Zakres obowiązków opiekuna osoby starszej

21 marca 2018 06:09 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Nie mamy w umowie np. tego odśnieżania. Tutaj jest taki kawałek parometrowy i co, ma iść to schorowana podopieczna robić? Po szpitalu? Jesteśmy we dwie. Akurat przedwczoraj spadł śnieg. Okazało się, że sąsiedzi odgarnęli. Pewnie robili to stale- wiedząc, że to samotna starsza pani. Ale w następną zimę, kiedy dotrze do nich, że jest opiekunka, która dostaje pieniądze (nie wierzę, by wnikali za co) zapewne przestaną to robić. I ktoś to będzie musiał odśnieżać, samo nie zniknie.
Co do paznokci u nóg- wczoraj babcia oznajmiła, że na kwiecień ma zamówione obcinanie. To mam z głowy. Ale co do ogródka jeszcze nie wiem, bo zimno. Jest malutki. W rozmowach z firmami, jak szukałam pracy padało pytanie, czy drobne prace w ogrodzie wchodzą w grę. Nie we wszystkich temat był podjęty. I nie pamiętam, czy akurat w tej, z którą mam umowę. Odpowiadałam, że tak, ale drobne. Bo czemu nie, ogród mam i lubię. I potem bedzie miał ktoś do mnie pretensje o prace w ogrodzie? Przecież miło będzie posiedzieć na ławeczce przy zielonym trawniku i kwitnących kwiatach? Nie wiem, czy miewa ogrodnika do takiego małego ogródka, nie sądzę.

Przecież nie mozna wszystkich czynności jakie wykonujemy przy podopiecznym czy w jego otoczeniu wyszczególnić. Dużo zalezy od tego gdzie trafimy, z kim wspólpracujemy . Mamy wyczucie , rozsądek i poczucie obowiązku, jeśli tego sie trzymamy to wiemy co mamy robić . Opiekunka, ktora jest przede mną niech sie martwi o siebie, ja też martwię sie o siebie na szteli . Tak jest najlepiej .
21 marca 2018 07:59 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Przecież nie mozna wszystkich czynności jakie wykonujemy przy podopiecznym czy w jego otoczeniu wyszczególnić. Dużo zalezy od tego gdzie trafimy, z kim wspólpracujemy . Mamy wyczucie , rozsądek i poczucie obowiązku, jeśli tego sie trzymamy to wiemy co mamy robić . Opiekunka, ktora jest przede mną niech sie martwi o siebie, ja też martwię sie o siebie na szteli . Tak jest najlepiej .

Mozna a nawet powinno sie, ewentualnie wykluczyc np mycie okien
21 marca 2018 09:21 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Mozna a nawet powinno sie, ewentualnie wykluczyc np mycie okien:chaplin:

Można wykluczyć wiele czynnosci . Siedzieć i podziwiać widoki za oknem . Napisałam, że mamy osobiste podejście do obowiązków tych zapisanych i tych niezapisanych .Najważniejsze, żeby pisac prawdę na forum, to każdej z nas sie przyda . 
21 marca 2018 09:38 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Mozna a nawet powinno sie, ewentualnie wykluczyc np mycie okien:chaplin:

O tych oknach wielokrotnie pisano, o co w tym chodzi? Rozumiem, że nie nalezy ganiać po całym domu i je myć. Ale w pomieszczeniu, gdzie stale przebywamy z Pdp.? Gdzieś była dyskusja o tym, że świat przez nie musi być widoczny i myje się dokąd sięga się z podłogi? Skąd to się wzięło? Przeczytałam swoją umowę przed podpisaniem, regulaminy i nic na ten temat nie widziałam.

Zobacz tutaj, https://www.opiekunki24.pl/artykul/146/czego-jako-opiekunka-robic-nie-musze--jak-odmowic--by-nie-urazic-rodziny-

21 marca 2018 10:25 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Trafiamy do prywatnych domów, pracujemy z ludźmi. Jak nabardziej rozeznanie i wyczucie jest potrzebne , bo tu nie jest tak łatwo ustawić wszystkiego od-do.
21 marca 2018 10:53
Werska

O tych oknach wielokrotnie pisano, o co w tym chodzi? Rozumiem, że nie nalezy ganiać po całym domu i je myć. Ale w pomieszczeniu, gdzie stale przebywamy z Pdp.? Gdzieś była dyskusja o tym, że świat przez nie musi być widoczny:-) i myje się dokąd sięga się z podłogi? Skąd to się wzięło? Przeczytałam swoją umowę przed podpisaniem, regulaminy i nic na ten temat nie widziałam.

Zobacz tutaj, https://www.opiekunki24.pl/artykul/146/czego-jako-opiekunka-robic-nie-musze--jak-odmowic--by-nie-urazic-rodziny-

Masz czas na mycie okien ? Niemcy często zatrudniają sprzątaczki . Okno w kuchni możesz przetrzeć ale nie musisz , za mycie powinnaś dostać dodatkowe pieniądze . Druga sprawa to twoje bezpieczeństwo , zlecisz z krzesła i co ?
21 marca 2018 10:59 / 3 osobom podoba się ten post
Babeczka

Masz czas na mycie okien ?:-) Niemcy często zatrudniają sprzątaczki . Okno w kuchni możesz przetrzeć ale nie musisz , za mycie powinnaś dostać dodatkowe pieniądze . Druga sprawa to twoje bezpieczeństwo , zlecisz z krzesła i co ?

A mnie sie babcia zapytala czy lubie myc okna? Powiedzialam, ze jak musze to lubie. I skonczyla sie rozmowa na ten temat. ;
Mieszkanie jest nie duze moge umyc ale tylko za extra kase!
Ale narazie sie nie wyrywam. 
21 marca 2018 11:16
Dusia1978

A mnie sie babcia zapytala czy lubie myc okna? Powiedzialam, ze jak musze to lubie. I skonczyla sie rozmowa na ten temat. ;:klotnia:
Mieszkanie jest nie duze moge umyc ale tylko za extra kase!:zaskoczenie1:

Dobre podejście . Opiekunka powinna , zgodnie z celem pracy zajmować się podopiecznym . Nie daj sobie wejść na głowę .
21 marca 2018 11:16 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

A mnie sie babcia zapytala czy lubie myc okna? Powiedzialam, ze jak musze to lubie. I skonczyla sie rozmowa na ten temat. ;:klotnia:
Mieszkanie jest nie duze moge umyc ale tylko za extra kase!:zaskoczenie1:

Zreszta nie ma co kogo zalowac. Oni maja duzo kasy, ze stac ich na sprzataczki. A to co my dostajemy to sa niekiedy smieszne kwoty. 
21 marca 2018 11:18 / 2 osobom podoba się ten post
Babeczka

Dobre podejście . Opiekunka powinna , zgodnie z celem pracy zajmować się podopiecznym . Nie daj sobie wejść na głowę .

Maja duzo kasy niech placa EXTRA. Nie ma co kogo zalowac. Jak to mowia "Kto kogo zaluje, niech go w (usunięte)". 

21 marca 2018 13:25 / 1 osobie podoba się ten post
Babeczka

Masz czas na mycie okien ?:-) Niemcy często zatrudniają sprzątaczki . Okno w kuchni możesz przetrzeć ale nie musisz , za mycie powinnaś dostać dodatkowe pieniądze . Druga sprawa to twoje bezpieczeństwo , zlecisz z krzesła i co ?

Akurat czasu to mam bardzo dużo. Nie wyrywam się, ale pewnie temat bedzie podjęty kiedyś. A dziś tak dookoła była rozmowa o ogrodzie- wyszło od gotowania- na jej pytanie odpowiedziałam, zgodnie z prawdą, że od męża się uczyłam (dobrze gotuje), przetwory robimy po połowie- on te na ostro, ja na słodko. A w ogrodzie to on  z synami pracuje- co jest prawdą od paru lat, jak chłopaki podrośli na tyle, żeby kopać, pielić itd. to już tego nie robię. Przeważnie tylko plony zbieram. I coś wspominała, że siostrzenica jej w ogrodzie pomaga. To zobaczę, co dalej będzie o tym mówić.
21 marca 2018 13:26 / 4 osobom podoba się ten post
I te dyskusje tutaj bardzo mi pomagają w ogarnięciu tego wszystkiego- chodzi nie tylko o ogród czy okna, ale od pierwszego wyjazdu w listopadzie to forum mi dużo dało.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.