niestety nie mogłam tego pitu sama rozliczyć......każde legalnie działające biuro rachunkowe, podatkowe ci rozliczy i przynajmiej będziesz mieć pewność...co roku w tym wzgledzie zmieniają się przepisy, a oni za to będą odpowiadać.......
Pierwszy raz skorzystałam z tego rozliczenia....choć w Polsce wcześniej rozliczałam nie swoje działalności gospodarcze i prowadziłam księgi przychodów i rozchodów....
21 lutego 2016 20:58 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Wszystko wypełnione? Wystarczy wpisać Pesel...to chyba niemożliwe,ja znam Pesel mojego ex,wpisałabym i dowuedzialabym sie jakie ma przychody itd.,ujjj tego to on by nie chciał:-)

Kurcze próbuj, może jest jakas luka w systemie informatycznym :) Próbuj, póki nie poprawili :)
21 lutego 2016 21:04
tina 100%

No, a jak kurcze, przecież dane z pit 11 np. musze podac.
Podałas linka do e- deklaracji na tej stronie, weszłam i normalnie zainstalowałam program.
Chyba ,że chodzi Tobie o konto podatnika, ale to trzeba profil zaufany otworzyć i latać po autoryzację do urzędu.

Chyba ,że jest tak,ze po wpisaniu danych z pit 11, jakoś to się wszystko samo na swoim miejscu ustawia- tzn admnistracja ustawia.
Jest trzecia możlwość, że faktycznie pod koniec lutego, dane z pitów już w urzedach będą i na tej zasadzie na podstawie PESELU wypełniają.

No fakt, jak ktoś czuje naprawdę wstręt do pitów, to dużo daje, ale mię wystarczy normalna elektroniczna deklaracja- szybko sprawnie i mało skomplikowanie.

W drugim linku podałam, że dopiero na początku marca , bedzie można skorzystać z już wypełninego PITu.....przecież oni też czekają na wszystkie zakłady pracy......
Nie czuję wstrętu , ale co mam się wysilać i patrzeć w swoje papiery.....tam mam to samo przecież.
21 lutego 2016 21:10
Marta

Wszystko wypełnione? Wystarczy wpisać Pesel...to chyba niemożliwe,ja znam Pesel mojego ex,wpisałabym i dowuedzialabym sie jakie ma przychody itd.,ujjj tego to on by nie chciał:-)

i tu masz rację, pewnie będzie jeszcze potrzebny na smym początku dochód z ubiegłego roku........o ile sobie przypominam......sory.....dobrze,że o tym napisałaś.......
Wiadome jest, że trzeba poczekać do marca, a system sam poprowadzi........