Czeki za opiekę nad seniorem?

20 marca 2012 10:15
Zapraszam do lektury tutaj: Czeki za opiekę nad seniorem?
Zachęcam do dyskusji.
20 marca 2012 10:37
Rozwoj branzy -chyba w charakterze zdobycia podstawowych umiejetnosci i papierka, ze ma sie doswiadczenie. jak znam polskie warunki - i tak zarobki beda dla opiekunek niewspolmiernie niskie w porownaniu z DE i innymi panstwami.
20 marca 2012 10:50
Tak czytałam coś o tym ,sejm planuje wprowadzić czek opiekuńczy-to jest wsparcie finansowe od państwa ,ma polegać na ty , że osoba niezdolna do samodzielnego funkcjonowania,schorowana będzie mogła sobie wykupić usługi opiekuńcze. Ustawa ta ma także pomóc rodzinom a także polepszyć sytuację opiekunkom ( tu chodzi o to że pomyślano że opiekunkom też należą się urlopy płatne wypoczynkowe.) Pierwsze lata nowej reformy będą finansowane przez Państwo.Po 10 latach będą obowiązkowe ubezpieczenia.Ja osobiście jestem bardzo ciekawa jak to wyjdzie w życiu ,nie za bardzo wierzę w te cudowne środki.Wystarczy podeprzeć się przykładem naszej służby zdrowia,śmiech na sali.
20 marca 2012 13:26
Jeszcze raz dokładnie przeczytałam tą ustawę myślę że to jest świetny pomysł na spokojną starość.Tylko jak to się przełoży na praktykę-czy ona się sprawdzi????
20 marca 2012 14:54
Nie wierzę w żadne porządne reformy póki PO rządzi, sorry jeśli ktoś poczuł się dotknięty jako zwolennik tejże.
20 marca 2012 17:16
Romana - ja nie wierzę w żadne reformy w Polsce bez względu na to kto rządzi. Już zbyt wiele rzadów przeżyłam i zbyt wielu obietnic od polityków się nasłuchałam.
20 marca 2012 17:29
Andrea, Niemcy tym się różnią od Polski, że tu politycy rzeczywiście pracują dla społeczeństwa, a w Polsce najczęściej udają, że coś robią, albo tworzą ustawy ni pies ni wydra, coś na kształt świdra. Ale może tym razem będzie inaczej, OBY TAK BYŁO! I zajmą się nami miłe Rumunki lub Ukrainki, gdyż Polki nie wyjadą tak prędko z Niemiec, w to na 100% nie wierzę.
20 marca 2012 20:47
Racja Andrea - o polityce lepiej nie rozmawiać, bo zawsze z tego wyniknie kłótnia. Musimy teraz zapieprzać, żeby nas było stać na stae lata na wynajęcie pomocy w postaci Rumunki albo Rosjanki do opieki. ;)
20 marca 2012 20:48
Ja myślę że to będzie taka sama reforma jak z ubezpieczeniem zdrowotnym wszyscy płacimy a szpitale już odsyłają pacjętów do domu bo brakuje pieniędzy na leczenie a dopiero jest marzec a co będzie do końca roku skoro już wyczerpały limity - ja nie wierzę w żadne reformy w polsce bo jak wezmą tych samych orzeczników z ZUSu to te czeki będą otrzymywać pacjenci ci na łożu śmierci bo resztę oni potrafią uzdrowić tak jak z rentami
20 marca 2012 22:28
No i jak zwykle Polak zawsze narzeka czy źle czy dobrze ,więcej optymizmu:)))
21 marca 2012 06:14
A nasi politycy czytając tą dyskusję boki by zrywali, bo im chodzi przecież o jedno - zatkanie dziury w budżecie, a nie o dobro obywateli.
21 marca 2012 10:10
Janusz ja sama czytając wieczorem te posty śmiałam się sama z siebie,że się tak nakręciłam tym tematem,a i tak nic z niego nie wynika,,,,,,puste dybanie......nad ustawą widmo.
21 marca 2012 18:51
Przygotuj petycję podpiszemy się pod nią:)))
21 marca 2012 20:07
Ja na pewno też podpiszę i to obiema rekami.
21 marca 2012 21:05
A ja nie podpisze, bo moim zdaniem, nigdy w PL nie zarobimy tyle, co poza granicami, szkoda nerwow i czasu. Co do odkladania - kazda/kazdy z nas ma inna sytuacje, jest w innym wieku, przypuszczam, ze mozna odlozyc, pod warunkiem, ze nie ma sie innych problemow do rozwiazania. Wiem, ze ciezko zostawic na jakis czas rodzine, ale nie wierze w to, ze w PL kiedykolwiek bedzie mozna godnie zarobic i dorobic sie rownie godnej emerytury, za wiele juz widzialam i slyszalam.
Portal używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies.