Co dzisiaj gotujesz na obiad? #9

24 stycznia 2017 18:07 / 3 osobom podoba się ten post
A ja dziś się nie wsilalam- naleśniki z serem i bananem.. i wlasnie gotuje na jutro/ pojutrze zurek, bo podlapalam mala "fuche" i nie będę miała kiedy gotowac przez najbliższe dni. sama jestem w domku, to wystarczy...
24 stycznia 2017 21:36 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Dobrze że dołożyłeś trochę tej pomarańczowej i zielonej barwy bo już myślałam że fiolet przesłonił Ci oczka:)
Smaczny obiadek:)

Tak, był bardzo smaczny. Ale tak wyszło, że jak wyłożyłem potrawy do salaterek, to mnie pusty smiech ogarnął. wszystkie trzy w jednym, ciemnym kolorze.
Fiolet raczej nie kojarzy mi się z jedzeniem )
Pierwszy raz dzisiaj kupiłem fioletowego kartofla-a to z ciekawości. Dobry w smaku, ale wymaga krótszego czasu na ugotowanie. Woda po gotowaniu-atramentowa. 
Ale zaskoczyłem moją Pdp totalnie. Najpierw patrzyła na to co na stole tak samo jak ja. Ale widać zaufanie do mnie ma, bo po nałożeniu na talerze zaczęła od tych atramentowych kartofli. 
Pdp ma coś ze mnie, ciekawość. I lubi jak co nowego jest. 
24 stycznia 2017 23:20 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Tak, był bardzo smaczny. Ale tak wyszło, że jak wyłożyłem potrawy do salaterek, to mnie pusty smiech ogarnął. wszystkie trzy w jednym, ciemnym kolorze.
Fiolet raczej nie kojarzy mi się z jedzeniem :-))
Pierwszy raz dzisiaj kupiłem fioletowego kartofla-a to z ciekawości. Dobry w smaku, ale wymaga krótszego czasu na ugotowanie. Woda po gotowaniu-atramentowa. 
Ale zaskoczyłem moją Pdp totalnie. Najpierw patrzyła na to co na stole tak samo jak ja. Ale widać zaufanie do mnie ma, bo po nałożeniu na talerze zaczęła od tych atramentowych kartofli. 
Pdp ma coś ze mnie, ciekawość. I lubi jak co nowego jest. 

Oczywiście, nie mam nic przeciwko temu, że lubisz eksperymentować w kuchni, ja też ale w swojej,tutaj rzadziej,moja Pdp nie je ostrych i kwaśnych potraw.Wielu przypraw nie mogę używać.
Fajnie że Twoja Pdp lubi takie nowinki.
Tych kartofli nie znam, może dlatego że nie robię zakupów,ale muszę je zobaczyć w sklepie i być może zakupię na próbę.
Życzę Ci dalszych owocnych eksperymentów.
25 stycznia 2017 08:22 / 4 osobom podoba się ten post
Ziemniaczki z wody ,mielone,fasolka szparagowa w bułeczce,sosik ,jogurt i woda
25 stycznia 2017 12:28 / 7 osobom podoba się ten post
Filet z kurczaka, cukinia duszona na masle z czosnkiem, koperkiem i cebulą, ryż i sałata.
26 stycznia 2017 08:06 / 4 osobom podoba się ten post
Ziemniaczki,grinkol,budyn i woda
26 stycznia 2017 08:26 / 7 osobom podoba się ten post
W związku z awarią w kuchni i braku zlewozmywaka upiekę w piekarniku udka i ziemniaki.
Żeby garów jak najmniej do zmywania było,bo warunki polowe.
26 stycznia 2017 14:28 / 5 osobom podoba się ten post
Hm...
Knorr tu dzisiaj nie baraszkował?
No to ja zajmuję miejsce.Dzisiaj gotowałam ziemniaczki i smażyłam dorsza atlantyckiego. Podałam z surówką z pekińskiej, pomidorków i sosu czosnkowego. Mniam.Nie ma to jak w domu, jem co chcę
27 stycznia 2017 08:25 / 3 osobom podoba się ten post
Tak naprawde to nie wiem co mam dzis ugotowac ?A jak nie wiemto mysle sobie ze placki ziemniaczane, z musem jabłkowym
27 stycznia 2017 13:02 / 6 osobom podoba się ten post
Kurczak na ryżu- jest przepyszny Emotikon smile
2 szklanki ryżu, na to cebula w półplasterki /u mnie podduszona troszkę / na to kurczak- doprawiony według własnego gustu. 
Zalewa - 5 szkl wody, 2 łyżeczki papryki sl., 1 łyżką cukru, 6 łyżek keczupu /ja dałam pikantny/, pieprz, czosnek gr., pół kostki masła i 2 łyżeczki Vegety. Zagotować i zalać ryż z cebulą i kurczakiem. Piec około godziny w 200 st bez przykrycia. Ja piekłam trochę ponad godzinkę. 
Smacznego!
27 stycznia 2017 16:06 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Kurczak na ryżu- jest przepyszny Emotikon smile
2 szklanki ryżu, na to cebula w półplasterki /u mnie podduszona troszkę / na to kurczak- doprawiony według własnego gustu. 
Zalewa - 5 szkl wody, 2 łyżeczki papryki sl., 1 łyżką cukru, 6 łyżek keczupu /ja dałam pikantny/, pieprz, czosnek gr., pół kostki masła i 2 łyżeczki Vegety. Zagotować i zalać ryż z cebulą i kurczakiem. Piec około godziny w 200 st bez przykrycia. Ja piekłam trochę ponad godzinkę. 
Smacznego!

Basiu przepis już zapisałam, bo danie wygląda przepysznie, zrobię swoim chłopakom jak wrócę do domku,bo uwielbiają drób i ryż..dziękuję 
27 stycznia 2017 21:31 / 4 osobom podoba się ten post
Zdjęcie użytkownika Myśli Trzeźwiące.
27 stycznia 2017 21:38 / 4 osobom podoba się ten post
hawana

Hm...
Knorr tu dzisiaj nie baraszkował?
No to ja zajmuję miejsce.Dzisiaj gotowałam ziemniaczki i smażyłam dorsza atlantyckiego. Podałam z surówką z pekińskiej, pomidorków i sosu czosnkowego. Mniam.Nie ma to jak w domu, jem co chcę:glodny:

Zdjęcie użytkownika Myśli Trzeźwiące.
27 stycznia 2017 22:31 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Zdjęcie użytkownika Myśli Trzeźwiące.

Moje ulubione, w końcu idzie wiosna.. :))
28 stycznia 2017 10:51 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

Zdjęcie użytkownika Myśli Trzeźwiące.

Wstań, powiedz nie jestem sam.
I nigdy więcej już nikt, nie powie 
Sępie miłości , nie kochasz...

Ja jestem panią mych snów,
Moich marzeń i lęków,
Moich straconych dni,
Moich łez, wylanych łez...