Porady A&J Partners

20 grudnia 2018 13:28 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry po dłuższej przerwie   
A wiecie, że "Cicha noc"- jedna z najpopularniejszych kolęd na świecie, w oryginale była śpiewana w języku niemieckim?
Została przetłumaczona na ponad 300 języków, a sama kolęda ma już 200 lat! 
Nie ukrywam, że dla mnie jest to ulubiona kolęda. 
A jak jest z Wami, macie swoich faworytów jeżeli chodzi o kolędowanie?
 
 
 
 
 
 
 
20 grudnia 2018 13:50 / 2 osobom podoba się ten post
ajpartners

Dzień dobry po dłuższej przerwie :buziaki2: :piekna_zima2: 
A wiecie, że "Cicha noc"- jedna z najpopularniejszych kolęd na świecie, w oryginale była śpiewana w języku niemieckim?
Została przetłumaczona na ponad 300 języków, a sama kolęda ma już 200 lat! 
Nie ukrywam, że dla mnie jest to ulubiona kolęda. 
A jak jest z Wami, macie swoich faworytów jeżeli chodzi o kolędowanie?
:ubieranie_choinki: 
 
 
 
 
 
 

Lubie koledy szczegolnie cicha noc po niemiecku i po polsku. Milego sluchania https://www.youtube.com/watch?v=oBPfl2nJUfk
 
 
20 grudnia 2018 16:30 / 3 osobom podoba się ten post
Sztile nacht heilige nacht :D fajnie brzmi
21 grudnia 2018 10:21 / 4 osobom podoba się ten post
Drogie Opiekunki, Drodzy Opiekunowie, a teraz "Cicha Noc" w wykonaniu pracowników naszej agnecji- specjalnie dla Was, z życzeniami- zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. 
 
https://bit.ly/2EI0c3W
 
 
Mam nadzieję, że nagranie się podoba   
23 grudnia 2018 12:24 / 1 osobie podoba się ten post
basiabasia71

Sztile nacht heilige nacht :D fajnie brzmi

Jezyk niemiecki maja brzydki ale piosenki lubie o Tannenbaum https://www.youtube.com/watch?v=2lhQ_hBT7lA
 
24 grudnia 2018 12:27
ajpartners

Witajcie :kwiatek dla ciebie:
 
w pracy opiekunek osób starszych zagranicą znajomość języka obcego jest czynnikiem, który podnosi wynagrodzenie, ale też na pewno zwiększa komfort pracy Opiekunek. Możliwość porozumienia się w obcym kraju z obcymi ludźmi ułatwia pracę i  samopoczucie Opiekunek. Z ciekawostek dodam, że nauka języków obcych w każdym wieku jest korzystna dla rozwoju mózgu, poprawia pamięć, koncentrację, opóźnia procesy demencji.  Same korzyści  :pisze_listy:  a więc uczmy się, nie zrażajmy się, jak po kilku lekcjach nadal niewiele pamiętamy, wszystko się myli... 
Często się zdarza, że przyszli Opiekunowie mają obawy, czy sobie poradzą z nauką, czy mają na to czas, a co jak będą mieli trudności z przyswajaniem wiedzy. W dzisiejszej lekturze został poruszony wątek, jak rozpocząć naukę języka obcego.
 
https://bit.ly/2EdbzRP
 

I dokłada roboty . Rodzina pdp po stwierdzeniu, że opiekunka daje sobie swietnie radę tzn.i dogaduje się wyłączą się z pomocy i mają luksus . Towarzyszyć podopiecznemu np. wizyta lekarska, a uczestniczyć w niej czynnie  to jednak róznica . 
03 stycznia 2019 11:53
Dzień dobry w 2019 roku!

Wszystkich Opiekunkom, Opiekunom życzymy samych pomyślności, najlepszych sztel, miłych chwil i spełnienia choć połowy marzeń. Wszystkiego dobrego od A&J Partners.

09 stycznia 2019 15:12
Witamy  
 
Święto Trzech Króli już za nami, w siedzibie firmy pożegnaliśmy świąteczne ozdoby, choinkę pochowaliśmy do pudełek- mimo iż aura za oknem iście zimowa. A jak jest z Wami, drodzy czytelnicy? Chowacie świąteczne dekoracje zaraz po 06.01 czy delektujecie się tym widokiem, jak najdłużej?
 
Jestem bardzo ciekawa Waszych tradycji...
 
 
 
 
 
11 stycznia 2019 07:12 / 1 osobie podoba się ten post
ajpartners

Witamy :prosze o cisze: :welcome:
 
Święto Trzech Króli już za nami, w siedzibie firmy pożegnaliśmy świąteczne ozdoby, choinkę pochowaliśmy do pudełek- mimo iż aura za oknem iście zimowa. A jak jest z Wami, drodzy czytelnicy? Chowacie świąteczne dekoracje zaraz po 06.01 czy delektujecie się tym widokiem, jak najdłużej?
 
