Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

20 marca 2019 12:49
Wczoraj będąc w szpitalu u dziadka , spytałem się, czy chce dziś pomidorówkę czy ziemniaki i mięso...Zupa zrobiona, miał już być dziadek,ale jeszcze go nie ma. Zaraz babcię przyprowadzę na zupę, a dziadkowi podgrzeję, jak wróci. Jutro udka , w sklepie już przygotowane jak na grilla, do piekarnika, ziemniaki i jakaś surówka, jutro pomyślę jaka, bo warzyw w domu mam dużo.
20 marca 2019 13:36
Oskar

Troche nie w temacie, ale z tego co pamietam mowilas ze na Mazurach stacjonujesz, masz jakies ciekawe miejscowki na kilkudniowy wypad?
Bede wdzięczny za info

Zapraszam do Ostródy
20 marca 2019 17:59
Oskar

Troche nie w temacie, ale z tego co pamietam mowilas ze na Mazurach stacjonujesz, masz jakies ciekawe miejscowki na kilkudniowy wypad?
Bede wdzięczny za info

Ja bardziej Warmia blisko do Kaliningradu ale np Mikołajki tamtejsze okolice są piękne . Masz już coś na oku ? Ja w kwietniu jadę do Świnoujscia na parę dni .. 
20 marca 2019 20:30
Ewelina645

Ja bardziej Warmia blisko do Kaliningradu ale np Mikołajki tamtejsze okolice są piękne . Masz już coś na oku ? Ja w kwietniu jadę do Świnoujscia na parę dni .. :super:

W jakim terminie?
20 marca 2019 21:49 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Może sie przyda -  głowka kapusty
                         -  gałążka świezego tymianku
                        -  3 łyzki oliwy
                        -  1 łyżka miodu
                        -  1 łyżka octu balsamicznego
                        -  szczypta ostrej papryki i szczypta majeranku
                        -  sól, pieprz
 
Kapustę kroimy na plastry o gr. ok 1,5 cm . Układamy na blasze do pieczenia, oprószamy solą i  pieprzem.
Oliwę, ocet balsamiczny i miód łączymy, dodajemy ostra paprykę i majeranek . Polewamy kapustę, na wierzchu układamy gałązku tymianku .
Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 st.C i pieczemy ok 30 min. aż zmięknie i skarmelizuje .
można posypać feta albo ziarnami czy orzechami . :mniam:

Dziękuję na pewno zrobię taka kapustke-bo kocham warzywa
I choć mam niedoczynność tarcz.powinnam ograniczyć to czasem zajadam.Bo "za dziecka" mieliśmy zawsze u nas tradycje kiszenia w beczcei zawsze na zmianę z okolicznym sąsiedztwem:raz tam, raz tam...to były czasy....po szkole 1 to chciałam to się napić "kwaski" z beczkiDo dziś smak prawdziwej kiszonej przywołuje te wspomnienia..
20 marca 2019 21:52 / 1 osobie podoba się ten post
Oskar

W jakim terminie?

Ja się wybieram jakoś przed wielkanocą ale czekam na decyzję o urlopie z pracy mojego chłopa potem na spokojnie zaplanuje 
20 marca 2019 23:22
Ewelina645

Ja się wybieram jakoś przed wielkanocą ale czekam na decyzję o urlopie z pracy mojego chłopa potem na spokojnie zaplanuje 

Ja to lacznie ze Swietami jade gdzies odpoczac a przede wszystkim sie wyciszyc,  zgielku zadnego miasta
21 marca 2019 10:21
Mam gotowe od mamusi gołąbki .dogotuje ziemniaków plus ogórek kiszony. Szybko bo po podróży ledwo zipie. 
21 marca 2019 20:13
U mnie dziś na stole królowały placki ziemniaczane i zupa ogórkowa. Z jajeczkiem.
21 marca 2019 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Mam gotowe od mamusi gołąbki .dogotuje ziemniaków plus ogórek kiszony. Szybko bo po podróży ledwo zipie. :gotuje:

Z mojego żaden kucharz ani gotowania pasjonat, ale jak wracam do domu to po podróży podchodzi ambicjonalnie do sprawy i przyrządzi zawsze jajecznicę z czymś tam. Ostatnio to była jajecznica z pomidorami-super wersja , bo jak już się za coś zabiera to ze sercem . No i żadne frykasy mi tak nie smakują jak własnie ta jajecznica we własnym domu, gdy sobie już wygodnie klapnę na fotelu i rzucę w jakiś kąt walizką...
24 marca 2019 09:23 / 1 osobie podoba się ten post
Filet z piersi kurczaka panierowany, ziemniaki tłuczone z koperkiem,kalafior w sosie beszamelowym, ogórek konserwowy. Z reguły sos kupuję, ale teraz zapomniałem.
24 marca 2019 11:10 / 1 osobie podoba się ten post
Polędwiczka w sosie własnym, ziemniaczki i buraczki zasmażane. Na deser szarlotka. Własnoręcznie upieczona. 
24 marca 2019 11:10 / 1 osobie podoba się ten post
Gyros Reispfanne+ sałatka (mozzarella+ Feldsalat+ oliwki+ pomidor +karczochy+ oliwa i o.bals.+bazylia koniecznie+pieprz,sól)
25 marca 2019 09:52 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj robię zupę z kaszą na udkach z kurczaka i na warzywach. Później będziemy smakować naleśniki ze szpinakiem.
25 marca 2019 09:55 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Z mojego żaden kucharz ani gotowania pasjonat, ale jak wracam do domu to po podróży podchodzi ambicjonalnie do sprawy i przyrządzi zawsze jajecznicę z czymś tam. Ostatnio to była jajecznica z pomidorami-super wersja , bo jak już się za coś zabiera to ze sercem :-). No i żadne frykasy mi tak nie smakują jak własnie ta jajecznica we własnym domu, gdy sobie już wygodnie klapnę na fotelu i rzucę w jakiś kąt walizką...

Bardzo lubię z pomidorami, można też dodać drobne kawałki kiełbasy i cebuli.