Jaką firmę polecacie?

13 lipca 2018 19:48
Witam,
na wstepie pozdrawiam wszystkie Panie opiekunki i Panów również :) 
Kilka lat temu wyjeżdżałam do pracy do opieki do Niemiec. Póżniej udało mi się znaleźć pracę w Polsce i tutaj zostałam. Jednak kokosów nie zarabiam i chętnie biorę pod uwagę wyjazd do Niemiec.  Doświadczenie mam około 5-letnie, język znam dobrze, skończone 35 lat. 
Proszę Was o poradę. Jaką firmę możecie polecić z czystym sumieniem? Zależy mi na normalnej i uczciwej umowie oraz godnych warunkach i  zarobkach.
Będę wdzięczna za Państwa odpowiedzi,
pozdrawiam.
 
Laila82
24 sierpnia 2018 19:09 / 5 osobom podoba się ten post
Witam serdecznie wszystkie Panie,ciężko polecić dobrą firmę,bo dotychczas miałam do czynienia tylko z firmami nieuczciwymi,które, nie wypłacają w ogóle wynagrodzenia, lub zaniżają wynagrodzenia, zaniżają składki do ZUS,kłamią na temat stanu zdrowia seniorów i nie sprawdzają warunków pracy na danym zleceniu,nie dbają w ogóle o opiekunki,generują tylko duże zyski,pobierając od rodzin seniorów wynagrodzenie za opieki za 1 seniora ,w kwocie;2600 euro, a opiekunce z dobrym niemieckim płacą; do 1.300 euro lub mniej,zarabiając na 1 opiekunce ponad 1.300 euro/-są to ogromne pieniądze za nic!!! Niby reklamują się,że rzekomo nie pobierają żadnej prowizji,a w rzeczywistości prowizja wszystkich tych pseudo-agencji,wynosi ponad ok. 1.200 euro/miesięcznie od jednej opiekunki,a jak agencja zatrudnia co najmniej 20 opiekunek i więcej-to łatwo sobie policzyć,że prowizje tych agencji idą w kwoty; ;24.000 euro/miesięcznie- za nic,z ciężkiej pracy opiekunki przez 24-godziny na dobę.Dalej ci sami wspólnicy zakładają firmy fikcyjne,tzw. firmy krzaki w innej miejscowości i wystawiają umowy zlecenia przez firmy krzaki/które faktycznie nie istnieją,mają tylko siedzibę,bez strony internetowej i bez numeru telefonu stacjonarnego i numer KRS/ , po czym nie płacą wynagrodzeń i likwidują firmę krzak i zakładają nową firmę zatrudniają opiekunki,których znowu oszukują,nie płacąc wynagrodzeń i składek.Dlatego też ważne jest sprawdzanie w KRS - nazwisk wspólników tych agencji i daty założenia firmy.W internetowym KRS, najlepiej też sprawdzić po nazwisku wspólnika jego powiązania z wcześniej już założonymi innymi agencjami pracy i daty ich wykreślenia z KRS oraz opinie o tych wykreślonych agencjach założonych przez tego wspólnika i wszystko staje się jasne,że wspólnik zakłada kilka agencji,by oszukiwać opiekunki i zus,po czym je likwiduje i zakłada nowe pod inną nazwą,ale nazwisko wspólnika jest to samo. I pozostaje kierować skargi do zus,urzędu skarbowego i sądu na tego wspólnika i firmę,ale to trwa w czasie. Dlatego też,ja nie polecam,żadnej agencji,bo wszystkie działają podobnie-nieuczciwie. Polecam prace na czarno lub założenie działalności gospodarczej - pracę na własny rachunek oraz negocjowanie stawki bezpośrednio z niemiecką rodziną, to się lepiej opłaca - bez pośredników tych wszystkich nieuczciwych pseudo agencji. serdecznie pozdrawiam
24 sierpnia 2018 19:31 / 1 osobie podoba się ten post
dalia66

