Okszka c.d.n.

27 czerwca 2016 21:16 / 1 osobie podoba się ten post
Okszka,wiele firm robi kursy niemieckiego dla opiekunek.Absolutnie nie jedź na czarno,nawet jesli zarobek wiekszy,bo gdyby cos sie stalo to jak sobie poradzisz ze slabiutkim jezykiem?Lepiej za mniej zarobku,ale bezpieczniej i legalnie.Tylko mniej tę świadomośc:wiekszośc firm daje umowy-zlecenia a nie umowy o prace!
27 czerwca 2016 21:25
MartaP

Finanowo wyglada to u Ciebie tak: Dzisiaj:18000 zl/rocznie(zostaje po oplatach etc:4800zl/rocznie). Na opiece (przy szteli za 1000euro,i systemie 2/2,czyli 6miesiecy w roku na szteli): 24000zl/rocznie, czyli miesiecznie zamiast 400zl zostaje Ci 900zl.

No. A nie trzeba pracować w systemie 2/2, można więcej. 
27 czerwca 2016 21:28 / 9 osobom podoba się ten post
okszka

Jeśli już zacznę jeździć to raczej trochę więcej(niż 2/2 systemem) mam zamiar posiedzieć, ale już i tak wolę 900 zł miesięcznie niż to co teraz mam.

Będąc w Niemczech nie musisz też nic wydawać na utrzymanie i jedzenie. Wiadomo, że jakieś rachunki w Polsce trzeba opłacać, nawet jak Ciebie nie ma, ale będą już to niższe opłaty. Patrząc pod względem finansowym to się opłaca. Są też inne zalety - poznasz życie w obcym kraju, może zwiedzisz jakieś fajne miejsca, poznasz nowych ludzi (inne opiekunki na przykład), języka się nauczysz. 
27 czerwca 2016 21:29 / 7 osobom podoba się ten post
Kursy niemickiego mozna znaleźć darmowe w sowim miescie ,a te z firm to najczesciej niby darmo a potem z nimi trzeba umowę podpisac na rok np za 800euro np....nie nie ,szukaj inaczej.Kup sobie Blondynka na jezykach-Pawlikowskiej,z płytą,oglądaj niemeickie bajki w TV -OSŁUCHASZ SIE PROSTEGO JĘZYKA
27 czerwca 2016 21:30 / 1 osobie podoba się ten post
Literówek nawaliłam z trej szybkosści jak nie ja ,hi hi hi.Spadam do siostrzyczek:0Narki:)
27 czerwca 2016 21:48 / 6 osobom podoba się ten post
Do MartaP
Już się naczytałam na forach jak to jest na czarno, tak że nawet nie brałam tego pod uwagę tylko legalnie. Mniej ale bezpieczniej.
Jeszcze raz wielkie dzięki, nawet nie spodziewałam się tylu odpowiedzi.
27 czerwca 2016 22:09 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Kursy niemickiego mozna znaleźć darmowe w sowim miescie ,a te z firm to najczesciej niby darmo a potem z nimi trzeba umowę podpisac na rok np za 800euro np....nie nie ,szukaj inaczej.Kup sobie Blondynka na jezykach-Pawlikowskiej,z płytą,oglądaj niemeickie bajki w TV -OSŁUCHASZ SIE PROSTEGO JĘZYKA

Cytuje post Kasi ,ale chce podpowiedziec naszej wydaje mi sie przyszlej kolezanki w naszej doli i niedoli jako opiekunowie. Ja uczylam sie na - szlifuj swoj niemiecki- gramatyki a slowka na - quizlet i fiszki.pl. Chociaz kieys w Lo liznelam troche niemieckiego, to przez ponad 30 lata zapomniaam wszystko. Teraz , kiedy sie ucze, przypominaja mi sie lekcje ze szkoly i przeklinana wtedy belferka, ktora swiergolila tylko po niemiecku. Najwazniejsza systematycznosc, bez tego wszystko co sie wepchnelo do glowy, ucieknie w zapomnienie po krotkim czasie. No i jeszcze -Busuu- ale tam teraz bez oplaty niewiele mozna sie nauczyc. Podsumowujac, dla chcacego zawsze sie rada i wyjscie znajdzie a najlepsza szkola, jest szkola przezycia:) czym sie dluzej nasza Okszka bedzie zastanawiac, stawiac za i przeciw, tym wiecej leku i niepewnosci nabierze i zostanie w PL za 1500 zl. ruszaj dziewczyno glowa( do nauki choc podstaw jezyka) i tyleczkiem( w celu pozalatwiania koncowych spraw w Pl itp) i przyjezdzaj do nas:)
27 czerwca 2016 22:13 / 3 osobom podoba się ten post
Do nauki języka i to w taki czynny sposób-stare , ale jare : https://www.busuu.com/start/pl/
27 czerwca 2016 22:18 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Do nauki języka i to w taki czynny sposób-stare , ale jare : https://www.busuu.com/start/pl/

