Co dzisiaj gotujesz na obiad? #9

18 stycznia 2017 13:15 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nooo ..... łosoś nadziewany niespodzianką .....jajkiem - niespodzianką :-) Jak będziesz miała szczęście to na smerfetkę trafisz . Gorzej jak na smerfa -marudę , bo wtedy to już masz przesrane .Będziesz marudna przez cały dzień :lol3:

Łosoś był mniamuśmy w kołderce z warzyw,a raczej pod kołderką:)Na nic nie trafiłam,pożarłam wszystko, z repetą włącznie,ledwo Andrea uratowała miskę kartofelków na jutro:)
20 stycznia 2017 14:11 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj na obiad zaserwowałem:

- krótko grillowany świeży filet z tuńczyka, obok plaster cytryny a właściwie to plastra połowa ))
- ryż dziki,
- sałata polna polana śmietanowym sosem (tyćko),
- czarne oliwki, pomidor ze szczypiorkiem.

Na deser ...... nie było deseru )))
Ważne, żeby nie kłaść cytryny bezpośrednio na rybę, bo to dla mnie podejrzane jak to widzę.
Znaczy ryba nieświeża i dla zabicia zapachu przykrywa się ją cytryną))

Wkrótce kawa i lody waniliowe z gorącymi malinami. 
20 stycznia 2017 14:42 / 3 osobom podoba się ten post
Ziemniaczki smazone ,jajko ,sadone,szpinak ,jogurt
20 stycznia 2017 15:00 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Łosoś był mniamuśmy w kołderce z warzyw,a raczej pod kołderką:)Na nic nie trafiłam,pożarłam wszystko, z repetą włącznie,ledwo Andrea uratowała miskę kartofelków na jutro:)

Fajnie być obsługiwanym, też wiem coś o tym ...... mnie Niemka gotowała (smacznie !!)  
20 stycznia 2017 15:16 / 10 osobom podoba się ten post
Barszcz czerwony zabielany, zostal od wczoraj, placki ziemniaczane. Pdp z musem jablkowym. 
20 stycznia 2017 15:21 / 3 osobom podoba się ten post
Gabrysia

:-) Fajnie być obsługiwanym, też wiem coś o tym ...... mnie Niemka gotowała (smacznie !!)  :niech zyje:

Mnie też,raz:(Okropnie:(błeeee Ale ratowała nas córka pracująca w knajpie i przynosiła ciepłe kolacyjki:)
PDP gotuje "rosół":
Pół kury,soli ile fabryka dała,prawei kg pora do tego lane kluski.....ona zjadła,ja czekałam na kolację z restauracji:):):):)Na szczęście byłam tam b.krótko ,na zastępstwie:)Nie zdążyła mnie zagłodzić:):)Hi hi hi

U innej PDP,córka mnie pyta czy królika jadłam-no,nie,zrobiła,spróbowalm,bdb.:)Wtym miejscu byłam za podkuchenną,gotowała rodzina ogólnie ,ale smacznie.Tam na 12ą zjeżdżałą się cała familia na obiad i byli zdziwieni ,że wPL nie am przerwy obiadowej 2 godzinnej:)W CH to było,na wsi.
20 stycznia 2017 15:43 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Mnie też,raz:(Okropnie:(błeeee Ale ratowała nas córka pracująca w knajpie i przynosiła ciepłe kolacyjki:)
PDP gotuje "rosół":
Pół kury,soli ile fabryka dała,prawei kg pora do tego lane kluski.....ona zjadła,ja czekałam na kolację z restauracji:):):):)Na szczęście byłam tam b.krótko ,na zastępstwie:)Nie zdążyła mnie zagłodzić:):)Hi hi hi

U innej PDP,córka mnie pyta czy królika jadłam-no,nie,zrobiła,spróbowalm,bdb.:)Wtym miejscu byłam za podkuchenną,gotowała rodzina ogólnie ,ale smacznie.Tam na 12ą zjeżdżałą się cała familia na obiad i byli zdziwieni ,że wPL nie am przerwy obiadowej 2 godzinnej:)W CH to było,na wsi.

Bo generalnie Niemki gotują podle ....... ale tam w Kiel te 2 Niemki ( opiekunki dzienne, ja pracowałam na noce) nie dość że sympatyczne, to gotowały SUPER! ,,,,,,jeszcze się dopytywały czy może życzę sobie coś innego. Wzięłam kilka przepisów od nich. 
20 stycznia 2017 15:48 / 2 osobom podoba się ten post
Wróciłam do cateringu ;)

Pieczeń z indyka w sosie, ziemniaki, fasolka szparagowa.
Mus truskawkowy.
20 stycznia 2017 17:33 / 1 osobie podoba się ten post
EwaR65

Kompot z jabłek właśnie się gotuje. Frytki własnej roboty, surówka z kiszonej kapustki, marchewki, jabłka. Pierś z kurczaka w sosie grzybowym.

No, smaczny być musiał))
20 stycznia 2017 17:38 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48 ten zabielany barszczyk z miejsca bym wciągnęła  - nawet wczorajszy - tak smakowicie wygląda!
20 stycznia 2017 17:40 / 1 osobie podoba się ten post
Gabrysia

Barbara48 ten zabielany barszczyk z miejsca bym wciągnęła :-) - nawet wczorajszy - tak smakowicie wygląda!

No, ja też, bo tu nie gotuję a bardzo lubię. Może nie zabielany ale lubię.
20 stycznia 2017 17:42
Barbara48

Barszcz czerwony zabielany, zostal od wczoraj, placki ziemniaczane. Pdp z musem jablkowym. 

Basiu, podaj przepis na ten barszczyk.......
20 stycznia 2017 18:08 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Basiu, podaj przepis na ten barszczyk.......:-)

Ewa gotuje normalny rosół na mięsie drobiowym i wloszczyznie.
W tym czasie buraki ścieram na tarce jarzynowej.
Kiedy wywar jest gotowy wrzucam buraki i zakwaszam 1 łyżką octu, może być cytryna.
Po pół godzinie dokladam ziemniaki pokrojone w drobną kostkę.
Na koniec zabielam słodką 30% śmietaną. Ewentualnie można jeszcze doprawic do smaku.
20 stycznia 2017 18:16
Gabrysia

Barbara48 ten zabielany barszczyk z miejsca bym wciągnęła :-) - nawet wczorajszy - tak smakowicie wygląda!

Dziękuje Gabrysiu, Pdp aż żałowaly że się skończył, bardzo lubią.
20 stycznia 2017 18:21 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Dziękuje Gabrysiu, Pdp aż żałowaly że się skończył, bardzo lubią.

No myślę  ..... gdybym ja tam była - to szybciej by się skończył 
Takiego smaka mi narobiłaś, że jutro lecę po buraczki !