Wyjazda do pracy a własna działalność

02 lipca 2018 10:12
Witam serdecznie.W internecie natknąłam się na informacje o własnej działalności w Niemczech (gewerba). Podobno można więcej zarobić, bo omija sie agencje. Czy któraś z was już próbowała czegoś takiego? 
04 lipca 2018 07:25
Tak jest coś takiego ja mam swoją już jakiś czas, ogólnie fajna sprawa bo wystawiają za mnie rachunki i rozliczają na koniec roku podatek. Płacę 35 euro miesięcznie i nic mnie nie interesuje a pamiętam ile to było stresu jak jezdzilam na czarno. Ogólnie bardzo sobie chwalę.
05 lipca 2018 07:28
Załóż sobie to nie jest trudne, opłaty są niskie a korzyści jest dużo . Przede wszystkim masz opcje się ubezpieczyć w Niemczech a jak jedziesz przez agencje to płacisz składki w Polsce czyli o kant tyłka takie coś rozbić.
05 lipca 2018 17:39
Bozena1977

Tak jest coś takiego ja mam swoją już jakiś czas, ogólnie fajna sprawa bo wystawiają za mnie rachunki i rozliczają na koniec roku podatek. Płacę 35 euro miesięcznie i nic mnie nie interesuje a pamiętam ile to było stresu jak jezdzilam na czarno. Ogólnie bardzo sobie chwalę.

Polecicie swoją firmę? Troche boję się iść tak w ciemno bo wpisowe są drogie
06 lipca 2018 12:36
Moja znajoma z okolic , jezdzi na Gewerbe z Hausengel . Na razie jest ok. Ale dopiero 2,5miesiaca, wiec nie zapeszam.
06 lipca 2018 13:19
KINIASOP

Polecicie swoją firmę? Troche boję się iść tak w ciemno bo wpisowe są drogie

A o jakie wpisowe ci chodzi ? może napiszesz jasniej ?
06 lipca 2018 15:39
Ally

Moja znajoma z okolic , jezdzi na Gewerbe z Hausengel . Na razie jest ok. Ale dopiero 2,5miesiaca, wiec nie zapeszam.

No właśnie mnie tez proponowana przez hausegel ale troche się obawiam tego podatku 
11 lipca 2018 11:33
Gewerbe mam w Carebiuro, koleżance z wpisowym pewnie chodzi o opłatę za założenie. Każda firma bierze 100-250 euro na start a w moim biurze jest tylko 50.
12 lipca 2018 07:52
Miałam przyjemność współpracować z tym Carebiurem i byłam zadowolona. Co prawda na razie nie wyjeżdżam ale jakbym kiedyś wróciła to tylko do nich
17 lipca 2018 17:05
Widzę że pan Robert popularny jest też jak i koleżanki wyżej polecam jeszcze nigdy nie miałam u niego problemów, tyle co bierze to nie dużo a ma sie fajnie wszystko legalnie super sprawa polecam !
17 lipca 2018 18:47 / 1 osobie podoba się ten post
Nie polecam  Carebiuro wszystkie osoby korzystające z usług maja po dwa posty , chyba juz sa wykolegowane .
Nie prościej napisać, jestem pracownikiem biura .......... swiadczymy usługi w zakresie ........... . Jesteśmy biurem solidnym i bierzemy odpowiedzialnośc za nasze usługi . A tak to pachnie brzydko . Powodzenia Carebiuro .
11 września 2018 10:48
A ja przeciwnie polecam z tego prostego powodu, że są w porządku, skąd wiem? Bo założyłam u nich Gewerbe i mogę pracować legalnie bez szefa nad sobą jestem Panią swojej sytuacji. Gdybym musiała sama załatwiać jakąś firmę w Niemczech chodzić po urzędach to na pewno bym nie dała rady. A tak oni biorą to na siebie a ja zajmuje się pracowaniem i wszyscy zadowoleni. Przed założeniem naturalnie poszperałam i poczytałam na przykład za tym czy ktoś się nie skarżył że go oszukali itp i co? I nic. Zadzwoniłam pod +49 157 731 73 792, 1 dzień i gotowe. Do dziś mam spokój :)
23 września 2018 12:46
Witam,
jestem teraz na pierwszym swoim wyjezdzie i mam pytanie do osob doswiadczonych jak to jest w koncu z tym naszym czasem wolnym. Wedlug kontraktu niby powinnismy miec lacznie dwa dni wolnego w kazdym tygodniu, a w zwiazku z tym, ze juz podczas pracy przybylo mi nawet obowiazkow trudno nawet 2-3 h wolnego w trakcie dnia.
Czy zatem dopominac sie w firmie o wyzsze wynagrodzenie czy to rodzina jesli nie moze mi wygospodarowac tego czasu powinna mi ewentualnie doplacac?
Bede wdzięczny za info.
Pozdrawiam
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.