Blog opiekun.5 #3

29 czerwca 2017 08:30
5, 10 min ulewy aż szaro zrobiło swoje, w Przylepie straż wypompowywała ludziom wodę, u teścia garaż zalało, Batorego pod wodą, Kawon jako że piwnica też pod wodą i pewnie jeszcze wiele innych miejsc. Ale za to wszystko będzie pięknie rosło i podlewać nie trzeba. A oprócz tego --- wizyta projektantki wnętrz i rodzice,chcący "zaklepać" miejsce ,przeraża mnie to Dobrze,ze nie jestem sama Dzień dobry i miłego dnia. Ps. A moje malwy na działce nr 2 mają podnad 2 m. I takie żółte bdziochowe stokrotki też prawie
29 czerwca 2017 08:59
A i jeszcze miałam pytać, ucięłam sekatorem po skosie gałązki bukszpanu i krzewu wierzbowatego i 3mam to w wiadrze z wodą. Czy tak się robi szczepki w tych konkretnych przypadkach ?? czy jak puści korzonki to można bezpośrednio do ziemi wsadzić? z bluszczem tak zrobiłam i coś tam się przyjęło...
29 czerwca 2017 09:04
Kama84

A i jeszcze miałam pytać, ucięłam sekatorem po skosie gałązki bukszpanu i krzewu wierzbowatego i 3mam to w wiadrze z wodą. Czy tak się robi szczepki w tych konkretnych przypadkach ?? czy jak puści korzonki to można bezpośrednio do ziemi wsadzić? :bezradny: z bluszczem tak zrobiłam i coś tam się przyjęło...

To jeszcze raz coś tam zrób" i "coś tam wyrośnie", byle nie barszcz Sosnowskiego 

29 czerwca 2017 09:04
Dobrego dnia
29 czerwca 2017 09:05
Może coś takiego wyrośnie 

29 czerwca 2017 09:16 / 1 osobie podoba się ten post
Kama84

A i jeszcze miałam pytać, ucięłam sekatorem po skosie gałązki bukszpanu i krzewu wierzbowatego i 3mam to w wiadrze z wodą. Czy tak się robi szczepki w tych konkretnych przypadkach ?? czy jak puści korzonki to można bezpośrednio do ziemi wsadzić? :bezradny: z bluszczem tak zrobiłam i coś tam się przyjęło...

Wierzbowate powinno puścić korzonki bez pomocy bukszpan możesz podrasowac ukorzeniaczem bo on dość długo samodzielnie korzonki rodzi i może skiśnieć w tym wiaderku .
29 czerwca 2017 09:21
A co wy tu znowu przesadzacie?
29 czerwca 2017 09:24
kasia63

Wierzbowate powinno puścić korzonki bez pomocy bukszpan możesz podrasowac ukorzeniaczem bo on dość długo samodzielnie korzonki rodzi i może skiśnieć w tym wiaderku .

Ty jesteś jak encyklopedyja Wiedzy Wszelakiej . I mądra głowa. Dzięki Kasia.   Ps. sąsiadka mi mówiła ,ze w ten sposób namnożyła sobie bukszpan, ale nie wypytałam dokł jak. 
29 czerwca 2017 09:28
Kama84

Ty jesteś jak encyklopedyja Wiedzy Wszelakiej . I mądra głowa. Dzięki Kasia.   Ps. sąsiadka mi mówiła ,ze w ten sposób namnożyła sobie bukszpan, ale nie wypytałam dokł jak. 

Nieee,od spraw ogrodowych jest pan F.Mnie z tej wiedzy czasem co nieco w główce zostaje:) Po ukorzeniaczu te takie "mocniejsze" rośliny szybciej rodzą korzonki a jak za długo w wodzie siedzą to na dole podgniją i dupa wtedy z tego.Za bardzo zanurzone też być nie mogą ,ino troszkę:)
29 czerwca 2017 09:29
Malina

A co wy tu znowu przesadzacie?

Bukszpan i maliny ,hi hi hi:):):)
29 czerwca 2017 09:29 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun.5

To jeszcze raz coś tam zrób" i "coś tam wyrośnie", byle nie barszcz Sosnowskiego 

Tfuuuu z barszczem ! to juz by mogło objawić się cosik innego, zielonego i niekoniecznie legalnego  , i wszyscy zadowoleni, uchachani  
29 czerwca 2017 09:35
kasia63

Nieee,od spraw ogrodowych jest pan F.Mnie z tej wiedzy czasem co nieco w główce zostaje:) Po ukorzeniaczu te takie "mocniejsze" rośliny szybciej rodzą korzonki a jak za długo w wodzie siedzą to na dole podgniją i dupa wtedy z tego.Za bardzo zanurzone też być nie mogą ,ino troszkę:)

No ja widzę,ze ty masz jednak sporo w tej główce :).   Nie bądź taka skromna ;) .  A widzisz, bo ja pół wiadra wody nalałam, bo se myślę lepszy przesyt niż niedosyt, a tu nie.  No nic muszę odlać. Lecę do swoich zajęć , jeszcze raz dzięki. 
29 czerwca 2017 09:42 / 1 osobie podoba się ten post
No za chiny nie kcesz się spotkać. A ja zamiast kwiatków bym Ci przyniósł ze 3 bukszpany, do ziemi byś dała i już po ptokach...
29 czerwca 2017 13:28 / 2 osobom podoba się ten post
29 czerwca 2017 17:58
No i udało się. Oj będzie się działo.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.