Witam serdecznie wszystkie Panie,ciężko polecić dobrą firmę,bo dotychczas miałam do czynienia tylko z firmami nieuczciwymi,które, nie wypłacają w ogóle wynagrodzenia, lub zaniżają wynagrodzenia, zaniżają składki do ZUS,kłamią na temat stanu zdrowia seniorów i nie sprawdzają warunków pracy na danym zleceniu,nie dbają w ogóle o opiekunki,generują tylko duże zyski,pobierając od rodzin seniorów wynagrodzenie za opieki za 1 seniora ,w kwocie;2600 euro, a opiekunce z dobrym niemieckim płacą; do 1.300 euro lub mniej,zarabiając na 1 opiekunce ponad 1.300 euro/-są to ogromne pieniądze za nic!!! Niby reklamują się,że rzekomo nie pobierają żadnej prowizji,a w rzeczywistości prowizja wszystkich tych pseudo-agencji,wynosi ponad ok. 1.200 euro/miesięcznie od jednej opiekunki,a jak agencja zatrudnia co najmniej 20 opiekunek i więcej-to łatwo sobie policzyć,że prowizje tych agencji idą w kwoty; ;24.000 euro/miesięcznie- za nic,z ciężkiej pracy opiekunki przez 24-godziny na dobę.Dalej ci sami wspólnicy zakładają firmy fikcyjne,tzw. firmy krzaki w innej miejscowości i wystawiają umowy zlecenia przez firmy krzaki/które faktycznie nie istnieją,mają tylko siedzibę,bez strony internetowej i bez numeru telefonu stacjonarnego i numer KRS/ , po czym nie płacą wynagrodzeń i likwidują firmę krzak i zakładają nową firmę zatrudniają opiekunki,których znowu oszukują,nie płacąc wynagrodzeń i składek.Dlatego też ważne jest sprawdzanie w KRS - nazwisk wspólników tych agencji i daty założenia firmy.W internetowym KRS, najlepiej też sprawdzić po nazwisku wspólnika jego powiązania z wcześniej już założonymi innymi agencjami pracy i daty ich wykreślenia z KRS oraz opinie o tych wykreślonych agencjach założonych przez tego wspólnika i wszystko staje się jasne,że wspólnik zakłada kilka agencji,by oszukiwać opiekunki i zus,po czym je likwiduje i zakłada nowe pod inną nazwą,ale nazwisko wspólnika jest to samo. I pozostaje kierować skargi do zus,urzędu skarbowego i sądu na tego wspólnika i firmę,ale to trwa w czasie. Dlatego też,ja nie polecam,żadnej agencji,bo wszystkie działają podobnie-nieuczciwie. Polecam prace na czarno lub założenie działalności gospodarczej - pracę na własny rachunek oraz negocjowanie stawki bezpośrednio z niemiecką rodziną, to się lepiej opłaca - bez pośredników tych wszystkich nieuczciwych pseudo agencji. serdecznie pozdrawiam

Świeta racja 
24 sierpnia 2018 20:19 / 1 osobie podoba się ten post
Serdecznie pozdrawiam użytkowniczkę Marhall i dziękuję za odpowiedż.
24 sierpnia 2018 21:06 / 1 osobie podoba się ten post
dalia66

Serdecznie pozdrawiam użytkowniczkę Marhall i dziękuję za odpowiedż.

Pewnie masz rację z tymi agencjami, że żyłują na nas nadmiernie i część z nich jest nieuczciwych. Jeżdżę do opieki w Niemczech od 5 lat i tylko na początku 3 razy wyjechałam z polskimi agencjami. Widząc jak to funkcjonuje, skiewowałam się do niemieckich firm. Chociaż one nie płacą więcej, ale przynajmniej nie jestem oszukiwana na ubezpieczeniach i mam normalna umowę o pracę. Podążając tym tropem w końcu wylądowalam w pracy w domu starców  i wreszcie czuje się normalnym etatowym pracownikiem z normalnymi godzinami pracy. Pracy na własny rachunek nie odważyłam się podjąć, bo to się wiąże z odpowiedzialnością prawną za rozliczenia z urzędami.
25 sierpnia 2018 11:22
dalia66

