Czy wszystkie kobiety w średnim wieku już tu są?

05 kwietnia 2012 13:04 / 1 osobie podoba się ten post
i pracują jako opiekunki?Wyjeżdzają coraz młodsze.W Polsce zostaną tylko emerytki i małolaty.I ewen.te które piastują jakąś ciepłą posadkę i zarabiają dużo więcej niż najniższa krajowa.Myślicie koleżanki czy to dobrze?Każda z  nas przyjezdza tu,aby więcej zarobić.Niedawno cztałam artykuł,że jest nas  ponad 200 tys.Jakie my dostaniemy kiedyś emeretury,skoro agencje nasze płacą nam zazwyczaj od najniższej krajowej, i tylko wtedy kiedy jestesmy w Niemczech.Ja sama od 7 lat wyjezdzam.Pozdarwiam
05 kwietnia 2012 14:12 / 3 osobom podoba się ten post
Cristina, olać agencje i średnią krajową, odkładać forsę, brać kredyty i kupować nieruchomości jako zabezpieczenie na starość. Moi mądrzy znajomi z forsą tak robią. Teraz u mnie na Dolnym Śląsku można kupić na przykład mieszkanie 2 pokojowe w Wałbrzychu za śmieszne pieniądze, nawet poniżej 100.000 zł, a w mieście uzdrowiskowym i znanym- Lądek Zdrój 2 pokoje za 70.000zł. Sprzedajesz je potem i masz emeryturę.

Albo modlić się o pyskate baby i chłopaków, które stworzą dobre związki zawodowe opiekunów i wymuszą zamiany na rządzie.
06 kwietnia 2012 07:55 / 1 osobie podoba się ten post
Romana przyznaje Ci racje bo jak tak dalej nasz rząd będzie przesówał wiek emerytalny to się nigdy tej emerytury nie doczekam,chyba że zrobie im na złość i długo będę żyła a teraz na poważnie,dążą do tego aby jak najmniej było ludzi w wieku emerytalnym bo to dla nich czysty zysk - składki biorą a emerytur nie trzeba będzie dawać i chyba na tym ta polityka polega.
06 kwietnia 2012 08:14
Romana - sprytny pomysł!
06 kwietnia 2012 11:54 / 3 osobom podoba się ten post
właśnie w ramach nauki niemieckiego przetłumaczyłam sobie (mniej więcej) artykuł o niemieckich emeryturach i dziennikarz ostrzega przed nadchodzącą emerycką biedą oraz sugeruje zapewnienie sobie dodatkowych źródeł dochodów na starość. Kilka tygodni wcześniej czytałam o niezamożnych starszych Niemkach, które mając 8oo euro emerytury, tutaj z trudem by przeżyły (bo są opłaty), więc jadą na stałe do Tunezji i tam są z nich gwiazdy, bo to jest inny przelicznik, a do tego słońce przez rok za darmo. My też sobie poradzimy, bo Polacy słyną z zaradności.
06 kwietnia 2012 11:57 / 1 osobie podoba się ten post
Romana: Tylko ze ja osobiscie nie chcialabym mieszkac w Walbrzychu... Wiem, ze od dawna tam mieszkania tanie, jakis czas temu szukalam domku, ale nie kupilabym jednak, bo te "okazje" leza na terenach zalewowych, niestety...

Postanowilismy pozostac na Warmii. Co do emerytur - nie licze na panstwo - ja w pazdzierniku ta "zapomoge" dostane, i dalej bede jezdzic, odkladac, cudowac, jak dlugo sie da.
06 kwietnia 2012 16:34
dzięki Emilia za info o terenach zalewowych w Wałbrzychu! jeśli kiedykolwiek miałabym tam kupić mieszkanie jako bazę wypadową w okoliczne góry cudne, to zwrócę uwagę.

Warmia piękna, tylko daleko od cywilizacji, ale niektórzy to akurat lubią. Ja tylko na weekendy, jestem dzieckiem miasta, im większe, tym lepiej.
31 maja 2014 17:27 / 4 osobom podoba się ten post
emilia

Romana: Tylko ze ja osobiscie nie chcialabym mieszkac w Walbrzychu... Wiem, ze od dawna tam mieszkania tanie, jakis czas temu szukalam domku, ale nie kupilabym jednak, bo te "okazje" leza na terenach zalewowych, niestety...