no Tina, tam sie nie tylko jezyka mozna nauczyc
27 czerwca 2016 22:21 / 9 osobom podoba się ten post
Z tym niemiecki, to już w necie dużo znalazłam i nawet za parę groszy opłaciłam taki kurs, gdzie jest prosto i czytelnie. Leni, czytając wasze posty raczej nabieram coraz większego przekonania, że wkrótce do Was dołączę
27 czerwca 2016 22:29 / 1 osobie podoba się ten post
okszka

Z tym niemiecki, to już w necie dużo znalazłam i nawet za parę groszy opłaciłam taki kurs, gdzie jest prosto i czytelnie. Leni, czytając wasze posty raczej nabieram coraz większego przekonania, że wkrótce do Was dołączę :-)

wiesz, n aTwoim miejscu nawet bym sie dlugo nie zastanawiala. zobacz, nie masz zadnych zobowiazan rodzinnych, jestes wlasciewie sama. Nie czekaj z decyzja, bo czas szybko leci i mozesz stracic szanse na lepsze , choc nielatwe zycie. Roznie jest na sztelach, zalezy na jakich ludzi sie trafi , ale my mamy swoje priorytety i tego sie trzymamy.
27 czerwca 2016 22:39 / 6 osobom podoba się ten post
okszka

Z tym niemiecki, to już w necie dużo znalazłam i nawet za parę groszy opłaciłam taki kurs, gdzie jest prosto i czytelnie. Leni, czytając wasze posty raczej nabieram coraz większego przekonania, że wkrótce do Was dołączę :-)

Ja to Ci powiem tak:na pomysł Opiekunkowa wpadłam ponad 6 lat temu i bardzo żałuję,że nie wcześniej:):):):)Wcześniej nie miałam jakby silnej potrzeby ,ale też mogłam pizdnąć szpital jak dzieci mi podrosły i jeździć,ale jakos takoś ... a jak przywiozłam pierwsze euraski to mi się "światopogląd " zmienił błyskawicznie:)Dzis,nawet jakbysmy nie mieli domu i kredytu/dziewczyny znają historię:)/, to nie wyobrażam sobie pracowac w PL.Nie szastamy kasą,wręcz na odwrót ,ale jak idę na zakupy to mam tę cudowną świadomość ,że nie muszę każdego produktu oglądac i szukac najtańszego jak kiedyś ,dawno temu.Nie mam długów i zawsze sa w domu jakieś pieniądze w razie W. Sama zobaczysz jak wrócisz wz wypłatą:):)Wspomnisz moje słowa.Zaczynałam w 2010 i tez miaąłm wtedy 48lat:):):)Hi hi hi
27 czerwca 2016 22:44 / 2 osobom podoba się ten post
leni

no Tina, tam sie nie tylko jezyka mozna nauczyc:-)

Mój starszy syn podobnie twierdził- on się angielskiego tam uczył, no ale pomijając tego typu dodatkowe atrakcje, to forma ciekawa.
27 czerwca 2016 22:46
okszka

Do MartaP
Już się naczytałam na forach jak to jest na czarno, tak że nawet nie brałam tego pod uwagę tylko legalnie. Mniej ale bezpieczniej.
Jeszcze raz wielkie dzięki, nawet nie spodziewałam się tylu odpowiedzi.

Poczytaj na orum dział OPINIE O FIRMACH:) Idealnych nie ma ,ale są całkiem znośne.Najwazniejsze wypłata na czas,ubezpieczenie,przejrzysta umowa,mozliwośc rozmowy ze zmienniczka ,która jest na miejscu.I jeszcze pare rzeczy,które doczytasz w tym dziale:)
27 czerwca 2016 22:58 / 1 osobie podoba się ten post
okszka

Jak już trochę liżniesz języka ,to mając podstawy aplikuj do kilku firm.Może na początek niższa stawka będzie,ale już ten pierwszy raz będzie.Przed Bożym Narodzeniem firmy biorą jak leci,z łapanki się to najlepszy czas na zgłoszenie się w kilku firmach.
Odwaigi i do dzieła.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.