Witam serdecznie wszystkie Panie,ciężko polecić dobrą firmę,bo dotychczas miałam do czynienia tylko z firmami nieuczciwymi,które, nie wypłacają w ogóle wynagrodzenia, lub zaniżają wynagrodzenia, zaniżają składki do ZUS,kłamią na temat stanu zdrowia seniorów i nie sprawdzają warunków pracy na danym zleceniu,nie dbają w ogóle o opiekunki,generują tylko duże zyski,pobierając od rodzin seniorów wynagrodzenie za opieki za 1 seniora ,w kwocie;2600 euro, a opiekunce z dobrym niemieckim płacą; do 1.300 euro lub mniej,zarabiając na 1 opiekunce ponad 1.300 euro/-są to ogromne pieniądze za nic!!! Niby reklamują się,że rzekomo nie pobierają żadnej prowizji,a w rzeczywistości prowizja wszystkich tych pseudo-agencji,wynosi ponad ok. 1.200 euro/miesięcznie od jednej opiekunki,a jak agencja zatrudnia co najmniej 20 opiekunek i więcej-to łatwo sobie policzyć,że prowizje tych agencji idą w kwoty; ;24.000 euro/miesięcznie- za nic,z ciężkiej pracy opiekunki przez 24-godziny na dobę.Dalej ci sami wspólnicy zakładają firmy fikcyjne,tzw. firmy krzaki w innej miejscowości i wystawiają umowy zlecenia przez firmy krzaki/które faktycznie nie istnieją,mają tylko siedzibę,bez strony internetowej i bez numeru telefonu stacjonarnego i numer KRS/ , po czym nie płacą wynagrodzeń i likwidują firmę krzak i zakładają nową firmę zatrudniają opiekunki,których znowu oszukują,nie płacąc wynagrodzeń i składek.Dlatego też ważne jest sprawdzanie w KRS - nazwisk wspólników tych agencji i daty założenia firmy.W internetowym KRS, najlepiej też sprawdzić po nazwisku wspólnika jego powiązania z wcześniej już założonymi innymi agencjami pracy i daty ich wykreślenia z KRS oraz opinie o tych wykreślonych agencjach założonych przez tego wspólnika i wszystko staje się jasne,że wspólnik zakłada kilka agencji,by oszukiwać opiekunki i zus,po czym je likwiduje i zakłada nowe pod inną nazwą,ale nazwisko wspólnika jest to samo. I pozostaje kierować skargi do zus,urzędu skarbowego i sądu na tego wspólnika i firmę,ale to trwa w czasie. Dlatego też,ja nie polecam,żadnej agencji,bo wszystkie działają podobnie-nieuczciwie. Polecam prace na czarno lub założenie działalności gospodarczej - pracę na własny rachunek oraz negocjowanie stawki bezpośrednio z niemiecką rodziną, to się lepiej opłaca - bez pośredników tych wszystkich nieuczciwych pseudo agencji. serdecznie pozdrawiam

Ale jak na czarno wiesz ile kosztuje szpital w Niemczech? To chociaz na umowe z rodzina zeby miec ubezpieczenie. Nie wiem mi nie odpowiada praca na czarno przeciez skladek na emeryture nie odprowadzasz. Na starosc zostaniesz bez jakiejkolwiek pomocy. 
25 sierpnia 2018 14:19 / 1 osobie podoba się ten post
Na facebooku czytałam o firmie prowadzonej przez kobietę. Firma nie wypłaciła wynagrodzeń, właścicielka zamknęła działalność, otwierając kolejną pod nową nazwą. Poszkodowane opiekunki próbują odzyskać pieniądze. Z tego co pamiętam kobieta ogłosiła upadłość, więc pewnie ani grosza nie zobaczą. Paskudne oszustwo na szeroką skalę.
15 lutego 2019 11:04 / 3 osobom podoba się ten post
Polecam Firmę  z Warszawy Gowork.pl są wypłacalni, składki opłacają, opiekunkami interesują się.  Zlecenia różne różnie można trafić...
15 lutego 2019 13:02 / 3 osobom podoba się ten post
Firmę to musi opiekunka wybrać sama . Nie ma tak dobrze, że w każdej polecanej firmie są dobre warunki dla wszystkich opiekunek . Trafia się różnie . Więc jakbym wyglądała gdybym poleciła koleżance po fachu firmę, a ona trafiłaby na minę ?????? .Nie należy sugerować  się wpisami w necie tylko przeprowadzać wnikliwą rozmowę z firmą, prosić o kontakt z rodzina i wypytać wszystko . Można już po rozmowie wywnioskować z kim mamy do czynienia . Powoli i z rozwagą .
15 lutego 2019 16:42 / 1 osobie podoba się ten post
Sylvii

