Grzybica miejsc intymnych

27 sierpnia 2018 11:35
Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale chyba to efekt basenu albo nie wiem. Ale fakt jest taki, że nabawiałam się gdzieś grzybicy miejsc intymnych. Nieprzyjemna sprawa ;/
Czy ktoś już z was przerabiał? Jak łagodzić dolegliwości, a najlepiej usunąc. Wizyta u lekarza jest już umówiona, ale będę wdzięczna też za jakieś sugestie.
27 sierpnia 2018 11:43
Nie ma rady, musisz dostać globulki przeciwgrzybicze i coś doustnie też ci przepisze , możesz sobie robić nasiadówki z kory dębu lub rumianku rzymskiego , może złagodzić swędzenie choć nie zawsze, ale nie wyleczy.
27 sierpnia 2018 11:56
Ocet jabłkowy, przemyć rozcieńczonym DC i tknięte miejsca zewnętrzne. Ale nie próbowałam.
27 sierpnia 2018 12:38
Dlatego ja zawsze mam przy sobie Clotrimazolum. Jest niezawodny i szybki na dolegliwości "kobiece". Tani, mała tubka a w razie czego przydatny. Jeszcze spróbuj poprostu potraktować "te miejsca" jogurtem. Normalnie się posmarować i wypić jogurt- zdrowe bakterie. 
27 sierpnia 2018 12:46
Wyleczyć mozesz domowymi sposobami ale najlepiej jest wybrac się do lekarza albo do apteki po środek apteczny. Nie ma sensu się męczyć, sama wiem jakie jest to nieprzyjemne i piekące ( sama czasami miałam takie problemy, ze nie mogłam wieczorem zasnąć). Mi pomaga clotrimazolum oraz tantum rosa. Jak złapałam kiedyś poważne zakażenie to oczywiście musiałam sięgnąć po globulki na receptę.
Z domowych sposobów polecam
nasiadówki
noszenie wygodnych przewiewnych ubrań
bawełnianą bielizne i prasowanie jej
unikanie miejsc, w których mozesz złapac chorobe ( jak publiczne baseny)
Zerknij sobie również tutaj: http://alexjones.pl/aj/aj-inne/item/134750-nawroty-grzybicy-pochwy-jak-im-zapobiegac - na stronie jest dobry artykuł w temacie.
27 sierpnia 2018 15:26 / 1 osobie podoba się ten post
Kiedyś dostałam taką poroadę na te dolegliwości:
Naparem z mieszanki ziół nagietka, dory dębu, nawłoci i czarnej malwy robić 2 razy dziennie irrygacje dopochwowe. 
Zastosowałam to, efekt był bardzo dobry i nie miałam nawrotów.
28 sierpnia 2018 11:18
Dusia1978

Dlatego ja zawsze mam przy sobie Clotrimazolum. Jest niezawodny i szybki na dolegliwości "kobiece". Tani, mała tubka a w razie czego przydatny. Jeszcze spróbuj poprostu potraktować "te miejsca" jogurtem. Normalnie się posmarować i wypić jogurt- zdrowe bakterie. 

Nie miałam takich dolegliwości może dlatego, że unikam jak ognia basenów i innych wspólnotowych miejsc . Dbam o higienę jak nie wiem co . Ale zastanawia mnie ten jogurt, bo go lubię . Czyżby był taki uniwersalny ?
28 sierpnia 2018 11:57
Mleczko

Nie miałam takich dolegliwości może dlatego, że unikam jak ognia basenów i innych wspólnotowych :-) miejsc . Dbam o higienę jak nie wiem co:kapiel: . Ale zastanawia mnie ten jogurt, bo go lubię . Czyżby był taki uniwersalny ?

Okłady z jogurtu naturalnego z żywymi kulturami bakterii i jogurt pity przywraca właściwa florę bakteryjną zewnętrznie i wewnętrznie. Często po antybiotyku pojawia się grzybica miejsc intymnych . Baseny i spółka niestety sprzyjają łapaniu infekcji.
28 sierpnia 2018 12:14
dorotee

Okłady z jogurtu naturalnego z żywymi kulturami bakterii i jogurt pity przywraca właściwa florę bakteryjną zewnętrznie i wewnętrznie. Często po antybiotyku pojawia się grzybica miejsc intymnych . Baseny i spółka niestety sprzyjają łapaniu infekcji.

Właściwości jogurtu znam, ale zeby się smarować ? umarłabym po paru minutach .
28 sierpnia 2018 12:27 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Właściwości jogurtu znam, ale zeby się smarować ? umarłabym po paru minutach .

Jak piecze i pali to każda pomoc jest dobramyje się człowiek po tym okladzie  lepiej prysznic
13 września 2018 10:34
Globulki i lekarz. możesz też kąpać się w wodzie z solanką leczniczą, podobno pomaga.
18 września 2018 07:26
Jeśli nie przechodzi to oczywiście wybranie sie do lekarza jest najsensowniejsza opcją. Jednak drobniejsze infekcje możńa wyleczyć spokojnie domowymi sposobami ( szczególnie jest to przydatne jeśli ktos ma do lekarza daleko albo nie ma odpowiedniej ilości wolnego czasu aby sie wybrac).
Polecam zajrzeć sobie tutaj, jest to opisane:
https://zdrowie.tvn.pl/a/grzybica-pochwy-leczenie-domowe-sposoby-tabletki-masci-globulki-probiotyki-jak-rozpoznac-infekcje-szybko-zlagodzic-stan-zapalny-i-zapobiec-nawrotom
W aptece dostaniecie
maści
globulki
albo tabletki bez recepty
Dieta przy grzybicy pochwy również ma wpływ na skuteczność leczenia. Słodkie środowisko tworzy sprzyjające warunki dla rozwoju drożdżaków, dlatego w czasie walki z infekcją trzeba ograniczać cukry (także te znajdujące się w mące pszennej i białym ryżu).
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.