23 marca 2018 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
Moja odpowiedź znikła- komputer się zaciął. To dopiero początek mojej współpracy z tą firmą, ale odniosłam dobre wrażenie- oprócz jednego- nie poinformowano mnie, że w momencie mego przyjazdu Pdp będzie w szpitalu i miała z niego wyjść dzień- dwa później. Wyszła po dziesięciu i to było trochę stresujące. Dzwoniono do mnie, dopytywano. Koordynatorka na miejscu pytała o moje potrzeby i było to poruszone z rodziną. Co do reszty to się okaże. Ale teraz jestem zadowolona.
23 kwietnia 2018 15:05 / 1 osobie podoba się ten post
Niech każdy robi jak uważa,ja osobiście nie polecam CarringPersonel . Nie zapłacili mi za moją pracę.Są winni. Od początku ukrywali prawdę o Podopiecznej,Jej agresji.Wiedzieli ile problemów było przez nią. Teraz starają się inne opiekunki ugłaskać np.imieninowymi czy urodzinowymi życzeniami. Żałosny trik byle tylko zyskać klientów i utrzymać się na rynku.Próbowali się wybielić że nie zapłacili mi bo niemiecka rodzina nie zapłaciła im.Jedno nie ma z drugim nic wspólnego.To agentura/firma płaci opiekunce,bo z nią mamy podpisaną umowę. A następnie agentura /firma wstępuje na drogę prawną z rodziną celem odzyskania pieniędzy. Poza tym z moimi dwoma dziwnymi,najeżonymi do niemożliwości pokrętnymi przepisami ,umowami od Carring Personel byłam u prawnika.Wyśmiał ich .Te umowy nie mają prawie żadnej mocy prawnej ,a jeśli to niewielką. Jedna umowa przeczy drugiej.
 Obecnie jestem przez  agenturę która choć nie składa mi życzeń urodzinowo-imieninowych ,rzeczywiście dba o mnie.Mam legalną,jasną i przejrzystą umowę.Wysoką stawkę miesięczną i legalnie,w pełni opłacone stawki. Gdy są jakiekolwiek problemy obecna agentura rzeczywiście działa.Są mili i faktycznie kompetentni.
23 kwietnia 2018 16:22
Akurat w kwestii wypłat są w porządku. Właśnie złożyłam wniosek o podwyzke
23 kwietnia 2018 17:35
No nieźle ja właśnie jestem na wyjeździe z nimi pierwszy raz czekam do wypłaty. Jeżeli nie będzie to nieźle a mam pytanie bo jeszcze nie dostałam Karty A1 ile czekalyscie z tej firmy na druk
24 kwietnia 2018 06:40
We czwartek wyjeżdżam stąd a druku A1 jeszcze nie mam. W firmie powiedziano, że jakiś czas trwa jego wyrobienie. Pewnie już w domu dostanę... Z pieniędzmi nie było problemów. Wyjaśniałam jedynie wpłatę 1/3 premii za święta. Powiedziano, że resztę dostanę z kwietniową wypłatą, bo te dni były właśnie w tym miesiącu.
24 kwietnia 2018 07:11
Werska

We czwartek wyjeżdżam stąd a druku A1 jeszcze nie mam. W firmie powiedziano, że jakiś czas trwa jego wyrobienie. Pewnie już w domu dostanę... Z pieniędzmi nie było problemów. Wyjaśniałam jedynie wpłatę 1/3 premii za święta. Powiedziano, że resztę dostanę z kwietniową wypłatą, bo te dni były właśnie w tym miesiącu.

Szczerze mówiąc , ja dostałam kartę EKUZ , ale druku A1 nie? Pracuje dla nich od lipca ubrania.
24 kwietnia 2018 09:10 / 1 osobie podoba się ten post
Kilka dni temu rozmawiałam z nimi o nowym zleceniu i przy okazji zapytałam o A1. Usłyszałam, że załatwiają, ale ona nie wie, na jakim to jest etapie. A ty teraz piszesz, że od lipca nie masz....
28 maja 2018 12:40
ogrodniczka

Niech każdy robi jak uważa,ja osobiście nie polecam CarringPersonel . Nie zapłacili mi za moją pracę.Są winni. Od początku ukrywali prawdę o Podopiecznej,Jej agresji.Wiedzieli ile problemów było przez nią. Teraz starają się inne opiekunki ugłaskać np.imieninowymi czy urodzinowymi życzeniami. Żałosny trik byle tylko zyskać klientów i utrzymać się na rynku.Próbowali się wybielić że nie zapłacili mi bo niemiecka rodzina nie zapłaciła im.Jedno nie ma z drugim nic wspólnego.To agentura/firma płaci opiekunce,bo z nią mamy podpisaną umowę. A następnie agentura /firma wstępuje na drogę prawną z rodziną celem odzyskania pieniędzy. Poza tym z moimi dwoma dziwnymi,najeżonymi do niemożliwości pokrętnymi przepisami ,umowami od Carring Personel byłam u prawnika.Wyśmiał ich .Te umowy nie mają prawie żadnej mocy prawnej ,a jeśli to niewielką. Jedna umowa przeczy drugiej.
 Obecnie jestem przez  agenturę która choć nie składa mi życzeń urodzinowo-imieninowych ,rzeczywiście dba o mnie.Mam legalną,jasną i przejrzystą umowę.Wysoką stawkę miesięczną i legalnie,w pełni opłacone stawki. Gdy są jakiekolwiek problemy obecna agentura rzeczywiście działa.Są mili i faktycznie kompetentni.

tez z tego samego powodu nie przyjelam ich umowy,bo jak zobaczylym te kary w umowie i  ogolnie zawila umowe.Rozmawialam z Panem wlascicielem czy Prezesem tej firmy, to strasznie krecil i tlumaczyl sie kiedy narzucaja ci kare a kiedy nie.Po prostu opadaja rece na te wszystkie firmy i ich kary za nasza ciezka prace...
28 maja 2018 12:49
Werska

Kilka dni temu rozmawiałam z nimi o nowym zleceniu i przy okazji zapytałam o A1. Usłyszałam, że załatwiają, ale ona nie wie, na jakim to jest etapie. A ty teraz piszesz, że od lipca nie masz....

