Przewozy - opiekunka Ci doradzi

26 września 2016 16:37
Szukam busa do Gdyni piatek sobota zHelmstedt 38350
06 października 2016 21:09
Witam,Mam pytanie do osób doświadczonych w temacie transportu. Często w ogłoszeniu jest jak w tytule, ale wchodząc na stronę danej firmy widzę trasy, miasta (zazwyczaj te duże). Czy faktycznie odbierają osobę spod adresu i zawożą pod wskazany adres? Czy Ktoś zna firmę/przewożnika, Który z woj. małopolskiego jeździ w okolice Koblencji, Bonn, ale może "zahaczyć" o mniejszą miejscowość?Podobne pytanie ws Bla bla car - widziałam, że oferty cenowo całkiem zachęcające, ale czy zdarzyło się Wam korzystać z Ich usług i kierowca na Waszą prośbę podjechał do innego, mniejszego miasteczka? Czy działają na zasadzie "od - do"?Skoro już założyłam temat - w Niemczech między miastami lepiej (tzn. szybciej, łatwiej, taniej) jest przemieszczać się pociągami czy autobusami?Pytania laika - z góry dziękuję za info i pomoc :)
06 października 2016 21:22
Zaprawdę-busy wożą ludzi od drzwi do drzi-Jesli znajdziesz firmę,która obsługuje rejon twojego wyjazdu i miejsca docelowego-zawiozą cie tam bez problemu.
Ostatnio widziałam reklamę firmy obsługującej woj.małopolskie--v.p martour-jesli dobrze zapamiętałam-wpisz w wyszukiwarke.
Pociagi w De sa drogie-chyba że trafisz na promocje.
tanie za to sa autobusy FlixBus-ale one nie są od drzwi do drzwi i nie wszędzie dojedziesz-trzeba w internecie sprawdzić.
06 października 2016 21:27
W De na dalsze odległości faktycznie najtańszy jest FlixBus, jednak jeździ on tak, jak nasze Sindbady, Polskie Busy tzn- większe miasta, główne przystanki.
Dalej trzeba podjechac komunikacja miejską czy pociągiem- to czasem drożej wyjdzie niż dużym busem przejechać przez pół Niemiec.

Busiki jeżdżą faktycznie od drzwi do drzwi, zajeżdzają konkretnie pod adres nawet w małych miejscowościach, czy wsiach.
06 października 2016 21:29
Konkretnego busika poszukaj tutaj:

http://przejazdy.info/
06 października 2016 21:55
Nie wiem, o jaką "mniejszą miejscowść" Ci chodzi, długo jeździłam z tą firmą, znalazłam trasę, na której jest Koblencja:

http://www.trans-expres.com.pl/dokumenty/rozklad/rozklad.php

Nie są najtańsi, ale pewni i przejazdy są bezpieczne (mają biura/mieszkania we wszystkich docelowych miastach De). 

Teraz jeżdżę Blabla, jest różnie, jedni podwożą, inni nie, jeszcze inni podwożą za dodatkową kasę (w Transexpresie też musisz się z tym liczyć). Generalnie: w trakcie rozmowy zawsze trzeba od razu pytać o "podwózkę". Czy to możliwe i ewentualnie za ile.
Osobiście odradzam jeżdżenie "od drzwi do drzwi", bo trwa to wieczność, jest niebezpieczne, kierowcy zmęczeni i niewyspani, a po tym, co zdarzyło się ostatnio Jolkowi, to w ogóle wg mnie nie warto sobie głowy zawracać. "Wystawiła" ją "sprawdzona" firma, której na fb pochwały wcześniej pisała, masakra :(.
07 października 2016 12:17 / 1 osobie podoba się ten post
BARDZO dziękuję Wam dziewczyny za informacje i podpowiedzi :)
To bardzo budujące, że jest portal na którym kobiety sobie pomagają, doradzają, wymieniają doświadczeniami, a nie rzucają jadem ;) 
No.. może czasem rzucają, ale bez zagryzania się ;D
Jeszcze raz dzięki! Pozdrawiam.
19 października 2016 09:10
Cześć moje kochane Ślązaczki Czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną własnym tyłkiem busiarnię, bo czeka mnie podróż Sindbadem i jestem załamana Może coś innego się znajdzie.
19 października 2016 09:15 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Cześć moje kochane Ślązaczki :-) Czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną własnym tyłkiem busiarnię, bo czeka mnie podróż Sindbadem i jestem załamana :lol1: Może coś innego się znajdzie.

Myszko,

ja już od dłuższego czasu jeżdzę http://www.luxada.pl/  

Bardzo jestem zadowolona, pisałam już na forum.
Nie wiem tylko, czy będzie Ci pasować "rejonowo" w De. 
19 października 2016 09:19
basiaim

Myszko,

ja już od dłuższego czasu jeżdzę http://www.luxada.pl/  

Bardzo jestem zadowolona, pisałam już na forum.
Nie wiem tylko, czy będzie Ci pasować "rejonowo" w De. 

Dzięki Basieńko za odzew, dzwoniłam i rejonowo nie pasuje. Niestety  
19 października 2016 09:21 / 1 osobie podoba się ten post
Firma Arnold z Opola,jeździłam z nimi.
609 607 608
19 października 2016 10:26
Andrea łap wątek !
19 października 2016 10:30
Może Elfinka pomoże ?
19 października 2016 10:38 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Cześć moje kochane Ślązaczki :-) Czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną własnym tyłkiem busiarnię, bo czeka mnie podróż Sindbadem i jestem załamana :lol1: Może coś innego się znajdzie.

Myszko w topiku przewozy podalam Ci namiary na firmę z którą ja jeździłam, więcej nie znam:)