Polecam Firmę  z Warszawy Gowork.pl są wypłacalni, składki opłacają, opiekunkami interesują się.  Zlecenia różne różnie można trafić...

tak się składa że i ja z nimi wyjeżdżam od dłuższego czasu. firma jest naprawdę w porządku i nie mam zastrzeżeń. a zlecenia. zlecenie jak zlecenie wszedzie to samo czyli właśnie jak się trafi.
18 lutego 2019 16:00 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Firmę to musi opiekunka wybrać sama . Nie ma tak dobrze, że w każdej polecanej firmie są dobre warunki dla wszystkich opiekunek . Trafia się różnie . Więc jakbym wyglądała gdybym poleciła koleżance po fachu firmę, a ona trafiłaby na minę ?????? .Nie należy sugerować  się wpisami w necie tylko przeprowadzać wnikliwą rozmowę z firmą, prosić o kontakt z rodzina i wypytać wszystko . Można już po rozmowie wywnioskować z kim mamy do czynienia . Powoli i z rozwagą .

Zgadzam się. Można dużo wywnioskować po tym, jak firma mnie traktuje, czy dotrzymuje słowa. Miny są w każdej firmie, patrzcie jak firmy reagują na problem.
18 lutego 2019 16:10 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalenka

Zgadzam się. Można dużo wywnioskować po tym, jak firma mnie traktuje, czy dotrzymuje słowa. Miny są w każdej firmie, patrzcie jak firmy reagują na problem.

Dokładnie! Trzeba wyciągać wnioski i przyglądać się ogólnie jak współpraca przebiega? Jeszcze dobrze z tą nie zaczęłam a już mi "podpadła"Jak będzie h....to ja opiszę, poczekam...
21 lutego 2019 11:11 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Dokładnie! Trzeba wyciągać wnioski i przyglądać się ogólnie jak współpraca przebiega? Jeszcze dobrze z tą nie zaczęłam a już mi "podpadła":nerwowy:Jak będzie h....to ja opiszę, poczekam...

Napisz, co się stało. Każda informacja jest pomocna dla następnej opiekunki.
21 lutego 2019 13:18
Sentium, Prosentium(jak zwykle kombinują na 2spolki, większość firm z resztą.Zlecenia słabiutko platne:przy 1os.max.1250 przy 2os. 1400, nie sprawdzają zleceń, olewają pracownice.Wyslac i mieć w d....a ty sobie radz...
21 lutego 2019 13:30 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalenka

Napisz, co się stało. Każda informacja jest pomocna dla następnej opiekunki.

Tyle że chyba z 80% firm działa szablonowo, czyli tylko pośredniczą.U koleżanki z innej firmy np.stan pdp.bardzo się pogorszył-opiekunki zglaszaly ale echo...Dopiero kiedy kontrahent "ponaglony" przez pl.posrednictwo wypytał rodzinę o faktyczny! stan zdrowia, przyszła "jakaś"reakcja..(no bo co glupia polka może chcieć  powiedzieć niemcowi?...).To  jest standard że firma udaje że nic nie wie(bez wazeliny wchodzi klientom do d..), praca od 9do 15.30, poczty głosowe, nieodpowiadanie na maile, udawanie że koleżanka nie przekazała itp.itd..Też nagrywam już rozm bo po prostu jestem ostrożna i nie podaruje ani euro! Zawsze przedstawiam sprawę i nie okłamuje zmienniczek.Jedna sobie poradzi?czy chce czy potrafi?  inna może odwrotnie?. Odpowiadam sama za siebie (zlecenie wykonania usługi, tyle w temacie).Dlatego już żadnej firmy nie zamierzam polecać, bo żadna z tych w których pracowałam nie zasługuje żebym im "naganiala".Niech damessy zza biurek podniosą 4litery i sru.....w miasto z ulotkami, czemu one tego nie robią..? Bo dobrze wiedzą że ulotka to wabik..typu 1600, premia 200, składki.....kto dziś w to jeszcze wierzy.Za przeproszeniem z g.....by nie zlazly...Sorry! Ale tak to wygląda, kto pracuje i się w tym fachu trochę szanuje to wie! Also...