Masz już A1? Ja co prawda nie pytałam,, ale nievmam
28 maja 2018 12:59 / 3 osobom podoba się ten post
Margarette51

tez z tego samego powodu nie przyjelam ich umowy,bo jak zobaczylym te kary w umowie i  ogolnie zawila umowe.Rozmawialam z Panem wlascicielem czy Prezesem tej firmy, to strasznie krecil i tlumaczyl sie kiedy narzucaja ci kare a kiedy nie.Po prostu opadaja rece na te wszystkie firmy i ich kary za nasza ciezka prace...

Umowy tak do końca jeszcze nie przeczytałam, kara są czy nie ma jak uczciwie pracuje to sobie mogą być , brakuje zapisu  o karach dla agencji na wypadek niezgodnego stanu pdp na miejscu z opisem przed.
28 maja 2018 15:26 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Masz już A1? Ja co prawda nie pytałam,, ale nievmam:strach na wroble:

Dostałam przed wyjazdem z domu na drugie zlecenie. Tyle tro trwało- 2,5 w moim przypadku. A co do kar- wszędzie są, największe za rozmowy o pieniądzach... Ja jestem z nich zadowolona. Jak poprosiłam, żeby pieniądze przyszły wcześniej, bo byłam tylko 2 tygodnie w domu i przyszłyby tuż przed wyjazdem, to szybko były. Firma się interesuje. Nie byłam w sytuacji, kiedy coś było nie tak, nie prosiłam ich o interwencje, to nie wiem, jak w takim wypadku działają.
Prosiłam o to miejsce, gdzie teraz jestem, i szybko załatwianie spraw poszło (bo moja zmienniczka była pierwszą opiekunką tutaj i jeszcze nie było kogoś innego). Podobnie po moim trzydniowym niewypale- sprawy załatwione było szybko, jeszcze w busie sporo załatwiałam i trzy dni później pojechałam. To, że z nimi wynkało z tego, ze pierwsi mi zaoferowali pracę- nie mogłam czekać z powodu finansów. I jestem zadowolona.
28 maja 2018 15:47
Werska

Dostałam przed wyjazdem z domu na drugie zlecenie. Tyle tro trwało- 2,5 w moim przypadku. A co do kar- wszędzie są, największe za rozmowy o pieniądzach... Ja jestem z nich zadowolona. Jak poprosiłam, żeby pieniądze przyszły wcześniej, bo byłam tylko 2 tygodnie w domu i przyszłyby tuż przed wyjazdem, to szybko były. Firma się interesuje. Nie byłam w sytuacji, kiedy coś było nie tak, nie prosiłam ich o interwencje, to nie wiem, jak w takim wypadku działają.
Prosiłam o to miejsce, gdzie teraz jestem, i szybko załatwianie spraw poszło (bo moja zmienniczka była pierwszą opiekunką tutaj i jeszcze nie było kogoś innego). Podobnie po moim trzydniowym niewypale- sprawy załatwione było szybko, jeszcze w busie sporo załatwiałam i trzy dni później pojechałam. To, że z nimi wynkało z tego, ze pierwsi mi zaoferowali pracę- nie mogłam czekać z powodu finansów. I jestem zadowolona.

Zapytam więc co z moim A1? Rok już pracuje
28 maja 2018 16:32
dorotee

Zapytam więc co z moim A1? Rok już pracuje

O, to długo nie ma??? Albo u nich leży? Ja zapytałam, może to rzeczywiście przyspieszy. Dostałam razem EKUZ i A1, mam tu ze sobą.
Ja może jestem przeczulona, ale wśród moich znajomych były przypadki, że pomoc była potrzebna (kamień w nerce- miała atak, a druga zakrzepica- ciężka sytuacja była) i lepiej mieć papiery...
05 sierpnia 2018 14:01
Podstawa do przyjecia w szpitalu jest karta ekuz zeby sie nia wylegitymowac! Sam druk A1 wypelnia firma i wystepuje o karte ekuz .I tylko ta plastikowa karte trzeba miec przy sobie zagranica.Najlepiej miec poza tym prywatne ubezpieczenie wykupione przez firme lub samemu- dodatkowo i to na wyzszsa kwote bo nie wszystko pokrywa nasz NFZ...!
08 grudnia 2018 17:44 / 4 osobom podoba się ten post
Na portalu pojawiło się ogłoszenie tej firmy, koleżanka z grupy ostrzega przed zleceniem! https://www.opiekunki24.pl/oferty-pracy/47492/opiekunka-do-samotnego-seniora-z-okolic-kolonii-od-7.12---

"Ostrzegam to zlecenie to wielka mina. Firma Caring Personnel.Dziadek krzyczy na opiekunkę,nie chce się myć i kąpać, z ust smród okropny. W pakiecie jest pies, trzeba 2 razy dziennie po 1 godz spacerować z psem. Córka dziadka nie chętnie daje pieniądze na życie trzeba się upominać"