Wypieki #2

27 kwietnia 2016 20:00 / 1 osobie podoba się ten post
mleczkovoll40

Miejsca masz dosc dziel sie i ciel sie :-) powodzenia

Żebyś tego w czarną godzinę nie wypowiedziała...
27 kwietnia 2016 20:01 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Żebyś tego w czarną godzinę nie wypowiedziała...

Najwyżej, jedna czarna owca więcej
27 kwietnia 2016 20:14 / 3 osobom podoba się ten post
mleczkovoll40

Najwyżej, jedna czarna owca więcej :-)

Wiec bedzie jagnie pieczone. W ciescie. Dobrze doprawione majerankiem, podobno super przeciw wzdeciom. :))
27 kwietnia 2016 20:16 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Wiec bedzie jagnie pieczone. W ciescie. Dobrze doprawione majerankiem, podobno super przeciw wzdeciom. :))

Po jednej stronie Odry mile widziane i takie swojskie . :))
30 kwietnia 2016 05:41 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj wieczorem ukręciłam ciasto. Dzisiaj sprobowałam  jest pyszne . Nie jest trudne w przygotowaniu , uda się nawet , jesli nie mamy wielkiego doswiadczenia w pieczeniu. Tak jak ja. Mamy swoje ulubione ciast i te piekę chociaż jadam niewiele.

Skladniki na ciasto:
600 g mąki tortowej
1/2 szklanki cukru
1    cukier waniliowy
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczka sody
 3  łyzki miodu
150-200 g margaryny
3 łyzki gęstej smietany

Przygotowanie:
Wszystkie skladniki razem zagniesc , podzielic na 3 czesci, kazda z osobna upiec na złoty kolor w tem 180-200 st.C ( trzeba podgladać) ostudzić.

Składniki na mase serowa:
1 kg sera  (zmielić jestem w domu robiłam z naszego pysznego sera )
1 szklanka cukru
2 jajka
1 kostka masła
1 cukier waniliowy.

Przygotowanie:
Wszystkie skladniki zmiksowac w garnku, gotować na małym ogniu ciągle mieszając, doprowadzic do wrzenia. Dodać 1 budyn i dużą łyzkę mąki ziemniaczanej( rozpuszczone  w 1/2 szklanki mleka) do gorącej masy serowej. Gorąca masą serową przełozyć placki , ostudzić

Masa migdalowa:
200 g margaryny
100 g płatków migdałowych
1/2 szklanki cukru
2-3 łyzki miodu

Przygotowanie:
Margaryne rospuscic , dodac migdały i cukier i smazyć na wolnym ogniu , cały czas mieszajac , do uzyskania jednolitej masy
 Dodac 2-3 łyzki miodu , szybko wymieszać i wyłożyć na wierzch ciasta.
01 maja 2016 14:44
Dziewczyny, poszukuję przepisu na ciasto łączące ser z jabłkami :). Nie chcę typowego sernika z jabłkami (ciasto, jabłka, ser na górze albo ciasto, ser, jałka), a coś bardziej pomieszanego, najchętniej, żeby jabłka były w serze i żeby się udało ;).
07 maja 2016 16:59
salazar

Dziewczyny, poszukuję przepisu na ciasto łączące ser z jabłkami :). Nie chcę typowego sernika z jabłkami (ciasto, jabłka, ser na górze albo ciasto, ser, jałka), a coś bardziej pomieszanego, najchętniej, żeby jabłka były w serze i żeby się udało ;).

Poproszę na ciasto z rabarbarem przepis Taki z tych dla laików
07 maja 2016 17:04 / 1 osobie podoba się ten post
andaluzja55

Poproszę na ciasto z rabarbarem przepis Taki z tych dla laików

3,29€ w Edece.Nie kojarze gramatury.To dla laikow...Smacznie wygladalo.
11 maja 2016 23:08 / 1 osobie podoba się ten post
Jabłecznik:

- 2,5 szkl. mąki
- 2 jajka
- 200gr.zminego masła
-1/2 szkl.cukru
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Wszystko zagniatasz dzielisz na pół .Jedną częśc do lodówki drugą do zamrażalnika
  Mozesz użyć różnych owoców jakie masz pod ręka.
Jeżeli masz jabłka to ścierasz na tarce, przesmażasz z cukrem i cynamonem/do smaku/Ja ostatnio piekła, z brzoskwiniami z puszki/ pokrojone odsączone/

Blachę wykładasz papierem i ciastem z lodówki wylepiasz bo ciężko rozwałkować, nakłuj widelcem i podpiecz 10min. w tem 170st. po wyjęciu posyp 2 łyżkami bułki tartej/ jak nie masz też nic, / wtedy owoce nie przesiąkno na dół, wyłoż owoce i ciasto z zarażalki zetrzyj na tarce na wierzch. pieczesz 45 min. w 170st,
Smacznego:) zawsze wychodzi prawda że łatwe:)
Upiekłabym Ci ale jak podrzucić
11 maja 2016 23:41
I już się smieję:) pokrój je nożem i rękoma ładnie połączysz:) dobijaj się z pytaniami
11 maja 2016 23:43
michasia

I już się smieję:) pokrój je nożem i rękoma ładnie połączysz:) dobijaj się z pytaniami :yeah::pisanie na forum:

Andrea nie w temacie , Ty w dobrych kontaktach z Modim, nie wiesz czy nie da się nic z wstawieniem zdjeć na starych metodach
11 maja 2016 23:45
Kolekcjonuję proste przepisy i według mnie to jest najprostsze ciasto z jabłkami http://durszlak.pl/przepis/placek-amerykanski-737e933e-d91b-4047-a0da-51aee315746e?c=tag&t=placek-amerykanski
11 maja 2016 23:59 / 1 osobie podoba się ten post
180 * bez wiatraka. Jak się nie ma, to można pominąć rodzynki, wrzucić wszystko inne, np, pociętą czekoladę, albo zgoła nic. Surowe ciasto jest gęste i wygląda dziwnie, ale wyrasta i jest naprawdę dobre.
12 maja 2016 00:02 / 1 osobie podoba się ten post
Dzięki spróbuję. Do nagrzanego piekarnika/ nie napisałam / ja piekę na termobiegu, jak nie masz to też upieczesz
12 maja 2016 07:52 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Andrea nie w temacie , Ty w dobrych kontaktach z Modim, nie wiesz czy nie da się nic z wstawieniem zdjeć na starych metodach:brak wiary:

Ja na pewno nie będę wstawiać zdjęć poprzez jakieś linki z obcych stron.Strajk!!! Kto się przyłącza?
A co do wypieków,może zna ktos przepis na ciasto w którym można wykorzystać banany ( bez aluzji).