Jestem bardzo ciekawa Waszych tradycji...
 
:zywoplot: 
 
 
 

U mnie w domu zasada zawsze taka była, że choinka stała aż do Gromnicznej 
11 stycznia 2019 10:06
Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o takim zwyczaju. Mogę zapytać, z jakiego regionu Polski jest Pani? Podejrzewam, że jesto to zwyczaj związany z rejonem Polski, z którego Pani pochodzi :)
 
 
 
11 stycznia 2019 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
ajpartners

Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o takim zwyczaju. Mogę zapytać, z jakiego regionu Polski jest Pani? Podejrzewam, że jesto to zwyczaj związany z rejonem Polski, z którego Pani pochodzi :)
 
 
 

U mnie też do gromnicznej ,na południu taki zwyczaj mamy pozdrawiam
17 stycznia 2019 09:07
Dzień dobry,

ostatnie wydarzenia skłoniły do refleksji, że wraz z rozwojem Internetu, rośnie nienawiść w ludziach. Sami nawet na swoim Facebooku spotykamy się z tym, Opiekunowie wzajemnie się obrzucają obelgami, wyśmiewają nawet o jakąś błahostkę. Zastanawiające jest- dlaczego? Dlaczego ludzie zamiast się wspierać, pomagać, tak bardzo siebie nienawidzą nawzajem? Dlaczego zamiast widzieć dobro, widzą słabe strony i z premedytacją to wytykają? Każdy człowiek jest inny, posiada inne doświadczenie życiowe, wrażliwość emocjonalną i czasem przykrym słowem, możemy kogoś bardzo przygnębić, skrzywdzić. Pamiętajmy o tym wszyscy.
17 stycznia 2019 11:23 / 1 osobie podoba się ten post
ajpartners

Dzień dobry,

ostatnie wydarzenia skłoniły do refleksji, że wraz z rozwojem Internetu, rośnie nienawiść w ludziach. Sami nawet na swoim Facebooku spotykamy się z tym, Opiekunowie wzajemnie się obrzucają obelgami, wyśmiewają nawet o jakąś błahostkę. Zastanawiające jest- dlaczego? Dlaczego ludzie zamiast się wspierać, pomagać, tak bardzo siebie nienawidzą nawzajem? Dlaczego zamiast widzieć dobro, widzą słabe strony i z premedytacją to wytykają? Każdy człowiek jest inny, posiada inne doświadczenie życiowe, wrażliwość emocjonalną i czasem przykrym słowem, możemy kogoś bardzo przygnębić, skrzywdzić. Pamiętajmy o tym wszyscy.

Dlatego nie lubię fejsa i na nim nie jestem po co sobie życie zatruwać 
17 stycznia 2019 16:57 / 1 osobie podoba się ten post
Ja akurat fejsa lubię, bo mam kontakt ze znajomymi ze świata, ale też z domu. Jakoś tych negatywnych za dużo nie widzę, a jak trafiam, to omijam. Za to powiadomienia o wydarzeniach, czy szybki kontakt z synami- oni telefoniczni nigdy nie byli, w rozmowie dwa zdania im wystarczą. Za to na FB potrafimy we trójkę ostro dyskutować. Albo wieczorem wymieniać się informacjami, ciekawostkami. Tak nam pasuje. I np. ostatnio odezwała się koleżanka z ogólniaka, z którą od tamtej pory się nie widziałyśmy. A że dosyć często organizujemy spotkania klasowe (czasem to impuls, bo ktoś akurat przyjechał i przychodzi 4-8 osób) to pewnie kiedyś się zjawi.
17 stycznia 2019 17:19 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Ja akurat fejsa lubię, bo mam kontakt ze znajomymi ze świata, ale też z domu. Jakoś tych negatywnych za dużo nie widzę, a jak trafiam, to omijam. Za to powiadomienia o wydarzeniach, czy szybki kontakt z synami- oni telefoniczni nigdy nie byli, w rozmowie dwa zdania im wystarczą. Za to na FB potrafimy we trójkę ostro dyskutować. Albo wieczorem wymieniać się informacjami, ciekawostkami. Tak nam pasuje. I np. ostatnio odezwała się koleżanka z ogólniaka, z którą od tamtej pory się nie widziałyśmy. A że dosyć często organizujemy spotkania klasowe (czasem to impuls, bo ktoś akurat przyjechał i przychodzi 4-8 osób) to pewnie kiedyś się zjawi.

Kazdy robi jak uważa za stosowne, tak Ci pasuje ok  ale pewnie sama zauważyłaś ,że te portale typu Fb stają się często polem do popisu ludzi ,którzy chcą w jakiś sposób zaistnieć (krytykują innych ,obrzucają błotem)Tu odnoszę się do postu AJ Partners!!!!Oczywiście pisząc to nie mam na myśli kontaktów z rodzią i ludźmi których się zna (namacalnie)