Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

16 kwietnia 2019 10:56 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie bedzie to zupa szczawiowa plus ziemniaczki.
16 kwietnia 2019 11:59 / 2 osobom podoba się ten post
Leberkaese na jajku sadzonym, ziemniaki ugotowane i zapieczone w piekarniku, fasolka zielona podduszona na masełku, kap.czerwona
16 kwietnia 2019 12:03 / 1 osobie podoba się ten post
Rolady wołowe, mizeria ziemniaki.
16 kwietnia 2019 16:19
Ogórkowa na drugie usmazylam kilka naleśników z dżemem. 
17 kwietnia 2019 08:23 / 1 osobie podoba się ten post
Szukam "pomysła" . Coś trzeba ugotować ......
17 kwietnia 2019 09:06 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Szukam "pomysła":-) . Coś trzeba ugotować ......:mniam:

no ba,człowiek głodny,to człowiek zły, haha 
17 kwietnia 2019 12:41 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś były kiełbaski Rostbratwuerstchen z patelni, tłuczone ziemniaki, sałatka warzywna
18 kwietnia 2019 07:21 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa jarzynowa z młodą kapustą i zasmazką . W domu rodzinnym za szczęśliwych dziecięcych lat, cały wielki tydzień posciliśmy . Oh, z jakim smakiem zasiadało się do światecznego stołu . A teraz ................ciągle szynka i szynka . Tfuuuuu
18 kwietnia 2019 12:11 / 2 osobom podoba się ten post
Prosto- trochę włosko, trochę śródziemnomorsko- czyli makaron z pesto, pomidory z mozarellą , pierś drobiowa w ziołach i Rioja.
19 kwietnia 2019 07:27 / 1 osobie podoba się ten post
Ryba, frytki i surówka z kiszonej . Deseru niet 
19 kwietnia 2019 07:56 / 2 osobom podoba się ten post
Karpik wędzony. Do tego surówką z kiszonej kapusty. Córce ugotuje zupki. Daje jej dyspensę bo jest po wyrwaniu 4 zębów i wstawieniu aparatu stałego ból do tygodnia ma trwać. 
19 kwietnia 2019 16:36 / 1 osobie podoba się ten post
Tradycyjnie jak to w Hesji Grüne Soße z jajcami na pyrkach, generalnie to już na 3 dni mam menu. Rosolak z prawdziwego ptaka, mięso zmielę z warzywami i będą krokiety -prawie jak pasztet z wywaru wyczaruję jeszcze potem zupkę, zabielę czymsik - prawie barszcz. Spargiel w każdej możliwej kombinacji ( obie uwielbiamy) może nawet na śniadanie świąteczne być - prawie jak biała kiełbasa, a jak obłożę jajkami - prawie jak ..... a tak jeszcze nie zapomniałam. Chlebek cynamonowy rwany - zamiast rwania włosów wystarczy. Jak coś zostanie zdołuję w zamrażarce, będzie na dni '' ich habe keine Ahnung'' co ugotować. A teraz popchnę lodami Häagen-Dazs Salted caramel w ilości pod zawór bezpieczeństwa i mogę świętować
19 kwietnia 2019 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Tradycyjnie jak to w Hesji Grüne Soße z jajcami na pyrkach, generalnie to już na 3 dni mam menu. Rosolak z prawdziwego ptaka, mięso zmielę z warzywami i będą krokiety -prawie jak pasztet:-) z wywaru wyczaruję jeszcze potem zupkę, zabielę czymsik - prawie barszcz. Spargiel w każdej możliwej kombinacji ( obie uwielbiamy) może nawet na śniadanie świąteczne być - prawie jak biała kiełbasa, a jak obłożę jajkami - prawie jak ..... a tak jeszcze nie zapomniałam. Chlebek cynamonowy rwany - zamiast rwania włosów wystarczy. Jak coś zostanie zdołuję w zamrażarce, będzie na dni '' ich habe keine Ahnung'' co ugotować. A teraz popchnę lodami Häagen-Dazs Salted caramel w ilości pod zawór bezpieczeństwa i mogę świętować:wielkanoc1:

20 kwietnia 2019 10:45 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj jajko na twardo w sosie chrzanowym z tłuczonymi ziemniakami . Nie ma czasu na dogadzanie . Ciasto z całymi jabłkami dochodzi i piekarniku i pachnie na cały dom .To takie ciasto ( NIESTETY ), że musi odstać 24 godziny i tylko tym sposobem obroni się dzisiaj przed pochłonięciem . 
20 kwietnia 2019 13:29
My już po obiadku, karkówka i ziemniaki gotowane w kiszonej kapuście, uprzednio wszystko podsmażone. Wszystko zmietli z talerza. Dziadek zawsze wszystko zje, babcia czasami zostawia .Ale dziś ,mimo że było sauer jedzenie, to zjadła