Postanowilismy pozostac na Warmii. Co do emerytur - nie licze na panstwo - ja w pazdzierniku ta "zapomoge" dostane, i dalej bede jezdzic, odkladac, cudowac, jak dlugo sie da.

Zgadzam się-ja też stwierdziłam będe jezdzić dopóki się da.Nigdzie w Polsce tak nie zarobię! Jestem w średnim wieku (moim subjektywnym zdanim:P) nie zbyt młoda,ale młodsza od pozostałych opiekunek.I nie robie planów na przyszłość,na emeryturę państwową dawno już nie liczę-zwyczjnie jezdzić jak najdłużej,by potem było z czego żyć.A dziś doszłam do wniosku że jestem bardzo dumna z tego co robię i zawsze to się człowiek rozwinie( podróże kształcą) :)
31 maja 2014 18:05
Junona_S

Zgadzam się-ja też stwierdziłam będe jezdzić dopóki się da.Nigdzie w Polsce tak nie zarobię! Jestem w średnim wieku (moim subjektywnym zdanim:P) nie zbyt młoda,ale młodsza od pozostałych opiekunek.I nie robie planów na przyszłość,na emeryturę państwową dawno już nie liczę-zwyczjnie jezdzić jak najdłużej,by potem było z czego żyć.A dziś doszłam do wniosku że jestem bardzo dumna z tego co robię i zawsze to się człowiek rozwinie( podróże kształcą) :)

Jestem starsza od ciebie ale obiema rękami podpisuje się po tym co napisałaś.
31 maja 2014 18:12 / 3 osobom podoba się ten post
A ja Wam powiem, że moja siostra musiała po 3 latach zjechać z opieki ze względu na syna, ale dostała się do pracy do największej fabryki w moim mieście, zaczyna od poniedziałku, będzie pracować chyba na kontroli jakości. Bardzo trudno się tam dostać,praktycznie tylko z polecenia. Zarabia się tam 2 tys ale można sobie robić nadgodziny. Jest szczęśliwa na maxa, że już nie musi jeździć do Niemiec. Gdyby mi się udało tam dostać to też bym się nie zastanawiała nawet 5 min. No cóż, może jak się tam "rozgości" to siostrę wciągnie
31 maja 2014 18:22 / 2 osobom podoba się ten post
Junona_S

Dziecko kochane:) Jestes rocznik mojej córki -jak ja bym jej powiedziała ,że jest  w srednim wieku to smiechem by mnie zabiła:):):):).Średni wiek zaczyna sie od 40-45lat  z naciskiem na te drugą liczbę:)
31 maja 2014 18:27 / 5 osobom podoba się ten post
Gdybym dostała w moim mieście pracę za 2 tys. to bym się wcale nie zastanawiała i opiekę od razu rzucała. Kokosów się tak znowu nie zarabia - no chyba, że się non-stop pracuje, ale każdy chce trochę czasu w domu spędzić. Gdybym pracowała w systemie 2/2 to więcej zarabiałam w Polsce, żeby więc w Niemczech w miarę zarobić, trzeba pracować dużo. A życie ucieka.
31 maja 2014 18:28 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Dziecko kochane:) Jestes rocznik mojej córki -jak ja bym jej powiedziała ,że jest  w srednim wieku to smiechem by mnie zabiła:):):):).Średni wiek zaczyna sie od 40-45lat  z naciskiem na te drugą liczbę:)

Racja. Mam prawie 35 lat i wcale nie czuję, że to już ten wiek średni:)
Kurde - dopiero co za mąż wyszłam:)
31 maja 2014 18:31 / 3 osobom podoba się ten post
No bo wcześniej za młoda byłam:)
31 maja 2014 18:33 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Bardzo mi się spodobało to dziecko (złaszcza że teraz za bardzo niema kto tak to mnie mówić) Możecie mnie wziąć pod skrzydełka i opieprzać jak będę iść w złą stronę ;)
Portal używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies.