Wyłowione z sieci 3

07 października 2015 09:07 / 2 osobom podoba się ten post

Dzisiaj mi w oko wpadł artykuł. Wynika z niego że miałabym zarabiać jako oddelegowana do kraju docelowego tyle samo co w moim kraju?Parodia!!! Co jeszcze ta Unia nie wymyśli?????? http://tvn24bis.pl/prawo,82/rowna-placa-za-taka-sama-prace-ke-chce-wprowadzic-w-taka-zasade,583448.html


 

07 października 2015 09:21 / 1 osobie podoba się ten post
Nie coś odwrotnego zupełnie, pracownik oddelegowany powinien tyle samo zarabiać co rodzimy pracownik. Czyli jako opiekunka w de też placę opiekunki a w De
07 października 2015 09:23
dorotee

Nie coś odwrotnego zupełnie, pracownik oddelegowany powinien tyle samo zarabiać co rodzimy pracownik. Czyli jako opiekunka w de też placę opiekunki a w De

Przeczytaj ten artykuł dokładnie, ja tak jak Ty sądziłam wcześniej?
07 października 2015 09:28
Tak jak napisała dorotee. Podobna sytuacja już miała miejsce z kierowcami sam. ciężarowych (TIRów)
07 października 2015 09:37
piotrpan

Tak jak napisała dorotee. Podobna sytuacja już miała miejsce z kierowcami sam. ciężarowych (TIRów)

No chyba jednak się machłam w tym czytaniu. Tak to jest bez kofeiny z rana  Ale tak czy siak my bedziemy dobrze zarabiać czy to w polskiej czy w niemieckiej firmie 
07 października 2015 09:44 / 2 osobom podoba się ten post
Jeśli dojdzie kiedyś do tego ,że opiekunki z innych krajów zaczęłyby zarabiać tak samo jak opiekunki np.niemieckie to niestety przestaniemy się w tych krajach opłacać....Tak ja to widzę.
07 października 2015 10:12 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Jeśli dojdzie kiedyś do tego ,że opiekunki z innych krajów zaczęłyby zarabiać tak samo jak opiekunki np.niemieckie to niestety przestaniemy się w tych krajach opłacać....Tak ja to widzę.

1. Zgadzam się całkowicie z tym co napisałać.2. Delegowanie pracowników dotyczy pracowników- soby pozostające w stosunku pracy (kodeks pracy) , no mnie raczej nie tyka ponieważ mam umowę zlecenie. 3. Umowa zlecenie/kontrakt w pewnym sensie jest już dobrze dopasowana pod dziwaczne przepisy- czyli mam minimalną płacę niemiecką na niej, gdyż pracuję dziennie 6h i mam składki odprowadzane od min 8,5e/h, więc kto się przyczepi. Nie będę tu umieszczała śmiesznych przykadów , które są poplątaniem niby umów zlecenia z umową o pracę, kiedy to agencja świetnie niby się zabezpiecza , spełniając przy tym wymogi niemieckie. http://www.e-podatnik.pl/artykul/doradca_podatnika/9233/Delegowanie_pracownikow_za_granice_w_ramach_swiadczenia_uslug.html
 
07 października 2015 10:50 / 3 osobom podoba się ten post
Nie ma się co oszukiwać. Jesteśmy rezerwuarem taniej siły roboczej dla Unii. Ktoś wcześniej to dobrze przemyślał. Ale czas swoje robi i w naszej branży, wszystko jedno czy będziemy tanie czy drogie, będzie ogromne zapotrzebowanie na opiekę. Unia się starzeje w błyskawicznym tempie. Nie sądzę aby w DE zaczęto w równie błyskawicznym tempie stawiać domy opieki. Myślę ze w tym przypadku chodzi o coś innego. Unia musi się przeobrazić bo w takiej formie chyba długo nie przetrwa.
A może Niemcy wzbogaceni demograficznie o uchodźców zepchną nas na boczny tor ??? Hehehe nie martwcie sie dziewczyny na zapas. A w razie gdyby faktycznie miały podskoczyć nasze zarobki to już nasze agencje będą wiedziały co z tym fantem zrobić
07 października 2015 11:22 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Jeśli dojdzie kiedyś do tego ,że opiekunki z innych krajów zaczęłyby zarabiać tak samo jak opiekunki np.niemieckie to niestety przestaniemy się w tych krajach opłacać....Tak ja to widzę.

No tak, przestaniemy się niby opłacać, ale czy będzie wystarczająco dużo chętnych Niemek, które poświęcą swoje życie prywatne, żeby 24h przebywać w domu seniorów? Jakoś tego nie widzę:)
07 października 2015 12:18 / 2 osobom podoba się ten post
Może zastąpią nas jakieś opiekunki spoza unii,z trzeciego świata.Pożyjemy,zobaczymy.
O ile tego dożyjemy;)
07 października 2015 14:36 / 8 osobom podoba się ten post
Nie sądzę żeby trzeci świat się w opiece sprawdził bo ....... nam pokazują gdzie się pralkę włącza albo jak się wodę do żelazka wlewa a kobietom z trzeciego świata musiałyby tłumaczyć co to jest światło, parkiet, widelec, papier toaletowy ..... itd. No nie wiem czy niemieckie babcie by to wytrzymały Bo pewnie myślą, że trzeci świat jeszcze na drzewach siedzi.
20 grudnia 2015 05:22 / 2 osobom podoba się ten post
20 grudnia 2015 17:28
http://wyborcza.pl/magazyn/1,149726,19367450,7-dni-na-tasmie-w-amazonie.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza&disableRedirects=true
20 grudnia 2015 18:36
mleczko1

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Emerytury-2016-dodatki-do-emerytur-wysokosc-emerytur.-Co-sie-zmieni-00016040 chyba warto przeczytać jest sporo osob pobierającycch swiadczenia w kraju.

Dodatki jednorazowe są mydleniem oczu i niech się wypchają.........zabierają stałą rewaulizację która była do tej pory........przecież dla emerytów i rencistów potrzebny jest stała podwyżka ...nawet te 30....50....zł co miesiąc i podstawa większa....w następnym roku....